[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Joe Satriani

Support: Oli Brown

Joe Satriani

Support: Oli Brown

  • Donderdag 6 juni 2013
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Thursday 6 june 2013
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Dé gitaarvirtuoos van eind vorige en begin deze eeuw

Kaartverkoop: kassa (ma t/m za van 12.00 – 18.00 uur: 050 368 0 368) en website De Oosterpoort, Plato, Ticketlijn: 0900-3001250 (€ 0,45 p/min) en  Ticketservice website.

Let op: vrije sta- en zitplaatsen.

Joe Satriani wordt gezien als een van dé gitaarvirtuozen van eind vorige en begin deze eeuw. Hij speelde met o.a. Mick Jagger en Deep Purple, verkocht ruim tien miljoen platen en werd maar liefst vijftien keer genomineerd voor een Grammy Award.

Geïnspireerd door helden als Jimi Hendrix pakt Satriani op zijn veertiende (op de dag dat Hendrix overleed) zijn gitaar op, om deze niet meer neer te leggen. Zijn technieken en composities zijn zeer karakteristiek en Steve Vai, Kirk Hammett (Metallica) en David Bryson (Counting Crows) behoren tot zijn ‘students’. De eerste volledige soloplaat van Joe Satriani, ‘Not of this Earth’, verscheen in 1986 en de opvolger ‘Surfing with the Alien’ wordt gezien als een van de grondleggers van de virtuoze rockmuziek.  Naast een uitstekend gitarist is Satriani dus ook nog eens een begenadigd songwriter.

Inmiddels heeft hij, naast meerdere soloplaten, zijn eigen gitaarlijn (de ‘JS’) en gaf hij wereldwijd G3-Tour concerten (waar hij samenspeelt met Steve Vai en een gastgitarist). Daarnaast richtte hij de band ‘Chickenfoot’ op, de supergroep waarin Satriani de krachten bundelt met Sammy Hagar (ex-Van Halen), Michael Anthony en Chad Smith (Red Hot Chili Peppers). In 2013 gaat Satriani weer op tour door Europa, ter gelegenheid van een nieuwe plaat die in mei 2013 moet verschijnen. Grijp dus uw kans om deze gitaarvirtuoos live aan het werk te zien in De Oosterpoort!

Support: Oli Brown

De Britse bluesgitarist en singer-songwriter Oli Brown heeft ondanks zijn nog vrij jonge leeftijd al een behoorlijke staat van dienst. Hij won de afgelopen jaren een rits aan prijzen tijdens de British Blues Awards, stond in 2010 al op Glastonbury en bracht drie studioalbums uit: Open Road (2008), Heads I Win, Tails You Lose (2010, geproduceerd door Mike Vernon) en Here I Am (2012). Brown speelt op een speciaal voor hem ontworpen Vanquish gitaar, om het specifieke geluid te kunnen creëren waar hij naar zoekt. Pretty cool.

http://www.satriani.com/

Binnenkort bij SPOT

Lisa Ploeger

Lisa Ploeger

vr 4 sepSPOT/A-Theater

Rauwe countrypop en verhalen diep uit het hart

The White Buffalo

The White Buffalo

za 5 sepSPOT/De Oosterpoort

Verhalende songs die ergens tussen donkere country, blues en roots zweven

Vier mensen in jas poseren op en rond een mosrijke rots in een bos.

First Time Flyers

wo 9 sepSPOT/De Oosterpoort

Oprechte countrymuziek met catchy hooks

Soon at SPOT

Een jonge vrouw met bruin haar draagt een donkergroene jurk en staat voor een egale olijfgroene achtergrond.

Lucie Horsch & Luthers Bach Ensemble

zo 27 sepSPOT/De Oosterpoort

Vocal and instrumental Baroque with Lucie Horsch on recorder and as singer.

Man met hoed en rood overhemd die op een akoestische gitaar leunt.

James McMurtry

zo 18 oktSPOT/De Oosterpoort

TakeRoot presents: Sober lyrics with Texan melancholy

Twee muzikanten spelen gitaren tegen een lichtpaarse achtergrond.

Pynarello & Jochem Stavenuiter

wo 4 novSPOT/De Oosterpoort

Masks off! Mime artist Jochem Stavenuiter turns Pynarello upside down

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid