[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Joe Satriani

Support: Oli Brown

Joe Satriani

Support: Oli Brown

  • Donderdag 6 juni 2013
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Thursday 6 june 2013
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Dé gitaarvirtuoos van eind vorige en begin deze eeuw

Kaartverkoop: kassa (ma t/m za van 12.00 – 18.00 uur: 050 368 0 368) en website De Oosterpoort, Plato, Ticketlijn: 0900-3001250 (€ 0,45 p/min) en  Ticketservice website.

Let op: vrije sta- en zitplaatsen.

Joe Satriani wordt gezien als een van dé gitaarvirtuozen van eind vorige en begin deze eeuw. Hij speelde met o.a. Mick Jagger en Deep Purple, verkocht ruim tien miljoen platen en werd maar liefst vijftien keer genomineerd voor een Grammy Award.

Geïnspireerd door helden als Jimi Hendrix pakt Satriani op zijn veertiende (op de dag dat Hendrix overleed) zijn gitaar op, om deze niet meer neer te leggen. Zijn technieken en composities zijn zeer karakteristiek en Steve Vai, Kirk Hammett (Metallica) en David Bryson (Counting Crows) behoren tot zijn ‘students’. De eerste volledige soloplaat van Joe Satriani, ‘Not of this Earth’, verscheen in 1986 en de opvolger ‘Surfing with the Alien’ wordt gezien als een van de grondleggers van de virtuoze rockmuziek.  Naast een uitstekend gitarist is Satriani dus ook nog eens een begenadigd songwriter.

Inmiddels heeft hij, naast meerdere soloplaten, zijn eigen gitaarlijn (de ‘JS’) en gaf hij wereldwijd G3-Tour concerten (waar hij samenspeelt met Steve Vai en een gastgitarist). Daarnaast richtte hij de band ‘Chickenfoot’ op, de supergroep waarin Satriani de krachten bundelt met Sammy Hagar (ex-Van Halen), Michael Anthony en Chad Smith (Red Hot Chili Peppers). In 2013 gaat Satriani weer op tour door Europa, ter gelegenheid van een nieuwe plaat die in mei 2013 moet verschijnen. Grijp dus uw kans om deze gitaarvirtuoos live aan het werk te zien in De Oosterpoort!

Support: Oli Brown

De Britse bluesgitarist en singer-songwriter Oli Brown heeft ondanks zijn nog vrij jonge leeftijd al een behoorlijke staat van dienst. Hij won de afgelopen jaren een rits aan prijzen tijdens de British Blues Awards, stond in 2010 al op Glastonbury en bracht drie studioalbums uit: Open Road (2008), Heads I Win, Tails You Lose (2010, geproduceerd door Mike Vernon) en Here I Am (2012). Brown speelt op een speciaal voor hem ontworpen Vanquish gitaar, om het specifieke geluid te kunnen creëren waar hij naar zoekt. Pretty cool.

http://www.satriani.com/

Binnenkort bij SPOT

Dutch Open Brass Band Championships (DOBC)

Dutch Open Brass Band Championships (DOBC)

za 13 junSPOT/De Oosterpoort

Kampioenschap voor brassbands uit de hoogste divisies uit binnen- en buitenland

Kraantje Pappie hangt aan een kraan met in achtergrond de Martinitoren.

Kraantje Pappie

za 13 junConcourslaan 10

Grootste show ooit met alles en iedereen wat je verwacht, en nog veel meer dan dat.

SUNN O)))

SUNN O)))

zo 21 junSPOT/De Oosterpoort

Monumentale heavy drone metal waarin volume, resonantie en traagheid centraal staan.

Soon at SPOT

Dutch Classical Talent: Elizabeth Goh

Dutch Classical Talent: Elizabeth Goh

do 8 oktSPOT/De Oosterpoort

The wondrous piano world of an up-and-coming top talent

Zwart wit foto van een man die achter de piano zit en kijkt naar de camera.

LEVI.SCT

wo 18 novSPOT/De Oosterpoort

Fusion of classical music with hip hop, house, trap, and salsa

SYML & Metropole Orkest

SYML & Metropole Orkest

ma 7 decSPOT/De Oosterpoort

Minimal indie pop clashes with orchestral grandeur

Stories

Opnieuw een recordjaar

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Meet the band: Snow Patrol
Meet the bandLongread

Meet the band: Snow Patrol

-

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

LOVE LIVE: 400+ nieuwe voorstellingen en concerten

LOVE LIVE: 400+ nieuwe voorstellingen en concerten

- Start kaartverkoop vanaf 26 mei (members) en 28 mei

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid