[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Sidi Larbi Cherkaoui & Shaolin monniken

Sutra

Sidi Larbi Cherkaoui & Shaolin monniken

Sutra

/
  • Dinsdag 24 april 2018
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Tuesday 24 april 2018
  • start of event
  • (Times are subject to change)

"Cherkaoui weet acrobatiek,kungfu, het monnikeigen meditatieve karakter én westerse danselementen subliem te combineren." (DvhN*****)

Wegens groot succes is er een tweede voorstelling van ‘Sutra’ bijgeboekt in de Stadsschouwburg Groningen op maandag 23 april.

Inleiding om 19:15

Inleiding om 19:15

Voorafgaand aan deze voorstelling is er een inleiding om 19.15 uur waar de rehearsal director van ‘Sutra’, Damien Fournier zal worden geinterviewd door Linda Zandbergen. Dit interview zal in het Engels plaatsvinden. Deuren gaan om 19.00 uur open. De inleiding is uitverkocht!

Diner

Diner

Voorafgaand aan de voorstelling, om 18:00 uur, is er een 2-gangen Chinees diner in het Theatercafé van de Stadsschouwburg, bestaande uit een voorgerecht, hoofdgerecht en een kopje koffie of thee. Het diner is uitverkocht!

Deze voorstelling is onderdeel van de Internationale Selectie 2017-2018.

Deze voorstelling is onderdeel van de Internationale Selectie 2017-2018.

> Bekijk de gehele selectie

Sutra, een verbluffende mix van dans en kungfu

In 2008 ging ‘Sutra’ in première, een van de opwindendste voorstellingen van Sidi Larbi Cherkaoui. Dit seizoen viert de Vlaams-Marokkaanse choreograaf en theatermaker het tienjarig bestaan van zijn internationaal bekroonde danshit met een herneming van deze verbluffende mix van hedendaagse dans en de eeuwenoude Chinese vechtsport kungfu. In een eenvoudig, maar subliem decor van 21 houten kisten maakt Cherkaoui optimaal gebruik van de kracht, behendigheid en beheersing van de in kungfu gespecialiseerde Shaolin monniken. “Verbluffend mooi.” (NRC Handelsblad)

Nadat hij de monniken van de Shaolintempel ontmoette, besloot Sidi Larbi Cherkaoui om nauw met hen samen te werken aan een gemeenschappelijk project. ‘Sutra’ werd een parcours van culturele en sociale uitwisseling. Via vertalingen, onderhandelingen en veel praten, slaagden ze erin om een artistiek universum te creëren dat zijn weg vond naar de harten van het publiek.

Sutra gaat over opbouwen en vernietigen, over transformaties en spel. De scène is gevuld met houten dozen die verschillende constellaties kunnen aannemen. Nu eens vormen ze een muur, dan weer een brug, tempel of kerkhof en zo creëren ze een veranderbare ruimte waardoorheen de dansers kunnen reizen.

Sidi Larbi Cherkaoui

Sidi Larbi Cherkaoui realiseerde zijn eerste choreografieën als lid van het collectief Les Ballets C. de la B. Sindsdien creëerde hij meer dan vijftig choreografieën waarmee hij een groot aantal internationale prijzen in de wacht sleepte. Sidi Larbi Cherkaoui is artistiek directeur van Eastman en Ballet Vlaanderen en is verbonden aan Sadler’s Wells Londen als ‘associate artist’.

Ga voor meer informatie naar de website van Sidi Larbi Cherkaoui.

“Weergaloze kungfu-dans is in tien jaar niks kwijtgeraakt”

“Wie deze voorstelling tien jaar geleden zag, gaat straks geheid weer. Wie haar toen liet glippen, moet deze herkansing zeker alsnog benutten. Kans op spijt: nul.”

★★★★★ Dagblad Van Het Noorden

“Als bliksemschichten of stiletto’s doorklieven de monniken de lucht”

 

de Volkrant (2008)

“Het spel met de kisten is magisch. Telkens als je denkt dat alle manieren van stapelen en kantelen gebruikt zijn, tovert Cherkaoui opnieuw een caleidoscopisch decor tevoorschijn.”

NRC Handelsblad (2008)

Meld je aan voor het Facebook event

regie en choreografie: Sidi Larbi Cherkaoui | toneelbeeld: Antony Gormley | muziek: Szymon Brzóska | A Sadler’s Wells London Production

Bewildering mix of modern dance and kung fu
‘Sutra’, one of Sidi Larbi Cherkaoui’s most exciting performances, premiered in 2008. Next season the Flemish-Moroccan choreographer and theatre maker celebrates the tenth anniversary of his internationally rewarded dance hit, by having his bewildering mix of modern dance and the centuries-old Chinese martial art kung fu performed once more. In simple yet sublime scenery consisting of 21 wooden boxes, Cherkaoui optimally makes use of the power, dexterity, and control of the Shaolin monks’ kung fu skills. “Bewilderingly beautiful.” (National newspaper NRC Handelsblad)

Binnenkort bij SPOT

Panama Pictures

Panama Pictures

za 31 janSPOT/Stadsschouwburg

"De symboliek spat eraf."  -★★★★ de Volkskrant

Great Catch

Great Catch

do 5 febSPOT/Stadsschouwburg

Jonge circusmakers op tour door Nederland

Twee personen in lichte kleding voeren een dramatische choreografie uit op een donker podium.
Wereldklasse

Nederlands Dans Theater 1

wo 11 mrtSPOT/Stadsschouwburg

Dynamische, surrealistische werelden van twee gerenommeerde makers

Soon at SPOT

Zwart-wit foto van een muzikant met hoed die op een podium gitaar speelt en achter een microfoon zingt.

Gregory Page

vr 13 mrtSPOT/Lutherse Kerk

Beautiful songs, short stories, and humorous poetry

Een levendige podiumperformance met dansers en muzikanten, verlicht door kleurrijke lichten en een grote achtergrondprojectie.

Dirty Dancing in Concert

ma 13 aprSPOT/Martiniplaza

Get ready to have the time of your life!

Een dirigent staat voor een orkest en dirigeert tijdens een optreden.

Noord Nederlands Orkest

vr 17 aprSPOT/De Oosterpoort

Stravinsky's musical revolution

Stories

Suzan & Freek winnaars van de Popprijs 2025!
Nieuws

Suzan & Freek winnaars van de Popprijs 2025!

- Uitverkochte shows, tijdloze liedjes en een enorme verbinding met het publiek

Louise Korthals over haar met vijf sterren ontvangen comeback
Interview

Louise Korthals over haar met vijf sterren ontvangen comeback

- Terug in stukken, maar sterker dan ooit

Een surrealistisch tafereel met figuren in gele en paarse outfits die door een grijze, golfachtige achtergrond zweven, weerspiegeld op een glanzend oppervlak.
Interview

Händel, barok en circus als overdonderend spektakel

- Artistiek leider, scenarist en regisseur Serge van Veggel over The Opera Circus van OPERA2DAY

ESNS viert 40 jaar met gratis programmering
Longread

ESNS viert 40 jaar met gratis programmering

- Muziek, fotografie, kunst en popgeschiedenis

Eurosonic Noorderslag 40 jaar!
Longread

Eurosonic Noorderslag 40 jaar!

- Jubileumeditie van showfestival en muziekconferentie

NITE-acteurs Nimuë Walraven en Rosie Reith over HOPE
Interview

NITE-acteurs Nimuë Walraven en Rosie Reith over HOPE

- Hoop in tijden van wanhoop

Het jaar van Meral Polat
Interview

Het jaar van Meral Polat

- Actrice, theatermaker en zangeres Meral Polat over 2025

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid