Nikola Meeuwsen & Enrico Pace
Dutch Delight
Meester en Talent
Meesterpianist Enrico Pace en pianotalent Nikola Meeuwsen vormen een indrukwekkend duo en hebben als mentor en leerling een diepe muzikale band opgebouwd. De in 2002 geboren Meeuwsen wordt gezien als een van de meest veelbelovende pianisten van zijn generatie. Begin 2024 maakte hij zijn solodebuut in het Concertgebouw in Amsterdam. In 2026 verschijnt zijn tweede album, met werken van Liszt, Bach/Busoni, Mendelssohn en Brahms. Pace is de bekendste winnaar van het wereldberoemde Nederlandse Franz Liszt Pianoconcours. Zijn overwinning in 1989 was de start van een indrukwekkende internationale carrière. Naast zijn werk op het podium is hij actief als docent en mentor voor jonge pianotalenten.
Tijdens Dutch Delight spelen ze twee bijzondere werken van Brahms. We beginnen met de Haydn-variaties op. 56b, oorspronkelijk geschreven voor twee piano’s. Brahms baseerde deze variaties op een oud thema dat hij toeschreef aan Haydn. In acht variaties en een indrukwekkende finale laat hij horen hoe je een eenvoudig motief kunt omtoveren tot een kleurrijke muzikale reis vol verrassingen, emoties en grandeur.
Daarna volgt de Sonate in f op. 34b, een groots en meeslepend werk voor twee piano’s. Hier toont Brahms zijn meesterhand in het weven van complexe structuren en diepe gevoelens, met beide piano’s die elkaar aanvullen en uitdagen. Voor de pauze gaat NPO Klassiek presentatrice Jet Berkhout met Pace en Meeuwsen in gesprek.
Nikola Meeuwsen zit in de finale van de Koningin Elisabeth Wedstrijd en speelt woensdag 28 mei zijn finale in Brussel.
Programma
Johannes Brahms (1833-1897)
Haydn Variaties op. 56b
Sonate in f op. 34b