[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Het Volk

Herfst in Schoorl

Het Volk

Herfst in Schoorl

  • Dinsdag 3 december 2013
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Tuesday 3 december 2013
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Droogkomisch toneel

Droogkomisch toneel
Het Volk maakt voorstellingen waarin relativerend wordt gekeken naar het alledaagse, menselijke getob. Tragisch en komisch tegelijk, maar bovenal herkenbaar. In ‘Herfst in Schoorl’ gaat het gepensioneerde echtpaar Van Beem, nu het allemaal nog kan, er nog één keer lekker op uit. De keus valt op het eenvoudige pensionnetje in Schoorl waar ze elkaar hebben leren kennen. Het echtpaar blikt terug op een lang niet altijd even soepel verlopen huwelijksleven en probeert zich tevens in te stellen op de ouderdom en bijbehorende gebreken. Is alles wat gezegd moet worden, wel gezegd? Moet alles wel gezegd worden?

Het Haarlems Dagblad schreef over ‘Herfst in Schoorl’: ‘Aan het eind dansen ze samen, een liefdevolle dans in nachtgewaad. Het is zeldzaam ontroerend.’ Lees hier de volledige recensie.

‘Bert Bunschoten speelt de breedsprakige, dementerende Herman met waardigheid en zorgt voor veel herkenning. Wigbolt Kruijver maakt van de redderende Pauline een aandoenlijke, verwonderde vrouw, die in monologen haar, soms gruwelijke, herinneringen en zorgen deelt met het publiek.’ Lees hier de volledige recensie.

★★★ Dagblad van het Noordendoor
Jan Barend van Barneveld

‘Die melancholie kleurt de voorstelling vanaf het allereerste begin. Het Volk maakte met ‘Herfst in Schoorl’ een licht weemoedig, lief en toegangkelijk miniatuurtje over ouder worden en onvermijdelijk verlies.’ Lees hier de volledige recensie.

★★★★ Volkskrantdoor
Karin Veraart

‘Bert Bunschoten speelt de breedsprakige, dementerende Herman met waardigheid en zorgt voor veel herkenning. Wigbolt Kruijver maakt van de redderende Pauline een aandoenlijke, verwonderde vrouw, die in monologen haar, soms gruwelijke, herinneringen en zorgen deelt met het publiek.’ Lees hier de volledige recensie.

★★★ Theaterkrant.nldoor
Jan Barend van Barneveld

http://www.toneelgroephetvolk.nl

spel: Herman van Beem – Bert Bunschoten en Pauline van Beem – Wigbolt Kruijver, tekst: Bert Bunschoten, Wigbolt, Minke en Joep Kruijver, decor: Jan & Piet
met dank aan: Toneelschuur, Camping Goedhart Schoorl 

Binnenkort bij SPOT

Portret van een man met kort, lichtbruin haar en een neutrale uitdrukking tegen een blauwe betegelde achtergrond.

Ron van Zalmsaus

do 2 julSPOT/Stadsschouwburg

Rapkleinkunstmuziektheater

Voorgevel De Oosterpoort met verschillende gekleurde ploppers en reflecties op de ramen.

Open dag De Oosterpoort

zo 13 sepSPOT/De Oosterpoort

Gratis kijkje achter de schermen

Persoon in donker pak maakt een theatrale handgebaar op een schemerig podium met rood-blauwe verlichting.

In de digitale loopgraven

ma 5 oktSPOT/De Oosterpoort

Huib Modderkolk neemt je mee naar het front van de digitale oorlogsvoering

Soon at SPOT

Een groep mensen in donkere kleding poseert samen tegen een lichte achtergrond.

Nederlands Kamerkoor

za 13 mrtSPOT/De Oosterpoort

The Netherlands' best choir explores the thin but fascinating line between madness and genius

Koorzangers en muzikanten staan op een podium tijdens een concert, met een cellist aan de linkerkant.

Clean Pete Klassieke Revue met Thomas Beijer

do 15 aprSPOT/De Oosterpoort

Clean Pete takes a refreshing look at the classical repertoire

Kale man in een donker blazer zit aan een tafel met armen gevouwen op het tafelblad en kijkt recht vooruit.
Wereldklasse

Ivo Pogorelich

do 20 meiSPOT/De Oosterpoort

Baroque clarity and Romantic depth from an idiosyncratic master

Stories

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid