[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Steve Earle & The Dukes

-Verplaatst naar de Kleine Zaal-

Steve Earle & The Dukes

-Verplaatst naar de Kleine Zaal-

  • Woensdag 5 juni 2013
  • 19:00 zaaldeuren open
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 5 june 2013
  • 19:00 doors open
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Begenadigd singer-songwriter

Kaartverkoop: kassa (ma t/m za van 12.00 – 18.00 uur: 050 368 0 368) en website De Oosterpoort, Plato, Ticketlijn: 0900-3001250 (€ 0,45 p/min) en www.ticketservice.nl

Let op: vrije sta- en zitplaatsen.

De Amerikaanse singer-songwriter Steve Earle begon als protegé van de legendarische songwriters Townes Van Zandt en Guy Clark, om vervolgens zelf een meester te worden in het vertellen van verhalen. Sinds zijn debuutplaat ‘New Country’ (1986) heeft Earle een hele verzameling aan prachtige albums afgeleverd. Zijn platen laten steeds een ander geluid horen maar blijven tegelijkertijd het typische Steve Earle stempel dragen. Hardrock (‘Copperhead Road’, 1988), een prachtig minimalistisch geluid (‘Train A Comin’’, 1995) of zwaar politiek geladen (‘Jerusalem’, 2002), Earle heeft het allemaal gedaan. Hij won meerdere Grammy’s voor zijn werk en zijn nummers werden opgenomen door helden als Johnny Cash, Willie Nelson en Emmylou Harris.

In april verschijnt er gewoon weer een nieuw album van de beste man, dat ‘The Low Highway’ gaat heten en de opvolger is van het in 2011 verschenen en goed ontvangen ‘I’ll Never Get Out of this World Alive’. Bij laatstgenoemde verscheen trouwens ook nog een door Earle geschreven roman. Over productief blijven gesproken. Daarnaast staat Earle nog zo’n 200 keer per jaar op het podium. En is hij nog steeds ‘on fire’, samen met The Dukes. Alle ingrediënten zijn dus aanwezig voor een bijzondere avond!

Support: The Mastersons

The Mastersons is het duo Eleanor Whitmore en Chris Masterson. Afzonderlijk waren beide al geruime tijd actief binnen de muziek, maar sinds ze elkaar vonden in de liefde vormen ze ook een duo als The Mastersons. In 2011 werd het duo al gevraagd door Steve Earle om deel uit te maken van zijn The Dukes and Duchesses. Het in 2012 verschenen debuutalbum ‘Birds Fly South’ laat een mix van rock, pop, blues en country horen en werd erg goed ontvangen.

Steve Earle beperkt zich tegenwoordig allang niet meer alleen tot de muziek. Hij is ook acteur, schrijver, en drager van een woeste baard. Zijn vorig jaar verschenen roman, het op het leven van Hank Williams gebaseerde Ill Never Get Out Of This World Alive, kreeg veel lovende kritieken, evenals zijn rol in de serie Treme. Betrekkelijk snel na zijn vorige plaat, die dezelfde titel meekreeg als zijn boek, verschijnt er nu alweer een nieuw album, The Low Highway. Earle laat op deze uiterst afwisselende plaat eens te meer horen hoeveel stijlen hij tot in de puntjes beheerst en hij doet dat bovendien in twaalf zeer sterke liedjes. Muzikaal gaat het van desolate folk tot vrolijke bluegrass en swingende zydeco, zonder dat het als los zand klinkt. De gevolgen van de economische crisis vormen het belangrijkste thema, verpakt in prachtige, beeldende teksten. Zo gaat de single Invisible over een dakloze, is Burnin It Down een aanklacht tegen onpersoonlijke ketens als Wa l-Mart, en roept het titelnummer The Grapes Of Wrath in herinnering. Steve Earle doet op The Low Highway weinig wat hij niet eerder deed, maar hij doet het met overtuiging en heel veel zeggingskracht. Een nieuw hoogtepunt.

★★★★★ Albumrecensie door Platomania

http://steveearle.com/

Binnenkort bij SPOT

Nederlands Studenten Orkest

Nederlands Studenten Orkest

wo 18 febSPOT/De Oosterpoort

Met wereldpremière van de nieuwste compositie van componist & trombonist Arjan Linker

MELLE

MELLE

vr 20 febSPOT/De Oosterpoort

Warme, verhalende indiepop

Een groep vrolijke muzikanten met violen poseert samen voor de camera.

Bert Visscher en het Noordpool Strijkkwartet

za 21 febSPOT/Stadsschouwburg

Bert viert zijn verjaardag met favoriete liedjes en sterke verhalen

Soon at SPOT

Katherine Priddy
Net bevestigd

Katherine Priddy

vr 2 oktSPOT/Lutherse Kerk

Indie folk filled with poetic lyrics and atmospheric arrangements.

Een muzikant speelt op een snaarinstrument terwijl hij onder sfeervol paars licht staat.

Kayhan Kalhor Ensemble

wo 11 novSPOT/De Oosterpoort

World-Famous Iranian Maestro of the Kemenche

The James Brown Experience
Net bevestigd

The James Brown Experience

vr 8 janSPOT/De Oosterpoort

Tribute to the Godfather of Soul

Stories

Woord Olympische spelen met gouden, zilveren en bronzen medaille
Short story

SPOT Olympics are on!

- Doe ook mee aan de SPOT Olympics

Een verre foto van het hele koor

Zingdag Nederlands Kamerkoor

- Interview

Actrice Rosa da Silva over God van de slachting

Actrice Rosa da Silva over God van de slachting

- Het monster in jezelf loslaten

De 10 favoriete americana-, country- en rootsalbums van 2025 van Peter Kwint

De 10 favoriete americana-, country- en rootsalbums van 2025 van Peter Kwint

- Willow Avalon en Jason Isbell binnenkort live in De Oosterpoort

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Makers van de toekomst

Makers van de toekomst

- Artistiek directeur Nanine Linning van Scapino Ballet over The Future is Feminine

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid