[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Ralph van Raat (piano)

Ralph van Raat (piano)

/
  • Vrijdag 17 april 2020
  • SPOT/De Oosterpoort, Kleine zaal / Trompsingel 27
  • 20:15 start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 17 april 2020
  • SPOT/De Oosterpoort, Kleine zaal / Trompsingel 27
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Op avontuur met Hollandse meester

Going on an adventure with a Dutch master

Zondag 3 november werd tijdens het live tv-programma Podium Witteman Ralph van Raat met zijn Andriessen-programma als winnaar bekend gemaakt van De Ovatie 2019 – de Klassieke Muziekprijs van de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties.

In oktober 2018 stond Ralph van Raat in de top tien met uitgaanstips van de New York Times. Het was de week dat hij zijn debuut maakte in het prestigieuze Carnegie Hall. Het solorecital van “the adventurous Dutch pianist” werd aangeprezen “surely one you will remember”. De reden: Van Raat speelt werken waar bijna geen andere pianist zich aan waagt, niet zelden omdat ze hondsmoeilijk zijn. Om te spelen welteverstaan, want ernaar luisteren is puur genot. Zo mochten de New Yorkers zich verheugen op Van Raats vertolking van een bewerking voor piano van Debussy’s orkeststuk La Mer en de Symfonie voor pianosolo van Charles-Valentin Alkan. In april 2020 komt hij ‘gewoon’ naar Groningen voor een heerlijke pianoavond.

Programma
Alkan: Symfonie voor solopiano
Debussy: La Mer voor solopiano
Gershwin: Rhapsody in Blue voor solopiano

Een feestelijke selectie van verschillende Aziatische gerechten in kleurrijke kommen, waaronder noedels, salade en gefrituurd voedsel.

Asian Glories (Streetfood)

Deel gezellig een plank vol Aziatisch streetfood (vlees of vega) met gebakken rijst, groenten en een korianderdip. Probeer de zoete sticky varkensbuikspek, Thai Panang rode curry en viskoekjes. Of ga voor de vegetarische plank met dim sum, udon noedels met paddenstoelen, tempeh en sojaboontjes in oosterse bouillon en spinazie curry met naanbrood. Bestel direct samen met je kaarten (€ 17,50) of los als je al kaarten hebt.

“Het gemis aan kleur compenseert Van Raat met een meeslepende ritmische drive waarmee hij veel van de oorspronkelijke oerkracht suggereert. (…) De impressies van het schitterende licht op de golven lijken voor de piano te zijn geschapen.”
Klassieke Zaken over de cd Debussy / Stravinsky

Prijs incl. pauzedrankje en garderobe
Meld je aan voor het Facebook event

Geannuleerd

In verband met de opgelegde maatregelen van het kabinet rondom het coronavirus is dit concert helaas geannuleerd. Kaartkopers ontvangen per mail bericht over de verdere afhandeling.

Going on an adventure with a Dutch master

In October 2018 Ralph van Raat was included in the New York Times’ Top 10 Picks. It was the week he made his debut in the prestigious Carnegie Hall. The solo recital by “the adventurous Dutch pianist” was praised as “surely one you will remember”. The reason: Van Raat performs pieces almost no other pianist dares to play, often because they are unbelievably difficult. To play that is, because they are a joy to hear. The New Yorkers for example enjoyed listening to Van Raat’s interpretation of an adaptation for piano of Debussy’s orchestra piece La Mer and Charles-Valentin Alkan’s Symphony for Solo Piano. He will ‘en passant’ be travelling to Groningen in April 2020 for an adventurous piano evening.

Alkan: Symphony for Solo Piano
Debussy: La Mer for Solo Piano
Gershwin: Rhapsody in Blue for Solo Piano

“Van Raat compensates the absence of colour with a stirring rhythmic drive with which he implies much of the original great power. (…) The impressions of the extraordinary light on the waves seem to be created specially for the piano.”

Classical music magazine Klassieke Zaken about the album Debussy / Stravinsky

 

Binnenkort bij SPOT

Een performer in een witte blouse en geometrische broek voert een act uit waarbij hij een persoon in een rode outfit over zijn schouder draagt, met een publiek op de achtergrond.

Tall Tales Company & B’Rock Orchestra

za 2 meiSPOT/Stadsschouwburg

“Zo onwaarschijnlijk mooi dat het je adem telkens doet stokken.” - de Volkskrant ★★★★

Twee jonge mannen met kort haar staan tegen een rode achtergrond; de linker kijkt recht in de camera en de rechter draait in profiel naar links.
Wereldklasse

Lucas & Arthur Jussen

do 7 meiSPOT/De Oosterpoort

Het bekendste pianoduo ter wereld opnieuw in Groningen

Nederlands Blazers Ensemble & Maite Hontelé

Nederlands Blazers Ensemble & Maite Hontelé

za 16 meiSPOT/De Oosterpoort

Oer-Hollandse fanfare en Cubaanse salsa

Soon at SPOT

Lila Ike & Wurl Sound

Lila Ike & Wurl Sound

ma 20 aprSPOT/De Oosterpoort

Combination of reggae with soul, R&B, dancehall, and hip hop

Marlon Williams

Marlon Williams

di 21 aprSPOT/De Oosterpoort

TakeRoot presents: a touch of folk, country and pop in Māori

Een groot koor poseert in een theaterzaal, met een dirigent staand achter de groep.
Wereldklasse

Choir of The King’s Consort

wo 22 aprSPOT/De Oosterpoort

Vocal masterpieces by Britain's finest romantics

Stories

SPOT loves live
Nieuws

SPOT loves live

- Kaartverkoop start di 26 mei voor members, do 28 mei voor iedereen.

Fuse & Avi AvitalFuse & Avi Avital
Fuse & Avi Avital
Terugblik

Fuse & Avi Avital

- Terugblik 'The source and the sea'

Theatervormgever Kathelijne Monnens over Alice in Wonderland
Interview

Theatervormgever Kathelijne Monnens over Alice in Wonderland

- Een betoverende musical voor jong en oud

Beste Blazers van Eigen BodemPortret van een persoon met kort, licht haar, gekleed in een zwart jasje, staand tegen een rode muur.
Beste Blazers van Eigen Bodem
Short story

Beste Blazers van Eigen Bodem

- Het Nederlands Blazers Ensemble nodigt je om mee te doen met hun workshop én optreden!

40UP bestaat 20 jaar!
Nieuws

40UP bestaat 20 jaar!

- Stem NU op jouw favouriete nummers

De Rhythm & Blues Night website is in een nieuw jasje gestoken
Nieuws

De Rhythm & Blues Night website is in een nieuw jasje gestoken

- Ontdek nu de vernieuwde festivalwebsite

Eerste namen TakeRoot 2026 bekend!
NieuwsAankondiging

Eerste namen TakeRoot 2026 bekend!

- TakeRoot, het festival voor past, present and upcoming American Music

Praten zonder woorden
Interview

Praten zonder woorden

- Interview met Imogen Cooper

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Aankondiging

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid