[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Scapino Ballet Rotterdam

Scala

Scapino Ballet Rotterdam

Scala

/
  • Vrijdag 2 maart 2018
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 2 march 2018
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Extravagante dans vol menselijk drama

Barokspektakel Scala

Na het weergaloze succes van ‘Pearl’ komt Scapino Ballet Rotterdam terug naar de Stadsschouwburg Groningen met ‘Scala’, het vervolg op deze theaterhit.  Topdans, schitterende kostuums en live muziek zijn opnieuw de hoofdingrediënten van het barokspektakel.

Gouden Zwaan voor Ed Wubbe

Gouden Zwaan voor Ed Wubbe

Ed Wubbe, artistiek leider van Scapino Ballet Rotterdam ontving tijdens de Nederlandse Dansdagen de Gouden Zwaan voor zijn bijdrage aan de ontwikkeling van de Nederlandse dans. “Een heuse voorvechter voor de discipline”, aldus de jury.

In ‘Scala’ komen de pracht en praal, de decadentie en de sensualiteit van de barok opnieuw tot leven op live muziek. Choreograaf Ed Wubbe creëert een fictieve hofhouding die elkaar letterlijk dicht op de huid zit. ‘Scala’ begint waar ‘Pearl’ eindigde, als de spanning toeneemt en de etiquette begint af te brokkelen. Intrige, spanning en gekte stuwen de dramatiek naar hoog niveau. Samen met de tien musici van Combattimento, uitgebreid met twee operazangers, ensceneert Wubbe een theatrale en operateske voorstelling met veelal onbekende werken uit de schatkamer van de barokmuziek.

Ga voor meer informatie over Scapino Ballet Rotterdam naar: www.scapinoballet.nl

“Scala toont de achterkant van de barok in vijftig tinten zwart, met een moderne twist, weerspiegeld in geraffineerde gothickapsels en ravissante kostuums.”
“Scala is een theatraal en muzikaal dansspel over machtsrelaties in een decadente cultuur.”

★★★★ De Volkskrant

“Een onvergetelijke voorstelling waarbij alle zintuigen tot aan de wortel worden geprikkeld. Het is van een schoonheid die ik niet eerder heb mogen beleven.”

Theaterparadijs

“Voortreffelijke keuze en uitstekende uitvoering van de barokmuziek. Dynamisch geënsceneerd en knap gechoreografeerd.”

Trouw

Meld je aan voor het Facebook event

Extravagant dance full of human drama
‘Scala’ is the exciting sequel to 2013 baroque sensation ‘Pearl’, which was given a five-star review and had two sold-out tours. Choreographer Ed Wubbe creates another dance drama with an extravagant baroque atmosphere. With high-level theatrical dance accompanied by magnificent live music, ‘Scala’ is about romance, pomp and splendour, seduction, and decadence. Behind all outward beauty a dark world of intrigues and deterioration looms up. Ten Combattimento musicians and two opera singers enable the dancers excel on arias and violin concerts by, among others, Vivaldi and Händel. Add the impressive costumes and ‘Scala’ gets the opera-like staging in which everything revolves around human drama.

Binnenkort bij SPOT

Twee balletdansers in een dynamische pose, één in een zwarte outfit en de andere in een gele jurk, tegen een lichte achtergrond.
Wereldklasse

Introdans

di 26 meiSPOT/Stadsschouwburg

Drie virtuoze meesterwerken van Vlaams-Marokkaanse topchoreograaf

Zwart wit afbeelding waarbij je een timelaps van een dansbeweging ziet.

Scapino Ballet Rotterdam

vr 12 junSPOT/Stadsschouwburg

"Anima Obscura overrompelt als totaalconcept." - ★★★★ de Volkskrant

Dunja Jocic & Spellbound Contemporary Ballet
Net bevestigd

Dunja Jocic & Spellbound Contemporary Ballet

di 15 decSPOT/Stadsschouwburg

Hypnotiserende dansvoorstelling over de verleiding van collectieve krachten

Soon at SPOT

40 fingers

40 Fingers

zo 20 sepSPOT/De Oosterpoort

Acoustic guitar quartet conquers the world with its signature fingerpicking style.

Lucie Horsch & Luthers Bach Ensemble

Lucie Horsch & Luthers Bach Ensemble

zo 27 sepSPOT/De Oosterpoort

Vocal and instrumental Baroque with Lucie Horsch on recorder and as singer.

Alma Quartet & Nicolas van Poucke
Net bevestigd

Alma Quartet & Nicolas van Poucke

di 27 oktSPOT/De Oosterpoort

Five top musicians take you from Beethoven's depth to Schumann's romanticism

Stories

Applausfoto van Buurman & Buurman in de Stadsschouwburg

Familie voorstellingen voor kleine en grote kinderen

- Schuif aan bij SPOT voor het mooiste jeugdtheater!

Vuurwerk schiet omhoog boven een festivalpodium bij zonsondergang.Stadspark 100 jaar
Stadspark 100 jaar
Short story

Stadspark 100 jaar

- Legendarische concerten op de Drafbaan

Choreograaf Connor Schumacher over Raging Against Various Elements
Interview

Choreograaf Connor Schumacher over Raging Against Various Elements

- Raven voor het leven

LOVE LIVE: 400+ nieuwe voorstellingen en concerten

LOVE LIVE: 400+ nieuwe voorstellingen en concerten

- Start kaartverkoop vanaf 26 mei (members) en 28 mei

Foto van de zijkant van een groot gebouw met spiegelachtige glazen ramen waarin de zonsondergang te zien is.

Ontwikkelingen renovatie De Oosterpoort

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid