[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Trouble Man / Sadettin Kirmiziyuz

Somedaymyprincewill.com

Trouble Man / Sadettin Kirmiziyuz

Somedaymyprincewill.com

  • Woensdag 5 december 2012
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 5 december 2012
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Muziektheater met confronterende vragen
Welkom bij de generale repetitie voor een Turkse bruiloft. In het tot feestzaal omgebouwde theater en met de musicerende acteurs van The Sadists als verkeerd geboekte band, gaat Sadettin Kirmiziyüz op zoek naar antwoorden op vragen als ‘Wat is echte liefde?’ en ‘Wat is de perfecte partner?’. Hoe beïnvloedt het huidige politieke klimaat het antwoord op deze vragen? Aanleiding voor de voorstelling was het huwelijk van zijn sluierdragende zus die zich steeds minder op haar gemak is gaan voelen in onze maatschappij, die zich vaker en harder tegen haar lijkt uit te spreken.

“Een magistrale Turkse bruiloft (…) met geestige en ontroerende scènes. Knap hoe ze zware multiculturele dilemma’s in zulke ogenschijnlijk lichte bewoordingen hebben weten te vangen. Sadettin Kirmiziyüz deed wat hij voortreffelijk kan. Hij maakt er theater van.”

★★★★★ Volkskrant

“Het merendeel van Sadettins voorstellingen was al erg geslaagd, maar Somedaymyprincewill.com doet daar nog een indrukwekkend schepje boven op. De oprechtheid waarmee Kirmiziyüz zijn eigen zus speelt, is ontroerend. Mede dankzij The Sadists is de voorstelling vooral muzikaal, vlot en geestig, maar met een mooi melancholische onderlaag. Je hebt van die voorstellingen waarin vrijwel alles klopt. ‘Some day’ is er zo een.”

★★★★★ Trouw

“Voorgaande voorstellingen waren leuk en interessant, maar nooit eerder zo raak, zo ontroerend en zo verwarrend als dit vierde deel. Somedaymyprincewill.com is top-amusement, dankzij de humor en vaart van verteller Kirmiziyüz, en dankzij The Sadists, die niet alleen de fantastische muziek verzorgen, maar ook een reeks hilarische Turkse typetjes neerzetten (…) ‘Some day’ is moreel verwarrend én vermakelijk, ontregelend én ontroerend – kortom: ijzersterk.”

★★★★★ NRC

“Kirmiziyüz is een prettige, slimme toneelpersoonlijkheid (…) De bandleden worden ook nog ingezet als secundaire personages, wat ze buitengewoon innemend en geestig doen.”

★★★★ Het Parool

http://www.troubleman.nl

regie: Casper Vandeputte · tekst en spel: Sadettin Kirmiziyüz · muziek en spel: The Sadists (Victor Griffioen, Erik van der Horst en Kaspar Schellingerhout)

Binnenkort bij SPOT

Een man in een blauw shirt zit buiten in een campingstoel naast een caravan en houdt een fles in zijn hand.
14:30 uur

Marcel Hensema

zo 13 sepSPOT/Stadsschouwburg

De energieke en actuele voorstelling van Marcel Hensema opnieuw naar Groningen!

Een man in een blauw shirt zit buiten in een campingstoel naast een caravan en houdt een fles in zijn hand.
20:15 uur

Marcel Hensema

zo 13 sepSPOT/Stadsschouwburg

De energieke en actuele voorstelling van Marcel Hensema opnieuw naar Groningen!

Een man met grijs haar en een donker colbert, met een serieuze uitdrukking.

Marcel van Roosmalen

za 19 sepSPOT/Stadsschouwburg

Messcherpe formuleringen en een arendsoog voor het menselijk tekort

Soon at SPOT

Axel Flóvent

Axel Flóvent

vr 30 oktSPOT/Lutherse Kerk

Dreamy, introspective songs that go straight to the heart.

Een vrouw met lang bruin haar draagt een roze top en houdt een viool met strijkstok.

Noord Nederlands Orkest

wo 17 febSPOT/De Oosterpoort

Fairy-tale sounds and lyricism in Dvořák's Eighth Symphony

Een groep mannen in formele kleding poseert op een trap voor een fontein en een gebouw op de achtergrond.
Wereldklasse

The Gesualdo Six

za 15 meiSPOT/De Oosterpoort

An enchanting journey from dawn to dusk with a phenomenal British vocal ensemble

Stories

Vrouw met armen over elkaar staand voor een achtergrond met het woord LOVE.

Wij zijn er klaar voor!

- Zien we je snel?

Nienke ’s Gravemade over (online) vrouwenhaat

Nienke ’s Gravemade over (online) vrouwenhaat

- Satire als wapen tegen de manosphere

Drie mensen in kleurrijke outfits met tartan-sjaals poseren tegen een donkere achtergrond.

Theatermaker Steef de Jong over Tulip Town

- Operette, punk, humor, liefde en kartonnen magie

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid