[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Boeken van Henry Horenstein te koop tijdens TakeRoot

Boeken van Henry Horenstein te koop tijdens TakeRoot

Nieuws
26 oktober 2025

Bijzonder nieuws! De boeken van fotograaf en filmmaker Henry Horenstein zijn tijdens TakeRoot te koop inclusief een echte primeur. Zijn nieuwste boek Miles and Miles of Texas verschijnt officieel pas op 20 november in Amsterdam, maar tijdens TakeRoot kun je het al aanschaffen! Ook de heruitgave van zijn klassieker Honky Tonk is dan verkrijgbaar.

Dat past perfect bij TakeRoot. Americana-muziek staat centraal in Henry’s werk, en het festival viert diezelfde traditie van muziek, verhalen en gemeenschap. Daarom mogen we Miles and Miles of Texas op 1 november al exclusief verkopen.

Miles and Miles of Texas
Henry Horenstein verwierf naam als documentairefotograaf met een scherp oog voor het alledaagse leven. In Miles and Miles of Texas geeft hij een nuchtere, menselijke blik op de Lone Star State, vol humoristische details en herkenbare scènes. Het boek bevat bijna 100 foto’s die hij maakte in heel Texas, vooral tussen 2021 en 2024, aangevuld met enkele oudere beelden. Texas vormt al ruim vijftig jaar een blijvende bron van inspiratie voor hem, de mensen, plaatsen en cultuur die de staat zo uniek maken.

Miles-and-Miles-of-Texas-Front-Cover
Kinky Friedman, Echo Hill Ranch, Medina, 2022
Rodeo Co 116 wboys, July Jubilee Rodeo, Leakey, 2023
Bluesman, Downtown Houston, 2008
Waltzing to 56 Asleep at the Wheel, July Jubilee Rodeo, Leakey, 2023
BBQ, Caddo, 2023
Jackie Bibby, Texas Snakeman, Rising Star, 2024
+ 7 foto's

Honky Tonk
Ook verschijnt de 20e jubileumeditie van Honky Tonk, gelijktijdig met de release van Miles and Miles of Texas. Het boek bevat portretten van countrymuzikanten uit de jaren 70, waaronder artiesten van Rounder Records, dat destijds vele toonaangevende countryartiesten vertegenwoordigde. Honky Tonk was al geruime tijd uitverkocht, extra bijzonder dus dat het nu opnieuw verkrijgbaar is.

Honky Tonk cover hi res
Dewey Balfa of the Balfa Brothers Band, Bearcat Lounge, Basile, Louisiana, 1977
Dolly Parton, Symphony Hall, Boston, MA, 1972
Don Stover, Billerica, MA, 1972
Drunk Dancers, Merchant’s Cafe, Nashville, TN, 1974
Emmy Lou Harris, Los Angeles, CA, 1980
Hillside Houses, Pikeville, KY, 1974
Jerry Lee Lewis, Ramada Inn, Boston, MA, 1975
Last Call, Tootsie’s Orchid Lounge, Nashville, TN, 1974
Playing for Tips, Tootsie’s Orchid Lounge, Nashville, TN, 1974
Waylon Jennings, Performance Center, Cambridge, MA, 1975
+ 11 foto's

Reserveren
Wil je zeker zijn van een exemplaar? De boeken kosten €60 per stuk en zijn te reserveren via marketing@spotgroningen.nl. Vermeld hierbij je naam, telefoonnummer en welk boek je wilt reserveren.

Daarnaast is tijdens TakeRoot ook Henry’s korte documentaire Spoke te zien in de foyer van de Attic. Vooraf zal een korte inleiding worden gegeven. De tijden zijn 18.15, 20.00 en 21.45 uur.

Over Henry Horenstein
Henry Horenstein is sinds de jaren 70 actief als fotograaf, filmmaker, docent en auteur. Zijn werk wordt wereldwijd tentoongesteld en verzameld. Hij publiceerde meer dan veertig boeken, waaronder diverse monografieën, en regisseerde de afgelopen jaren vijf films, waaronder één over Austin’s eigen Broken Spoke. Hij is hoogleraar fotografie aan de Rhode Island School of Design (RISD) en woont in Boston.

“Henry’s world looks quite a bit like country songs sound: full of hard-working operators and lonely dreamers, half-full glasses and scorpion belt buckles, and a few tall hats, boots, bottles as well. It’s a world of the honky tonk.”

— Birthplace of Country Music Museum

“From stock car racing to country music stars, [Henry Horenstein] is one of the great documenters of Americana.”

— The Guardian (UK)

“Historian with a camera”

— UChicago Magazine

Website Henry Horenstein
Share:

Meer stories

Backstage met programmeur Geert-Jan van Beijeren Bergen en Henegouwen
backstage met

Backstage met programmeur Geert-Jan van Beijeren Bergen en Henegouwen

- Programmeur Geert-Jan biedt een kijkje in zijn werkdag

Verhalen en schandalen uit de operawereld
Interview

Verhalen en schandalen uit de operawereld

- Interview met Francis van Broekhuizen

Snelle en Chef’Special ook bij Kraantje Pappie in Stadspark
Nieuws

Snelle en Chef’Special ook bij Kraantje Pappie in Stadspark

- Kraantje Pappie heeft vanochtend de eerste artiesten bekend gemaakt die op zullen treden tijdens z’n grootste show ooit in Stadspark.

De luisterlijst van Ramsey Nasr

De luisterlijst van Ramsey Nasr

- Een selectie van albums die je volgens hem écht gehoord moet hebben.

Mindfulness In Concert Festival

Mindfulness In Concert Festival

- Muziek, meditatie en bewustzijn samen in een warm en uitnodigend festival

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid