[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Steve Earle & The Dukes

-Verplaatst naar de Kleine Zaal-

Steve Earle & The Dukes

-Verplaatst naar de Kleine Zaal-

  • Woensdag 5 juni 2013
  • 19:00 zaaldeuren open
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 5 june 2013
  • 19:00 doors open
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Begenadigd singer-songwriter

Kaartverkoop: kassa (ma t/m za van 12.00 – 18.00 uur: 050 368 0 368) en website De Oosterpoort, Plato, Ticketlijn: 0900-3001250 (€ 0,45 p/min) en www.ticketservice.nl

Let op: vrije sta- en zitplaatsen.

De Amerikaanse singer-songwriter Steve Earle begon als protegé van de legendarische songwriters Townes Van Zandt en Guy Clark, om vervolgens zelf een meester te worden in het vertellen van verhalen. Sinds zijn debuutplaat ‘New Country’ (1986) heeft Earle een hele verzameling aan prachtige albums afgeleverd. Zijn platen laten steeds een ander geluid horen maar blijven tegelijkertijd het typische Steve Earle stempel dragen. Hardrock (‘Copperhead Road’, 1988), een prachtig minimalistisch geluid (‘Train A Comin’’, 1995) of zwaar politiek geladen (‘Jerusalem’, 2002), Earle heeft het allemaal gedaan. Hij won meerdere Grammy’s voor zijn werk en zijn nummers werden opgenomen door helden als Johnny Cash, Willie Nelson en Emmylou Harris.

In april verschijnt er gewoon weer een nieuw album van de beste man, dat ‘The Low Highway’ gaat heten en de opvolger is van het in 2011 verschenen en goed ontvangen ‘I’ll Never Get Out of this World Alive’. Bij laatstgenoemde verscheen trouwens ook nog een door Earle geschreven roman. Over productief blijven gesproken. Daarnaast staat Earle nog zo’n 200 keer per jaar op het podium. En is hij nog steeds ‘on fire’, samen met The Dukes. Alle ingrediënten zijn dus aanwezig voor een bijzondere avond!

Support: The Mastersons

The Mastersons is het duo Eleanor Whitmore en Chris Masterson. Afzonderlijk waren beide al geruime tijd actief binnen de muziek, maar sinds ze elkaar vonden in de liefde vormen ze ook een duo als The Mastersons. In 2011 werd het duo al gevraagd door Steve Earle om deel uit te maken van zijn The Dukes and Duchesses. Het in 2012 verschenen debuutalbum ‘Birds Fly South’ laat een mix van rock, pop, blues en country horen en werd erg goed ontvangen.

Steve Earle beperkt zich tegenwoordig allang niet meer alleen tot de muziek. Hij is ook acteur, schrijver, en drager van een woeste baard. Zijn vorig jaar verschenen roman, het op het leven van Hank Williams gebaseerde Ill Never Get Out Of This World Alive, kreeg veel lovende kritieken, evenals zijn rol in de serie Treme. Betrekkelijk snel na zijn vorige plaat, die dezelfde titel meekreeg als zijn boek, verschijnt er nu alweer een nieuw album, The Low Highway. Earle laat op deze uiterst afwisselende plaat eens te meer horen hoeveel stijlen hij tot in de puntjes beheerst en hij doet dat bovendien in twaalf zeer sterke liedjes. Muzikaal gaat het van desolate folk tot vrolijke bluegrass en swingende zydeco, zonder dat het als los zand klinkt. De gevolgen van de economische crisis vormen het belangrijkste thema, verpakt in prachtige, beeldende teksten. Zo gaat de single Invisible over een dakloze, is Burnin It Down een aanklacht tegen onpersoonlijke ketens als Wa l-Mart, en roept het titelnummer The Grapes Of Wrath in herinnering. Steve Earle doet op The Low Highway weinig wat hij niet eerder deed, maar hij doet het met overtuiging en heel veel zeggingskracht. Een nieuw hoogtepunt.

★★★★★ Albumrecensie door Platomania

http://steveearle.com/

Binnenkort bij SPOT

The Harlem Gospel Travelers

The Harlem Gospel Travelers

ma 9 febSPOT/De Oosterpoort

Grooves uit de soul, de energie van funk en een vleugje hiphop

The Lowest Pair

The Lowest Pair

wo 11 febSPOT/A-Theater

TakeRoot presents: Twee banjo’s, twee stemmen en een intieme mix van folk en american

Stef Kamil Carlens & The Poem

Stef Kamil Carlens & The Poem

wo 11 febSPOT/Lutherse Kerk

Minimalistisch en emotioneel geladen samenzang

Soon at SPOT

Emo Night Mainland

Emo Night Mainland

vr 13 mrtSPOT/De Oosterpoort

Club night with your favorite 00’s emo and pop-punk

Portret van een man in een donkere trui, zittend op een bank en kijkend naar de camera met een neutrale uitdrukking.

Ramsey Nasr & Calefax

wo 18 mrtSPOT/Stadsschouwburg

Great actor and groundbreaking reed quintet dive in the history of musicTopacteur en baanbrekend rietkwintet duiken in de muziekgeschiedenis

Richard Thompson

Richard Thompson

ma 15 junSPOT/De Oosterpoort

Award-winning master guitarist and pioneer of British folk rock

Stories

Dutch Delight: Harriet KrijghDutch Delight: Harriet Krijgh
Dutch Delight: Harriet Krijgh

Dutch Delight: Harriet Krijgh

- Naar het hart van de romantiek met een van Nederlands beste cellisten

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Een persoon in beige kleding zit op de vloer voor een felgele muur, met een hoge plant op de achtergrond.
Ayoub komt terug voor een extra voorstelling!

Ayoub komt terug voor een extra voorstelling!

-

Help ons winnen: stem op onze Ticketmaster Award-nominaties!
NieuwsShort story

Help ons winnen: stem op onze Ticketmaster Award-nominaties!

- Twee nominaties SPOT Groningen bij Ticketmaster Award

Backstage met marketeer Peter van Dijken

Backstage met marketeer Peter van Dijken

- Marketeer Peter van Dijken biedt een kijkje in zijn werkdag

God van de slachtingGod van de slachting
God van de slachting
Short story

God van de slachting

- Krijg alvast een sneak peek van de voorstelling

Makers van de toekomst

Makers van de toekomst

- Artistiek directeur Nanine Linning van Scapino Ballet over The Future is Feminine

Live after ESNSLive after ESNS
Live after ESNS
Short story

Live after ESNS

- Overzicht van alle artiesten die op ESNS stonden en later dit jaar bij ons te zien zijn.

Suzan & Freek winnaars van de Popprijs 2025!
Nieuws

Suzan & Freek winnaars van de Popprijs 2025!

- Uitverkochte shows, tijdloze liedjes en een enorme verbinding met het publiek

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid