[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

NTJong/ Het Nationale Theater i.s.m. DOX

Bloedlink

NTJong/ Het Nationale Theater i.s.m. DOX

Bloedlink

  • Dinsdag 10 april 2018
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Tuesday 10 april 2018
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Humoristische rauwheid met vette muziek

NTjong speelt ‘Bloedlink’; Een humoristische, rauwe en muzikale voorstelling over hoe je doet en wie je eigenlijk bent. So you think you can teach me?

In een probleemklas heeft een lerares haar leerlingen totaal niet in de hand. Dan vindt ze een pistool in één van de schooltassen. Er ontstaat een broeierige sfeer in de klas waarbij de leerlingen en lerares tegenover elkaar komen te staan. Heftige discussies worden gevoerd over afkomst en gedrag, over afwijzing en erkenning, over wat nou eigenlijk belangrijk is in je leven.

Met Bloedlink onderzoekt regisseur Casper Vandeputte van NTjong de vrijheid in denken en het krijgen en behouden van je plek in groep met botsende culturen en waarheden. De makers laten zich inspireren zich door research en inspiratiebronnen als de Franse film Entre les Murs en de Berlijnse theaterhit Verrücktes Blut.

Casper VandePutte

De talentvolle schrijver & regisseur Casper Vandeputte maakt energieke, humorvolle en eerlijke voorstellingen over soms zware inhoudelijke thema’s. In Bloedlink duikt hij met een groep multi-getalende spelers, dansers en performers in de wereld van de middelbare school. Bij NTjong maakte hij eerder de festivalhit The Summer of ’96 en de ontroerende monoloog Titus. Bloedlink is een samenwerking met DOX.

Na de succesvolle Lord of the Flies, is Bloedlink de tweede voorstelling in een muzikale en energieke ‘coming of age’ – reeks voor jongeren. Verhalen over kantelpunten, grote gebeurtenissen die je horizon verbreden en die je dwingen om stelling te nemen.

“Intussen stelt de voorstelling wel degelijk een pakket aan maatschappelijke kwesties aan de orde. En op een indringende manier, dankzij de sterk verwoorde bijdragen van de leerlingen.”

“Cultuurverschillen in de snelkookpan van een klaslokaal.”
“Alle leerlingen hebben hun verhaal, je kunt met iedereen meevoelen.”

 

★★★★ Theaterkrant

“Urgent discussiestuk over de praktijk achter ongelukkig gekozen woorden en alarmerende statistieken.”

★★★★ De Volkskrant

” Het sterke aan Bloedlink is hoe hoopgevend de voorstelling is.”
” Bloedlink laat vlijmscherp zien dat de samenleving een stuk zelfredzamer is.”

★★★★ NRC

Meld je aan voor het Facebook event

regie Casper Vandeputte | regie assistent Loek de Bakker | dramaturgie Martine Manten |  toneelbeeld Julian Mailwald | kostuums Rebekka Wörmann | spel Lavinia Aronson, Sara Awin, Samora Bergtop, Gary Gravenbeek, Jennifer Muntslag, Sol Vinken en Faissel Asserti

Binnenkort bij SPOT

Voorgevel De Oosterpoort met verschillende gekleurde ploppers en reflecties op de ramen.

Open dag De Oosterpoort

zo 13 sepSPOT/De Oosterpoort

Gratis kijkje achter de schermen

Een man in een blauw shirt zit buiten in een campingstoel naast een caravan en houdt een fles in zijn hand.
14:30 uur

Marcel Hensema

zo 13 sepSPOT/Stadsschouwburg

De energieke en actuele voorstelling van Marcel Hensema opnieuw naar Groningen!

Persoon in donker pak maakt een theatrale handgebaar op een schemerig podium met rood-blauwe verlichting.

In de digitale loopgraven

ma 5 oktSPOT/De Oosterpoort

Huib Modderkolk neemt je mee naar het front van de digitale oorlogsvoering

Soon at SPOT

Drie muzikanten staan samen voor een bakstenen muur, met een ontspannen en speelse houding.

The Zac Schulze Gang

do 22 oktSPOT/De Oosterpoort

Blues-rock chaos with unmatched energy

Twee muzikanten spelen cello en gitaar tegen een gele achtergrond.

Pynarello

za 23 janSPOT/De Oosterpoort

Baroque with muscles: a battle between bravado and fragility

Een man in een lichtblauw overhemd speelt een marimba terwijl publiek in de achtergrond toekijkt.

Coffee Break ism Prins Claus Conservatorium

do 4 mrtTrompsingel 27

Treat yourself to coffee and classical music on Thursday mornings

Stories

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid