[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Igone de Jongh

Zin in liefde

Igone de Jongh

Zin in liefde

  • Vrijdag 10 februari 2023
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 19.15 uur: Stadsschouwburg open
  • 20.15 uur: Aanvang voorstelling
  • 21.30 uur: Einde voorstelling
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 10 february 2023
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Prima ballerina deelt het podium met grote danstalenten

Igone de Jongh is de meest bejubelde en gelauwerde prima ballerina van ons land en een grote inspiratiebron voor dansliefhebbers en choreografen wereldwijd.

Fusionballet

Bijna een kwart eeuw danste Igone de Jongh bij Het Nationaal Ballet waar ze werkte met gelouterde en wereldvermaarde choreografen. Vorig jaar schitterde de prima ballerina in de Stadsschouwburg met I. Nu komt ze terug met het vervolg: Zin in Liefde.

Igone de Jongh laat zich choreograferen door twee jonge aanstormende talenten: Simone Repele en Sasha Riva, waarvan laatstgenoemde ook mee danst in de show. Daarnaast wordt Igone op het toneel geflankeerd door enkel dansers uit het mede door haar opgerichte dansgezelschap in ballingschap The United Ukranian Ballet Company.

De voorstelling Zin in Liefde is geïnspireerd door het fenomeen ‘diva’. Diva’s als Judy Garland, Édith Piaf, Maria Callas en Whitney Houston. Door de ogen van de diva kijken we terug op een leven vol uitersten. Haar optredens betoveren ons, ze schittert en verlicht ons leven. Maar we ervaren ook de offers: de totale overgave aan haar talent, haar misstappen en haar dramatische liefdes. Het zijn de thema’s die onlosmakelijk verbonden lijken aan het fenomeen diva. En toch, we vergeven haar alles, want haar toewijding en talent tonen ons iets van het geheim van het leven.

“Herkenbaar zijn de klassiek ballet-elementen… Ze worden tevens gekoppeld aan een minder strak gecodeerde moderne en fantasievolle bewegingstaal.”

– Theaterkrant over Zin in liefde

“In een stralend witte tutu danst ze voor het eerst van haar leven de beroemde solo ‘De stervende zwaan’ voor publiek. (…) Intens en virtuoos is elke beweging perfect in balans.”

– de Volkskrant over I

“Een magisch moment als De Jongh haar spitzen ombindt voor de vertolking van de stervende zwaan, de rol die ze nooit danste.”

– Trouw over I

“Een prachtige, stijlvolle en in esthetisch opzicht volmaakte mix van klassiek en hedendaags ballet.”

– Theaterkrant over I

Website impresariaat Igone de Jongh

Binnenkort bij SPOT

Een groep dansers voert een choreografie uit op een donker podium onder gerichte belichting.

ARK/Connor Schumacher

za 3 oktSPOT/Stadsschouwburg

Raging for Love in the Face of Loss

Bandleden op een verlicht podium spelen elektrische gitaren en drums onder dramatische stageverlichting en rook.

Jakop Ahlbom Company & ISH Dance Collective

do 12 novSPOT/Stadsschouwburg

"Een hilarische voorstelling" ★★★★ de Volkskrant

Vage, bewegende dansers op een donker podium verlicht met groenachtig licht.

Nederlands Dans Theater 1

do 3 decSPOT/Stadsschouwburg

NDT1 met Shechter en Carrizo: twee krachtige danssignaturen

Soon at SPOT

Een persoon zit op een houten vloer en houdt een gitaar op schoot, met een blauw gestippelde muur op de achtergrond.

Rhiannon Giddens

di 22 sepSPOT/De Oosterpoort

One of the most important musical thinkers currently walking the earth

Een groep mensen in donkere kleding poseert samen tegen een lichte achtergrond.

Nederlands kamerkoor

do 26 novSPOT/De Oosterpoort

Heavenly harmony with the finest choir in the Netherlands

Een man in een donker pak speelt op een vleugelpiano in een donkere zaal.
Wereldklasse

Noord Nederlands Orkest en Nikola Meeuwsen

vr 5 febSPOT/De Oosterpoort

An unforgettable and monumental piano concerto

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid