[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Nederlands Dans Theater 1

Parade

Nederlands Dans Theater 1

Parade

/
  • Dinsdag 13 juni 2017
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Tuesday 13 june 2017
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Poëtische en fantasierijke dans

Poëtische en fantasierijke dans
“De dansers van de topgroep van Nederlands Dans Theater laten met hun schier onmogelijke fysieke expressie zien waarom ze tot de beste van de wereld behoren”, schreef de Volkskrant in 2015. Het gezelschap danst in Groningen Crystal Pite’s eclectische meesterwerk ‘Parade’, een parade van clowns, vergezeld door een fanfare. Voor Pite is dit werk een verbeelding van illusie, absurditeit en ritueel. Het spel tussen de chaotische clowns en de georganiseerde fanfare is een voorbeeld van het spanningsveld tussen instinct en intellect, het rationele en irrationele. “Een poëtisch en fantasierijk universum.”(Trouw)

Inleiding om 19.15

Inleiding om 19.15

Voorafgaand aan deze voorstelling is er een inleiding om 19.15 uur. Deuren gaan om 19.00 uur open. Kaarten à € 2,50 kunt u meebestellen bij uw bestelling of apart via deze link. De inleiding maakt vanaf dit seizoen deel uit van De Arts Academy.

Extra informatie

Extra informatie

Kaartverkoop voor dit concert/deze voorstelling start wo 8 juni (exclusief Agenda-abonnees) en ma 13 juni (voor iedereen).

Ook zal haar nieuwste werk ‘The Statement’ (2016) worden gedanst, dat speciaal voor NDT is gecreëerd. De Volkskrant bekroonde dit unieke werk met ***** en schreef: “Het kwartet heeft alles in zich een dansklassieker te worden, een moderne opvolger van de historische Groene Tafel van Kurt Jooss.”

”Parade van Crystal Pite is geenszins een vrolijke voorstelling, maar dat neemt niet weg dat zij een fantastisch werk neerzet dat een weerspiegeling is van een grimmige realiteit.”

Leidsch Dagblad

“Een poëtisch en fantasierijk universum.”

Trouw (2013)

Meld je aan voor het Facebook event

 

Poetic and imaginative dance
“The top-class dancers of Nederlands Dans Theater prove with their well-nigh impossible physical expression why they belong to the best in the world,” wrote national newspaper Volkskrant in 2015. In Groningen, the company dances Crystal Pite’s eclectic masterpiece ‘Parade’, a parade with clowns, accompanied by a brass band. Pite considers this work an imagination of illusion, absurdity and ritual. The interaction between the chaotic clowns and the organised brass band is an example of the field of tension between instinct and intellect, the rational and irrational. “A poetic and imaginative universe.” (National newspaper Trouw)

Binnenkort bij SPOT

Great Catch

Great Catch

do 5 febSPOT/Stadsschouwburg

Jonge circusmakers op tour door Nederland

Meerdere armen en handen die omhoog reiken tegen een donkere achtergrond, verlicht door paarsblauw licht.

ICK Dans Amsterdam

vr 13 febSPOT/Stadsschouwburg

Het podium in vuur en vlam tijdens een ritueel van beweging en energie

TAO Dance Theater
Wereldklasse

TAO Dance Theater

di 17 mrtSPOT/Stadsschouwburg

16 lichamen als één grote draak, 17 dansers als meditatieve keten

Soon at SPOT

Drie mensen poseren in kleurrijke outfits voor een fonkelend achtergrond met een reuzenrad.

Hope

di 20 janSPOT/Stadsschouwburg

Interdisciplinary and international theater about power, doubt and truth

Noord Nederlands Orkest

Noord Nederlands Orkest

vr 6 febSPOT/De Oosterpoort

A captivating mix of traditional Kurdish folk, jazz and classical music

Joep Beving

Joep Beving

wo 10 junSPOT/De Oosterpoort

Introspective and spacious piano composition

Stories

Een surrealistisch tafereel met figuren in gele en paarse outfits die door een grijze, golfachtige achtergrond zweven, weerspiegeld op een glanzend oppervlak.
Interview

Händel, barok en circus als overdonderend spektakel

- Artistiek leider, scenarist en regisseur Serge van Veggel over The Opera Circus van OPERA2DAY

ESNS viert 40 jaar met gratis programmering
Longread

ESNS viert 40 jaar met gratis programmering

- Muziek, fotografie, kunst en popgeschiedenis

Eurosonic Noorderslag 40 jaar!
Longread

Eurosonic Noorderslag 40 jaar!

- Jubileumeditie van showfestival en muziekconferentie

NITE-acteurs Nimuë Walraven en Rosie Reith over HOPE
Interview

NITE-acteurs Nimuë Walraven en Rosie Reith over HOPE

- Hoop in tijden van wanhoop

Het jaar van Meral Polat
Interview

Het jaar van Meral Polat

- Actrice, theatermaker en zangeres Meral Polat over 2025

Mumford & Sons naar Groningen!
Nieuws

Mumford & Sons naar Groningen!

- Prizefighter Tour strijkt woensdag 1 juli neer in het Stadspark

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid