[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Valentina Lisitsa (piano)

Valentina Lisitsa (piano)

  • Vrijdag 21 maart 2014
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 21 march 2014
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Koningin van YouTube

Valentina Lisitsa (piano)  / Bach/Busoni – Chaconne in d klein KiV B24 (naar Bach BWV1004) / Liszt – Sonate in b klein S178 / Beethoven – Sonate nr.8 op.13 in c klein “Pathétique” / Chopin – Etudes uit op.10 en op.25  / werken van haar nieuwe CD!

Extra informatie

Extra informatie

Deze voorstelling is onderdeel van Agenda aanbieding ‘Zes blijmakers met een vrolijk stemmende korting’ (max 20 kortingskaarten per voorstelling). Agenda abonnees krijgen 50% korting op de toegangsprijs. Let op: geen korting op korting, niet geldig voor reeds gekochte kaarten.

 

Koningin van YouTube
Valentina Lisitsa is met ruim vijftig miljoen hits de meest bekeken klassieke musicus op YouTube. De blondgelokte Oekraïense pianiste wist op die manier al voordat zij op de grote podia haar entree maakte wereldwijd een grote schare fans op te bouwen. Lisitsa is vooral bekend om de duizelingwekkende vaart waarmee zij de technisch meest uitdagende stukken speelt. Toch blijft ook dan haar spel helder en staat elke noot op zijn plek. Het is mild en intiem of dramatisch en explosief, al naar gelang de muziek erom vraagt. Lisitsa zet tijdens dit concert haar tanden in werken van Liszt, Beethoven, Chopin en Bach/Busoni en laat horen dat de koningin van YouTube ook in de concertzaal haar publiek tot de laatste noot weet te boeien.

Eind vorig jaar verscheen haar nieuwe cd ‘Valentina Lisitsa plays Liszt’. Van de negen stukken op het album zijn er slechts drie door Liszt zelf gecomponeerd. De rest bestaat uit transcripties van liederen van Schubert en één van Verdi. Het één op één naspelen op de piano van een lied van Schubert was Liszt’s eer echter te na. Zijn bewerkingen barsten van de creativiteit, waardoor Liszt zijn eigen stempel op de muziek wist te drukken. Tijdens dit concert laat Lisitsa u ongetwijfeld een paar mooie staaltjes horen. Lees hier alvast het programmaboekje.

“Van haar 250 opnames, is de populairste bijna 7 miljoen keer bekeken. Het bijzondere is: ze bereikte het zonder platenmaatschappij achter zich.” (De Telegraaf)

‘’Ik gold al gauw als controversieel omdat ik er veel vrijere opvattingen over het interpreteren van de bekende meesterwerken op na hield. Ach, er is zoveel onbegrip! Had Mozart altijd alleen maar naar zijn bazen geluisterd, dan hadden we nu niet kunnen genieten van al zijn vrolijke, briljante composities.” (Dagblad van het Noorden)
Lees hier het hele interview

 

‘Na haar cd met Schuberts ‘Schwanengesang’ volgens Liszt gaat haar exploratie verder, met brille, gedrevenheid en plezier. Een feest!”

★★★★ Klassieke Zalen

“This is not another Liszt cd. There are no famous works on this cd. Some of them, or at least one of them you’ve probably never heard in your life, or at least never heard about it.”

★★★★ Valentina Lisitsa

http://www.valentinalisitsa.com

Binnenkort bij SPOT

Een live muziekopvoering op een podium met muzikanten die instrumenten bespelen, verlicht door blauwe lichten en een groot scherm waarop de artiesten te zien zijn.

Insomnio

ma 21 sepSPOT/De Oosterpoort

Hedendaagse muziek waarin vogels en mensen samen de toon zetten

Een jonge vrouw met bruin haar draagt een donkergroene jurk en staat voor een egale olijfgroene achtergrond.

Lucie Horsch & Luthers Bach Ensemble

zo 27 sepSPOT/De Oosterpoort

Vocale en instrumentale barok met Lucie Horsch op blokfluit en als zangeres

Een man in een donker colbert leunt tegen een witte schoorsteenmantel, met een grote vergulde spiegel en een piano op de achtergrond.

Abonnement Piano

wo 30 sep

Geniet met dit abonnement van 's werelds beste pianisten in De Oosterpoort

Soon at SPOT

Zwart-wit portret van een man met hoed en pak die in de camera kijkt.

The Veils

za 28 novSPOT/De Oosterpoort

Alternative indierock with a touch of folk

Een man in een lange zwarte jas en hoed loopt langs een witte muur op een parkeerplaats.

Dylan LeBlanc

vr 18 decSPOT/Lutherse Kerk

TakeRoot presents: a musical coyote still balancing on the razor's edge.

Een man in een donker pak speelt op een vleugelpiano in een donkere zaal.
Wereldklasse

Noord Nederlands Orkest en Nikola Meeuwsen

vr 5 febSPOT/De Oosterpoort

An unforgettable and monumental piano concerto

Stories

Vrouw met armen over elkaar staand voor een achtergrond met het woord LOVE.

Wij zijn er klaar voor!

- Zien we je snel?

Kleurrijk kristalachtig blok met groene en blauwe tinten en gele aders.

Theater in roerige tijden

- Maatschappelijke problemen die dit seizoen bij SPOT een podium krijgen

Nienke ’s Gravemade over (online) vrouwenhaat

Nienke ’s Gravemade over (online) vrouwenhaat

- Satire als wapen tegen de manosphere

Drie mensen in kleurrijke outfits met tartan-sjaals poseren tegen een donkere achtergrond.

Theatermaker Steef de Jong over Tulip Town

- Operette, punk, humor, liefde en kartonnen magie

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid