[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Matteo Myderwyk zit in een donkere setting achter zijn piano. Achter hem brandt een licht.

Matteo Myderwyk

Matteo Myderwyk

/
  • Maandag 21 april 2025
  • SPOT/De Oosterpoort, Kleine zaal / Trompsingel 27
  • 20:30 start programma
  • Vrije zitplaatsen
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Monday 21 april 2025
  • SPOT/De Oosterpoort, Kleine zaal / Trompsingel 27
  • 20:30 start of event
  • Free seating
  • (Times are subject to change)

Pianospel met een klassieke achtergrond gemixt met de wereld van free jazz

Piano playing with a classical background mixed with the world of free jazz

Matteo Myderwyk zijn muziek is niet in een hokje te plaatsen. Hij voegt de improvisatie van jazz, het melodische van pop en het repetitieve van dance samen en voert dit alles uit met de techniek van een klassiek geschoolde pianist. Myderwyk’s muziek heeft dan ook liefhebbers in allerlei kampen: in traditionele concertzalen, op festivals als Down The Rabbit Hole en in nachtclubs als De School.

Matteo Myderwyk is de eerste Nederlandse pianist en componist die werd getekend op het prestigieuze Warner Classics label. Zijn jarenlange opleiding tot klassiek pianist aan het conservatorium leerde hem vooral om muziek van zijn helden achter te laten en zijn eigen muzikale stempel te vinden. Zijn belangrijkste les in deze periode: muziek staat niet op papier, maar wordt in het moment gemaakt. Van impressionistisch pianospel, minimalistische soundscapes op orgel tot schurende solo’s uit zijn synthesizer, zijn liveshows staan in het teken van zijn klassieke achtergrond gemixt met de wereld van de free jazz.

 

 

Een artistieke afbeelding van de letter

Ambitus Presents

Ambitus is een keurmerk voor lichte en neoklassieke muziek en bouwt een brug tussen hedendaagse componisten en hun publiek: jij! Het geeft leven aan muziek die anders onontdekt zou blijven. Kijk hier voor meer informatie.

Matteo Myderwyk
Meld je aan voor het Facebook evenement

Matteo Myderwyk’s music cannot be confined to a single category. He blends the improvisation of jazz, the melodic qualities of pop, and the repetitive nature of dance, all executed with the technique of a classically trained pianist. As a result, Myderwyk’s music attracts fans from all corners: from traditional concert halls to festivals like Down The Rabbit Hole and nightclubs like De School.

Matteo Myderwyk is the first Dutch pianist and composer to be signed to the prestigious Warner Classics label. His years of classical piano training at the conservatory taught him to move beyond the music of his heroes and find his own musical voice. His most important lesson during this time: music isn’t on paper; it is created in the moment. From impressionistic piano playing and minimalist soundscapes on the organ to raw solos on his synthesizer, his live performances are a blend of his classical background and the world of free jazz.

Binnenkort bij SPOT

Portret van een man met hoed, zonnebril en blazer tegen een wolkrijke blauwe lucht.

Aaron Lee Tasjan

zo 30 augSPOT/A-Theater

TakeRoot presents: duidelijke mantra’s met een kritische blik op authenticiteit

Lisa Ploeger

Lisa Ploeger

vr 4 sepSPOT/A-Theater

Rauwe countrypop en verhalen diep uit het hart

Vier mensen in jas poseren op en rond een mosrijke rots in een bos.

First Time Flyers

wo 9 sepSPOT/De Oosterpoort

Oprechte countrymuziek met catchy hooks

Soon at SPOT

Een persoon in een groene outfit poseert voor een felroze, patroonachtige achtergrond.

VroegZat

vr 11 sepSPOT/De Oosterpoort

A clubnight that brings nightlife to the evening

Vier mensen liggen in een cirkel op een groen grasveld en kijken omhoog naar de camera, met oranje vruchten verspreid rondom hen.

Young the Giant

di 13 oktSPOT/De Oosterpoort

New music from a mainstay of American indie rock

Ed O'Brien

Ed O’Brien

wo 14 oktSPOT/De Oosterpoort

Radiohead guitarist presents second solo album

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid