[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Joe Satriani

Support: Oli Brown

Joe Satriani

Support: Oli Brown

  • Donderdag 6 juni 2013
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Thursday 6 june 2013
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Dé gitaarvirtuoos van eind vorige en begin deze eeuw

Kaartverkoop: kassa (ma t/m za van 12.00 – 18.00 uur: 050 368 0 368) en website De Oosterpoort, Plato, Ticketlijn: 0900-3001250 (€ 0,45 p/min) en  Ticketservice website.

Let op: vrije sta- en zitplaatsen.

Joe Satriani wordt gezien als een van dé gitaarvirtuozen van eind vorige en begin deze eeuw. Hij speelde met o.a. Mick Jagger en Deep Purple, verkocht ruim tien miljoen platen en werd maar liefst vijftien keer genomineerd voor een Grammy Award.

Geïnspireerd door helden als Jimi Hendrix pakt Satriani op zijn veertiende (op de dag dat Hendrix overleed) zijn gitaar op, om deze niet meer neer te leggen. Zijn technieken en composities zijn zeer karakteristiek en Steve Vai, Kirk Hammett (Metallica) en David Bryson (Counting Crows) behoren tot zijn ‘students’. De eerste volledige soloplaat van Joe Satriani, ‘Not of this Earth’, verscheen in 1986 en de opvolger ‘Surfing with the Alien’ wordt gezien als een van de grondleggers van de virtuoze rockmuziek.  Naast een uitstekend gitarist is Satriani dus ook nog eens een begenadigd songwriter.

Inmiddels heeft hij, naast meerdere soloplaten, zijn eigen gitaarlijn (de ‘JS’) en gaf hij wereldwijd G3-Tour concerten (waar hij samenspeelt met Steve Vai en een gastgitarist). Daarnaast richtte hij de band ‘Chickenfoot’ op, de supergroep waarin Satriani de krachten bundelt met Sammy Hagar (ex-Van Halen), Michael Anthony en Chad Smith (Red Hot Chili Peppers). In 2013 gaat Satriani weer op tour door Europa, ter gelegenheid van een nieuwe plaat die in mei 2013 moet verschijnen. Grijp dus uw kans om deze gitaarvirtuoos live aan het werk te zien in De Oosterpoort!

Support: Oli Brown

De Britse bluesgitarist en singer-songwriter Oli Brown heeft ondanks zijn nog vrij jonge leeftijd al een behoorlijke staat van dienst. Hij won de afgelopen jaren een rits aan prijzen tijdens de British Blues Awards, stond in 2010 al op Glastonbury en bracht drie studioalbums uit: Open Road (2008), Heads I Win, Tails You Lose (2010, geproduceerd door Mike Vernon) en Here I Am (2012). Brown speelt op een speciaal voor hem ontworpen Vanquish gitaar, om het specifieke geluid te kunnen creëren waar hij naar zoekt. Pretty cool.

http://www.satriani.com/

Binnenkort bij SPOT

Een groep mensen in donkere, alternatieve kleding poseert; in het midden vooraan staat een vrouw met felroze haar en visnetmouwen.

The Bridge City Sinners

do 2 julSPOT/De Oosterpoort

Rauwe stringband-folk met een punk attitude

Portret van een man met kort, lichtbruin haar en een neutrale uitdrukking tegen een blauwe betegelde achtergrond.

Ron van Zalmsaus

do 2 julSPOT/Stadsschouwburg

Rapkleinkunstmuziektheater

Vijf mannen met zonnebrillen en bandana's staan voor een bakstenen muur.

Steel Pulse

za 22 augSPOT/De Oosterpoort

Reggaegigant brengt al 50 jaar bewustzijn, kracht en hoop

Soon at SPOT

Een groep jonge mensen loopt door een smalle stedelijke straat; de voorste man draagt een bruine geruite blouse.

Tim Knol & The Wandering Hearts

zo 4 oktSPOT/De Oosterpoort

Ode to Tom Petty & The Heartbreakers

Man met donker haar en stoppelbaard in een zwarte jas, met gevouwen handen zittend voor een donker, modern interieur.

Thomas Oliemans, Cor Bakker en Bert van den Brink

do 19 novSPOT/De Oosterpoort

World-famous songs by baritone Thomas Oliemans and two top pianists

Een liveband speelt op een donker podium, met een drumstel in het midden en gitaristen aan de zijkanten.

ORBI

di 20 aprSPOT/De Oosterpoort

A surprising mix of rock, classical music, metal and a touch of blues

Stories

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid