[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Theater Utrecht

Platonov

Theater Utrecht

Platonov

  • Maandag 7 mei 2018
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Monday 7 may 2018
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Hartverscheurend eerlijke voorstelling over leven en liefde van een groep Millennials

Platonov is een hartverscheurend eerlijke voorstelling over leven en liefde van een groep Millennials

Tien vrienden wonen samen in een grote loft en worstelen met het leven, de liefde en met elkaar

Platonov biedt een blik in het leven van een hechte groep vrienden die samenwonen in een grote loft in de stad. Ze worstelen met het leven, de liefde en met elkaar. Regisseur Thibaud Delpeut zet met tien jonge talentvolle acteurs op een briljante manier een voor iedereen herkenbaar en confronterend beeld van deze tijd neer. Bereid je voor op een onstuimige avond in het theater. Delpeut bewerkte radicaal de oorspronkelijke tekst (1881) van Anton Tsjechov (vertaling Jacob Derwig) en maakte er een hedendaagse, moderne versie van. Landelijke tournee 28 feb t/m 12 mei 2018.

Inleiding om 19.15

Inleiding om 19.15

Voorafgaand aan deze voorstelling is er een inleiding om 19.15 uur. Deuren gaan om 19.00 uur open. Kaarten à € 2,50 kunt u meebestellen bij uw bestelling. Heeft u al kaarten gekocht, dan kunt u de inleiding hier bestellen.

Briljante kruising tussen Hamlet en Don Juan

In een tijd dat oude conventies niet meer gelden, alles mag en alles kan, liggen verwarring en misverstanden op de loer. Zo worstelt de charmante maar gedesillusioneerde Misja Platonov met de allesverzengende liefde. Hij woont samen met negen vrienden in een grote loft. Allemaal dingen ze naar zijn aandacht, zijn liefde. Waarom strijdt iedereen juist om hem? Waarom zit iedereen hem zo op de huid? Wat ziet zijn liefhebbende echtgenote Sasja in hem? En wat wil de trotse Anna, of die student Mark toch van hem? Waarom leggen al zijn vrienden hun hele hebben en houwen juist bij hem neer? Of ziet Misja, een soort briljante kruising van een romantische Hamlet en een woest aantrekkelijke Don Juan, het gewoon allemaal verkeerd en zit hij vooral zichzelf in de weg?

Een springlevend verhaal van Tsjechov

Tsjechov, één van de grootste Russische schrijvers in de literatuurgeschiedenis, schreef Platonov eind 19 eeuw. Het stuk werd pas twintig jaar na zijn dood ontdekt. Regisseur Thibaud Delpeut, alom bejubeld om zijn radicale en vernieuwende visie, brengt het verhaal naar het heden als een hartverscheurend eerlijke voorstelling over de kracht van liefde. Een stuk waarin hij misschien meer dan ooit iets van zichzelf legt.

 

“Een heerlijk labiele Platonov.”

★★★★ Recensie Dagblad van het Noorden

“De groep jonge acteurs overtuigt in deze lappendeken van dialogen (…) Vincent van der Valk vertolkt mooi de tegenstrijdigheid die in Platonov woedt. De ene keer branievol in de aanval, dan plots ineenkrimpend tot een behoeftige jongen.”

★★★★ Recensie Theaterkrant

“Vincent van der Valk als Platonov: hij flirt en schoffeert, mannen en vrouwen worden boos en verliefd op hem. (…) Vol overgave wordt er geouwehoerd, gezopen, gezoend en gevochten in dat geweldige decor van een hippe loft.”

★★★★ Recensie Trouw

“Theater Utrecht maakt eerlijke en gedurfde Platonov.”

★★★★ Recensie de Volkskrant

“Sidderende Platonov in een nacht vol seks, drank en drugs.”

★★★★ Recensie NRC

Meld je aan voor het Facebook event

Tekst: Anton Tsjechov | Vertaling: Jacob Derwig | Regie en muziek: Thibaud Delpeut | Spel: Claire Bender, André Dongelmans, Jacobien Elffers, Bram Gerrits, Isabelle Houdtzagers, Ward Kerremans, Tim Linde, Jesse Mensah, Ilke Paddenburg en Vincent van der Valk | Dramaturgie: Joris van der Meer | Scenografie: Roel van Berckelaer | Kostuums: Dymph Boss | Castingadviezen: Hans Kemna | Foto: Geert Goiris

Binnenkort bij SPOT

Chaos String Quartet, Schluter & van Leeuwen

za 24 oktSPOT/De Oosterpoort

Fascinerende muziektheaterserie, met als rode draad Haydns Zonnekwartetten

NITE

za 24 oktSPOT/Stadsschouwburg

Een passie voor de 21e eeuw

Kluun en Yvanka van der Zwaan

vr 30 oktSPOT/Stadsschouwburg

Hilarische, herkenbare en ontroerende puberverhalen na 100 podcastafleveringen

Soon at SPOT

La Pegatina

zo 20 decSPOT/De Oosterpoort

Irresistibly vibrant energy from Catalonia

The James Brown Experience

vr 8 janSPOT/De Oosterpoort

Tribute to the King of Funk

Heather Nova

ma 1 febSPOT/De Oosterpoort

Connecting singer-songwriter

Stories

Winnaars cabaretprijzen bekend

- Lisa Ostermann, David Linszen, Ruud Smulders en Yentl & De Boer gingen ervandoor met de belangrijkste cabaretprijzen

Summerstage

TOTO viert 50-jarig jubileum in Groningen!

- 50th Anniversary Tour doet Stadspark aan op zaterdag 3 juli

Masterpiece Festival: Stravinsky

Stravinsky’s Le Sacre du Printemps op 16 oktober

- Na een uitverkochte vierde editie kondigen SPOT en NNO de jubileumeditie van Masterpiece Festival aan

STATEMENT VAN DE CULTUURSECTOR IN GRONINGEN

- Over slimme brillen in onze gebouwen en tijdens onze evenementen

Nieuwe namen voor Rockit!

- DoYeon Kim en N∆BOU toegevoegd toe aan programma

De toegankelijkheid van onze gebouwen

- Neem een tour voorafgaand aan je bezoek

Vijf verborgen TakeRoot-parels van Peter Kwint

- 5 namen om op 7 november extra in de gaten te houden

Hoe verhalen je oren openen voor muziek

- Primo Ish-Hurwitz, Joke van Leeuwen en Ariane Schluter over Een Flat met Duizend Ramen

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid