[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Valentina Lisitsa (piano)

Valentina Lisitsa (piano)

  • Vrijdag 21 maart 2014
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 21 march 2014
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Koningin van YouTube

Valentina Lisitsa (piano)  / Bach/Busoni – Chaconne in d klein KiV B24 (naar Bach BWV1004) / Liszt – Sonate in b klein S178 / Beethoven – Sonate nr.8 op.13 in c klein “Pathétique” / Chopin – Etudes uit op.10 en op.25  / werken van haar nieuwe CD!

Extra informatie

Extra informatie

Deze voorstelling is onderdeel van Agenda aanbieding ‘Zes blijmakers met een vrolijk stemmende korting’ (max 20 kortingskaarten per voorstelling). Agenda abonnees krijgen 50% korting op de toegangsprijs. Let op: geen korting op korting, niet geldig voor reeds gekochte kaarten.

 

Koningin van YouTube
Valentina Lisitsa is met ruim vijftig miljoen hits de meest bekeken klassieke musicus op YouTube. De blondgelokte Oekraïense pianiste wist op die manier al voordat zij op de grote podia haar entree maakte wereldwijd een grote schare fans op te bouwen. Lisitsa is vooral bekend om de duizelingwekkende vaart waarmee zij de technisch meest uitdagende stukken speelt. Toch blijft ook dan haar spel helder en staat elke noot op zijn plek. Het is mild en intiem of dramatisch en explosief, al naar gelang de muziek erom vraagt. Lisitsa zet tijdens dit concert haar tanden in werken van Liszt, Beethoven, Chopin en Bach/Busoni en laat horen dat de koningin van YouTube ook in de concertzaal haar publiek tot de laatste noot weet te boeien.

Eind vorig jaar verscheen haar nieuwe cd ‘Valentina Lisitsa plays Liszt’. Van de negen stukken op het album zijn er slechts drie door Liszt zelf gecomponeerd. De rest bestaat uit transcripties van liederen van Schubert en één van Verdi. Het één op één naspelen op de piano van een lied van Schubert was Liszt’s eer echter te na. Zijn bewerkingen barsten van de creativiteit, waardoor Liszt zijn eigen stempel op de muziek wist te drukken. Tijdens dit concert laat Lisitsa u ongetwijfeld een paar mooie staaltjes horen. Lees hier alvast het programmaboekje.

“Van haar 250 opnames, is de populairste bijna 7 miljoen keer bekeken. Het bijzondere is: ze bereikte het zonder platenmaatschappij achter zich.” (De Telegraaf)

‘’Ik gold al gauw als controversieel omdat ik er veel vrijere opvattingen over het interpreteren van de bekende meesterwerken op na hield. Ach, er is zoveel onbegrip! Had Mozart altijd alleen maar naar zijn bazen geluisterd, dan hadden we nu niet kunnen genieten van al zijn vrolijke, briljante composities.” (Dagblad van het Noorden)
Lees hier het hele interview

 

‘Na haar cd met Schuberts ‘Schwanengesang’ volgens Liszt gaat haar exploratie verder, met brille, gedrevenheid en plezier. Een feest!”

★★★★ Klassieke Zalen

“This is not another Liszt cd. There are no famous works on this cd. Some of them, or at least one of them you’ve probably never heard in your life, or at least never heard about it.”

★★★★ Valentina Lisitsa

http://www.valentinalisitsa.com

Binnenkort bij SPOT

Een performer in een witte blouse en geometrische broek voert een act uit waarbij hij een persoon in een rode outfit over zijn schouder draagt, met een publiek op de achtergrond.

Tall Tales Company & B’Rock Orchestra

za 2 meiSPOT/Stadsschouwburg

“Zo onwaarschijnlijk mooi dat het je adem telkens doet stokken.” - de Volkskrant ★★★★

Noord Nederlands Orkest

Noord Nederlands Orkest

za 9 meiSPOT/De Oosterpoort

Een innemend verhaal voor de jonge concertbezoekers met muziek van Ravel

Club Guy & Roni ism Noord Nederlands Orkest

Club Guy & Roni ism Noord Nederlands Orkest

vr 22 meiSPOT/De Oosterpoort

Een voorstelling waarin de reis van opgroeien centraal staat

Soon at SPOT

NNO Play-in

NNO Play-in

za 27 junSPOT/De Oosterpoort

Amateur musicians share the stage with a professional symphony orchestra

Michael Prins

Michael Prins

za 31 oktSPOT/De Oosterpoort

Singer-songwriter, known for hit 'Close to You' announces new work

Karsu

Karsu

za 1 meiSPOT/Stadsschouwburg

Dutch-Turkish star performer comes with a theatre tour

Stories

Nieuw aanbod, nu in verkoop!Nieuw aanbod, nu in verkoop!
Nieuw aanbod, nu in verkoop!

Nieuw aanbod, nu in verkoop!

- Een overzicht van de ticketverkoop van het nieuwe seizoen

Start kaartverkoop WereldklasseStart kaartverkoop Wereldklasse
Start kaartverkoop Wereldklasse
Wereldklasse

Start kaartverkoop Wereldklasse

- Internationaal toonaangevende musici, dirigenten, solisten, meesterpianisten en de allerbeste koren, orkesten én ensembles.

World Earth Day

World Earth Day

- Help ons mee verduurzamen!

Artistiek leider Karin Noeken over De Wijk De Wereld
Interview

Artistiek leider Karin Noeken over De Wijk De Wereld

- Elke wijk in Groningen zit vol verhalen

Nog eentje dan
Column

Nog eentje dan

- Maar wanneer neem je als artiest eigenlijk afscheid van dat podium? Wat is het juiste moment?

SPOT loves live
Nieuws

SPOT loves live

- Kaartverkoop SPOT Magazine 10 start di 26 mei voor members, do 28 mei voor iedereen.

Eerste namen TakeRoot 2026 bekend!
NieuwsAankondiging

Eerste namen TakeRoot 2026 bekend!

- 28e editie van TakeRoot met o.a. American Aquarium, The Del Fuegos en Lance Roark

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid