[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Acteur in bebloed shirt en een automatisch wapen schiet kogels in het rond.

YoungGangsters

DisasterLicious

YoungGangsters

DisasterLicious

  • Vrijdag 13 juli 2018
  • start programma
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Friday 13 july 2018
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Open air theaterspektakel voor ramptoeristen met stalen zenuwen

DisasterLicious levert niet alleen spektakel dat naadloos aansluit bij de buitenlocatie (zee, wind, duin, water en weiland), de voorstelling neemt ook de Nederlandse identiteit stevig op de korrel. (De Volkskrant, ★★★★)

Open air theaterspektakel voor ramptoeristen met stalen zenuwen
Gebaseerd op epische rampenfilms als Twister en Deep Impact aan de ene kant en de realiteit van het aardbevingsleed in Groningen aan de andere kant creëert YoungGangsters een eigen rampervaring in ‘DisasterLicious’. Een openlucht spektakel op de Ossenmarkt voor ramptoeristen met stalen zenuwen. Waan je niet veilig en vind je inner-Hansje Brinker.

Acteur in bebloed shirt en een automatisch wapen schiet kogels in het rond.

Kortingsactie: Valavond & DisasterLicious

Wist je dat er gelijktijdig met deze voorstelling nog een locatievoorstelling in Groningen te zien is? Op 12, 13, 14 en 15 juli 2018 speelt de voorstelling Valavond van Het Houten Huis en De Noorderlingen vooropleiding theater tussen de bomen van het Stadspark. Koop je een kaart voor DisasterLicious, dan krijg je automatisch €5 korting op een kaart voor Valavond. De kortingscode vind je op je e-ticket.

Acteur in bebloed shirt en een automatisch wapen schiet kogels in het rond.

Extra informatie

Speciaal voor ‘DisasterLicious’ wordt op locatie aan de Ossenmarkt in Groningen het ‘GangstersParadise’ gecreëerd. Wees welkom in deze unieke theaterarena die bar en tribune in één is.

Speciaal voor ‘DisasterLicious’ wordt op locatie aan de Ossenmarkt in Groningen het ‘GangstersParadise’ gecreëerd. Publiek kan plaatsnemen in deze unieke theaterarena die bar en tribune in één is.

Over YoungGangsters
YoungGangsters is een regiecollectief dat bestaat uit Lotte Bos en Annechien de Vocht. Het collectief maakt expressief en fysiek locatietheater. Aangedreven door een niet te stillen honger naar sensatie belicht YoungGangsters telkens een andere kant van het thema geweld. Bij de keiharde, onvoorspelbare, filmische actievoorstellingen vol met live gevechten, spektakel en humor vliegen de bloedspetters je om de oren, terwijl je de hete adem van de zwetende acteurs in je nek voelt. Vanuit de hoop dat mensen nog autonoom kunnen zijn in het maken van keuzes, bevraagt YoungGangsters daarnaast graag de mening en macht van de massa.

“Liefhebbers van geramd en vernuftig spektakel, met ook nog eens het vermogen om onder de hilariteit de diepere ogen te ontwaren in dit oer-Hollandse verhaal rond Hansje Brinker, zijn bij het makersduo Annechien de Vocht en Lotte Bos (ex-De Noorderlingen) ook nu weer aan het juiste adres.”

Dagblad van het Noorden

“DisasterLicious levert niet alleen spektakel dat naadloos aansluit bij de buitenlocatie (zee, wind, duin, water en weiland), de voorstelling neemt ook de Nederlandse identiteit stevig op de korrel. Van de opportunistische politiek achter onze participatiemaatschappij (‘It is up to you!’), tot de hypocrisie rond de gaswinning.”

★★★★ De Volkskrant

Conceptontwikkeling, regie en tekst Lotte Bos, Annechien de Vocht (YoungGangsters) | Dramaturgie Floris van Delft | Spel Rutger Remkes, Krisjan Schellingerhout, Sidar Toksöz, Julia van der Vlugt | Geluidsontwerp Tjalling Schrik, Jeroen Roelofsen | Decorontwerp Mats Boswijk | Decorbouw Simon Haen | Kostuumontwerp Eva Krammer, Elian Smits (KEES)

Binnenkort bij SPOT

Sven Ratzke en Matangi Quartet

Sven Ratzke en Matangi Quartet

ma 8 decSPOT/Stadsschouwburg

Wild, schaamteloos en verleidelijk

Özcan Akyol

Özcan Akyol

ma 8 decSPOT/De Oosterpoort

Inspirerend verhaal over onderwijs, sociale mobiliteit en de kracht van literatuur

Vijf vrouwen in historische kleding staan in een glooiend landschap onder een bewolkte lucht.

Ilse Warringa, Rop Verheijen e.a.

za 27 decSPOT/Stadsschouwburg

Volvette theaterkomedie over aantrekkingskracht, wraak en zussenliefde

Soon at SPOT

LeineRoebana en Black Pencil

LeineRoebana en Black Pencil

zo 1 mrtSPOT/Stadsschouwburg

Hopeful blend of dance and music transcending cultures

Een levendige podiumperformance met dansers en muzikanten, verlicht door kleurrijke lichten en een grote achtergrondprojectie.

Dirty Dancing in Concert

ma 13 aprSPOT/Martiniplaza

Get ready to have the time of your life!

Een liveband speelt op een podium met kleurrijke verlichting, terwijl het publiek kijkt.

50 years of Joy Division

za 23 meiSPOT/De Oosterpoort

Joy Division Undercover celebrates 50 years of Joy Division

Stories

Ontmoet de musici van Fuse!
Interview

Ontmoet de musici van Fuse!

- Fuse is dit seizoen SPOT Artist in Residence

Eerste namen Rhythm & Blues Night 2026 bekend
Nieuws

Eerste namen Rhythm & Blues Night 2026 bekend

- De eerste 13 namen voor het festival op 2 mei in De Oosterpoort

Rij kinderen bij een voorstelling op de stoelen.

Voorstellingen voor de hele familie in de kerstvakantie

-

een trap met 8 mensen erop
Nieuws

Ontmoet de Wijkspotters

- Maak kennis met de Wijkspotters van SPOT

Kraantje Pappie hangt aan een kraan met in achtergrond de Martinitoren.
Aankondiging

Kraantje Pappie geeft grootste show ooit in Stadspark Groningen

- Rapper geeft gratis tickets weg voor clubtour

Özcan Akyol, Eus over De Klassenmigrant

Özcan Akyol, Eus over De Klassenmigrant

- Een lange en ingewikkelde reis door elke sociale klasse

Choreograaf Ann van den Broek over Play
InterviewLong read

Choreograaf Ann van den Broek over Play

- Een uitnodiging om te spelen

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid