[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Prinses Arabella, de musical (5-105)

Dawn Collective en De Toneelmakerij

Prinses Arabella, de musical (5-105)

Dawn Collective en De Toneelmakerij

  • Vrijdag 14 november 2025
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 17:30 : Gebouw open
  • 17:45 - 18:45: Kroontjes Atelier - Kinderen kunnen voor de voorstelling hun eigen kroontje knutselen, knippen en versieren
  • 17:45 - 18:45: Magische Fotomuur - Een fotowand waar kinderen, eventueel verkleed, foto’s kunnen maken
  • 19:00 - 20:15: Voorstelling
  • 20:15 - 20:30: Magische Fotomuur - Een fotowand waar kinderen, eventueel verkleed, foto’s kunnen maken
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 14 november 2025
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 19:00 start of event
  • (Times are subject to change)

Een kleurrijke familiemusical die je laat dansen!

“Prinses Arabella zet het protocol op zijn kop in puntgave jeugdmusical.” – Theaterkrant

“Een voorstelling die met liefde is gemaakt, met liefde en enthousiasme wordt gespeeld en die het publiek vrolijk en met een warm hart achterlaat.” – ★★★★ Musicalworld

In deze nieuwe muzikale familievoorstelling brengen Dawn Collective, de Toneelmakerij en Theater De Krakeling de geliefde prinses uit de boeken van Mylo Freeman tot leven – vol kleur, plezier en muziek.

Als haar ouders op staatsbezoek zijn, krijgt Arabella onverwacht koninklijke les. Haar oma Omi wil haar leren hoe je een echte koningin wordt – inclusief het zingen van het officiële volkslied. Maar Arabella heeft andere plannen: plezier maken, samen zingen met haar vriendinnen, en het liefst een compleet nieuw volkslied bedenken!

Met haar vriendinnen – prinsessen uit alle hoeken van de wereld – besluit Arabella het oude lied om te toveren tot iets nieuws. Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Terwijl zij vol vuur haar droom volgt, botst ze met Omi, die als koningin geleerd heeft vast te houden aan tradities. Maar soms begint verandering bij een kind met een groot idee – en een nóg groter hart. Een voorstelling die je raakt, inspireert en laat dansen!

Drie vrouwen in felgekleurde jurken (geel, roze en groen) staan op een paars theaterpodium.
Twee personen in blauwe koninklijke kostuums staan op een podium tijdens een theatervoorstelling.
Meerdere dansers in felgekleurde baljurken staan op een podium met paarse decoraties.

Regisseur Priscilla Vaudelle studeerde in 2013  af aan de Academie voor Theater en Dans en richtte het collectief LostProject op, waarmee ze projecten ontwikkelt die maatschappelijke thema’s tastbaar maken. Met muziek, spoken word en dans schetst ze universums waarin identiteit, sociale druk en gemeenschap samenkomen. Haar voorstellingen, zoals Man Down (2017) over mannelijkheid en BIMS (2021) over gentrificatie in de Bijlmer, raken diepe snaren. In 2023 bracht ze OSSO, een indringend familieportret, op de planken. Met haar passie voor inclusieve verhalen en rauwe emoties blaast ze nieuw leven in het  kleurrijke theateravontuur van Prinses Arabella.

Tekst / Regie: Priscilla Vaudelle | Muziek: Glen Faria | Cast: Sarah-Jane Wijdenbosch, Jeannine la Rose, Sherefa Yorks, Elise Wanner | Fotograaf: Ruby Cruden | Haarstyliste: Yara Forster | Makeup: Iraj Raghosing | Staging, Choreografie en Educatie: Joanne Purperhart | Decor: Yannick Verweij | Lichtontwerp: Varja Klosse | Kostuum: Nerissa Macnack en Rianne Mertens | Lichttechnici: Marco Steenks en Allard Vonk | Outreach: Sérènity Hanenberg | Educatie & Randprogramma: Garcelle Komproe | Geïnspireerd door de boeken van: Mylo Freeman | Gepresenteerd door Dawn Collective in coproductie met de Toneelmakerij en Theater De Krakeling

Twee jongentjes zitten bij het raam van de Stadsschouwburg

Voor welke leeftijd?

Er is niets zo leuk als een voorstelling bezoeken met je kinderen. We begrijpen dat je soms niet kunt wachten tot je kind de juiste leeftijd heeft. De leeftijdsaanduiding bij onze (familie)voorstellingen is er echter niet voor niets: voorstellingen kunnen voor te jonge kinderen onbegrijpelijk of zelfs griezelig zijn. Neem je toch een kind mee onder de aangegeven leeftijdsgrens, dan kunnen we je de toegang weigeren of een plek achterin of bovenin de zaal toewijzen.

Binnenkort bij SPOT

Contra (12+)

zo 15 novSPOT/Stadsschouwburg

"Een van de beste voorstellingen van het jaar" (★★★★★ Dagblad van het Noorden)

Nu is het nog rustig (8+)

ma 21 decSPOT/Stadsschouwburg

Een eindeloze soap in fast forward

Marcel Hensema

do 24 decSPOT/Stadsschouwburg

Het kerstverhaal van Groningen exclusief in de Stadsschouwburg

Soon at SPOT

Heather Nova

ma 1 febSPOT/De Oosterpoort

Connecting singer-songwriter

Personal Trainer

vr 5 mrtSPOT/De Oosterpoort

Playful indie rock bursting with energy

Noord Nederlands Orkest

wo 7 aprSPOT/De Oosterpoort

A piano piece full of light and dance-like moments

Stories

Jonger dan 30 jaar?

- Dan kun je met korting naar veel klassiek en theater

ROBBIE WILLIAMS KOMT NAAR GRONINGEN!

- Let me entertain you!

TakeRoot

Darlin’ Dolly: een biertje als ode aan de queen of country

- Deze heerlijke NEIPA van Eggens Craft beer is tijdens TakeRoot op de tap beschikbaar én als geschenkverpakking

Nieuwe namen voor Rockit!

- DoYeon Kim en N∆BOU toegevoegd toe aan programma

Interview

Durven en ontdekken met Mus

- Schrijver Kevin Hassing over Mus & Kapitein Kwaadbaard

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid