[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Rene Groothof & Leny Breederveld

De Reiziger

Rene Groothof & Leny Breederveld

De Reiziger

/
  • Dinsdag 22 februari 2022
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Tuesday 22 february 2022
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Vijanddenken op beklemmende manier voelbaar gemaakt

De Reiziger, naar de roman van Ulrich Alexander Boschwitz, maakt op een aangrijpende manier voelbaar hoe het vijanddenken onder ‘gewone mensen’ groeit en woekert. De angstaanjagende werkelijkheid van het leven in die tijd wordt ruim tachtig jaar na het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog op indrukwekkende wijze verbeeld door René Groothof & Leny Breederveld.

Door de antisemitische acties van de nazi’s komt het leven van de welgestelde Joodse zakenman Otto Silbermann in 1938 op losse schroeven te staan. Hij raakt in korte tijd alles kwijt: zijn huis, zijn klanten en het contact met zijn niet-Joodse vrouw, familie en vrienden. Met een koffer vol geld komt hij op straat te staan, maar hij kan geen kant op. Silbermann, gespeeld door René Groothof, probeert onzichtbaar te blijven en neemt trein na trein om zo aan zijn belagers te ontsnappen. Hij ontmoet een bonte stoet mensen, allen gespeeld door Leny Breederveld. Wat is er over van de eens zo succesvolle Silbermann, nu alles hem is afgenomen en hij als een opgejaagd dier moet vluchten? De wurgende angst, paniekerige overwegingen en uitzichtloze situatie van Silbermann grijpen je bij de strot.

Deze voorstelling wordt toneel-op-toneel gespeeld, een bijzondere setting waarbij het publiek op een tribune op het podium zit. Alle plaatsen hebben zeer goed zicht en zijn vrij te kiezen, de zaal gaat vlak voor aanvang open.

script: Helmert Woudenberg, naar de roman van Ulrich Alexander Boschwitz | regie: Aike Dirkzwager | spel: René Groothof en Leny Breederveld | vormgeving: Rogier Willems

Kijk op de website van BEER Muziektheater

Coronamaatregelen

Mogelijk zijn er coronamaatregelen bij dit event van kracht. Lees hier meer over de meest actuele coronamaatregelen. Als dit event toch niet door kan gaan, krijg je het gehele aankoopbedrag terug.

 

 

Binnenkort bij SPOT

Een man in een blauw shirt zit buiten in een campingstoel naast een caravan en houdt een fles in zijn hand.
20:15 uur

Marcel Hensema

zo 13 sepSPOT/Stadsschouwburg

De energieke en actuele voorstelling van Marcel Hensema opnieuw naar Groningen!

Twee vrouwen in zwart gekleed staan dicht bij elkaar, omringd door groene bladeren.

Aaf en Lies

zo 4 oktSPOT/Stadsschouwburg

Prachtige verhalen en prangende liefdesproblemen

Een vrouw met lang haar danst tegen een rokerige, donkere achtergrond.

Sexodus

wo 7 oktSPOT/Stadsschouwburg

"Naomi Velissariou is een waanzinnige theaterfurie" ★★★★★ de Volkskrant

Soon at SPOT

Poster voor Vice Fest met zwarte sierletters op een gele cirkel tegen een rode achtergrond en de datum 19 SEP 2026.

ViceFest

za 19 sepSPOT/De Oosterpoort

The Vices' very own chaotic festival with music, freedom and discoveries

Een live concert op een donker podium met paars licht en een grote menigte au publiek.

Noordpool Orkest

zo 3 janSPOT/De Oosterpoort

A musical start to the new year with the most idiosyncratic orchestra of the North

Twee personen voor een donkergroene fluwelen achtergrond: een vrouw met kort krullend blond haar in een zwarte jurk met strik en een man met kort geschoren haar en zonnebril in een zwart pak.

Hooverphonic feat. Noémie Wolfs

vr 16 aprSPOT/De Oosterpoort

A blend of triphop, pop and psychedelic influences

Stories

Wie beschouwen we als ‘de ander’?

Wie beschouwen we als ‘de ander’?

- Sam Brown van de Nederlandse reisopera over de grote Philip Glass-productie

Zwart-wit foto van vier jonge mensen die dicht bij elkaar staan, met casual kleding en serieuze gezichten.
TakeRoot

The Del Fuegos: 40 jaar ouder en wijzer terug in Nederland

- Interview door Eddie Aarts voor Heaven Magazine

Vrouw met armen over elkaar staand voor een achtergrond met het woord LOVE.

Wij zijn er klaar voor!

- Zien we je snel?

Nienke ’s Gravemade over (online) vrouwenhaat

Nienke ’s Gravemade over (online) vrouwenhaat

- Satire als wapen tegen de manosphere

Drie mensen in kleurrijke outfits met tartan-sjaals poseren tegen een donkere achtergrond.

Theatermaker Steef de Jong over Tulip Town

- Operette, punk, humor, liefde en kartonnen magie

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid