[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Het Nationale Toneel

Strange Interlude / Eugene O'Neill

Het Nationale Toneel

Strange Interlude / Eugene O'Neill

  • Vrijdag 31 mei 2013
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 31 may 2013
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Wegens succes opnieuw in het theater
Het Nationale Toneel herneemt een van zijn meest succesvolle voorstellingen ooit. Ariane Schluter ontving destijds de Theo d’Or (de prijs voor beste vrouwelijke hoofdrol) en is ook nu weer de spil in ‘Strange Interlude’. “Een meeslepende voorstelling met topgaaf acteren”, schreef De Telegraaf. Nina Leeds’ grote liefde komt om op het slagveld. Strijdlustig tracht ze haar leven weer richting te geven. In vier meeslepende uren zijn we getuige van 25 jaar uit het leven van Nina en haar mannen. Eugene O’Neill
toont in dit stuk de ontembare kracht van seksuele driften en onderhuidse woede en biedt ons een fraai kijkje in het onderbewustzijn van zijn personages.

De jury van de Theo d’Or over Ariane Schluter die in de voorstelling transformeert van dartele twintiger tot verbitterde vijftiger: ”De wijze waarop Ariane Schluter deze noodlottige ontwikkeling speelt, van jong naar oud met alle nuances van verdriet, is indrukwekkend.” (Juryrapport 2003)

“Ariane Schluter steelt de show in stuk vol manipulaties en bedrog. (…) O’Neill stapelt intrige op intrige. (…) Comedy en drama wisselen elkaar mooi af.” (recensie uit 2003)

★★★★ Volkskrant

“Enorme fysieke prestatie en grote spelkwaliteiten.” (Recensie uit 2003)

★★★★ Trouw

“Doesburg concentreert zich op de acteursregie, en die is geweldig sterk.” (Recensie uit 2003)

★★★ NRC Handelsblad

“Een meeslepende voorstelling met topgaaf acteren” (Recensie uit 2003)

★★★ Telegraaf

“Johan Doesburg regisseerde Strange Interlude tien jaar geleden in de kleine zaal en bouwde de productie probleemloos om voor de grote zaal. Hij concentreert zich daarbij op het acteren en dat werkt voortreffelijk, mede dankzij de sterke cast. (…) Het maakt Strange Interlude tot een waar acteerfeest.”

★★★★ Theaterkrant.nldoor
Jos Schuring

“Het zijn de spelers die dit drama behapbaar maken. Ronduit spannend zelfs. (…) Fascinerend is ook Mark Rietman als deze Ned. (…) Het zelfbedrog van deze man is een voorstelling op zich waard.”

★★★★ Volkskrantdoor
Vincent Kouters

“Doesburg en zijn cast van voortreffelijke spelers slaan een lichte toon aan. Dat is knap (…). De ritmiek tussen dialoogtekst en terzijdetekst krijgt gaandeweg steeds briljantere invulling. Net als tien jaar geleden glorieert Ariane Schluter als Nina. De drie mannen zijn als de spiegels van haar verlangen. Elk van deze rollen krijgt prachtig contour. “

★★★★ NRC Handelsbladdoor
Kester Freriks

“Houdt de toeschouwer viereneenhalf uur aan z’n stoel gekluisterd. (…) Het stuk (…) kent geen zwakke momenten.”

★★★ Algemeen Dagblad

“Een klassieke enscenering, subliem acteerwerk en de weergaloos mooie tekst van Eugene O’Neill. (…) Strange Interlude is tijdloos mooi stuk.”

★★★ Noordhollands Dagblad

http://www.nationaletoneel.nl

regie: Johan Doesburg · spel: Ariane Schluter, Jappe Claes, Mark Rietman, Dries Vanhegen, Nettie Blanken, Hans Croiset, Kay Greidanus en Barbara Sloesen.

Binnenkort bij SPOT

Ilse Warringa, Rop Verheijen e.a.

Ilse Warringa, Rop Verheijen e.a.

za 27 decSPOT/Stadsschouwburg

Volvette theaterkomedie over aantrekkingskracht, wraak en zussenliefde

Sadettin K.

Sadettin K.

do 8 janSPOT/De Machinefabriek

Humor, kwetsbaarheid en scherpe observaties in solo over trauma’s en dromen

Twee dansers in een artistieke pose met een paarse achtergrond, waarbij één persoon ondersteboven hangt terwijl de ander hen vasthoudt.

Theatergroep Aluin

vr 9 janSPOT/De Machinefabriek

Klassiek verhaal vanuit ander perspectief in mix van toneel en dans

Soon at SPOT

Noord Nederlands Orkest

Noord Nederlands Orkest

wo 4 mrtSPOT/De Oosterpoort

Experience the orchestra from within: a unique listening experience among the musicians.

Een man poseert met een glimlach en een handgebaar, gekleed in een cap en met opvallende sieraden.

Dopebwoy

za 21 mrtSPOT/De Oosterpoort

Club bangers from one of The Netherlands' biggest hitmakers

Jason Isbell and the 400 Unit

Jason Isbell and the 400 Unit

zo 14 junSPOT/De Oosterpoort

TakeRoot presents: everyday human conditions with beautiful poetry in songs

Stories

Een muzikale groep in een sfeervolle ruimte met stenen muren, die verschillende instrumenten bespelen terwijl ze zich op een groot tapijt bevinden.Een band speelt live muziek op een podium, omringd door een enthousiast publiek en kleurrijke verlichting.
Robin Scherpen Collective
Short story

Robin Scherpen Collective

- Samenspel tussen publiek, licht en ruimte

Mumford & Sons naar Groningen!

Mumford & Sons naar Groningen!

- Prizefighter Tour strijkt woensdag 1 juli neer in het Stadspark

Na het Weihnachtsoratorium kan Kerstmis pas echt beginnen
Interview

Na het Weihnachtsoratorium kan Kerstmis pas echt beginnen

- Peter Dijkstra verteld over zijn ervaringen

Terugblik: Pé & RinusfeestjeTerugblik: Pé & Rinusfeestje
Terugblik: Pé & Rinusfeestje

Terugblik: Pé & Rinusfeestje

- Pé & Rinus zetten De Oosterpoort op zijn kop

Acteur Yannick Jozefzoon over King Cannabis

Acteur Yannick Jozefzoon over King Cannabis

- Getting high and feeling low

kerstboom bestaande uit SPOT logo
Nieuws

SPOT Aftelkalender

- Open van 1 t/m 24 december elke dag een vakje en laat je verrassen!

Een groep vrolijke mensen poseert tegen een roze achtergrond, gekleed in felgekleurde outfits.
Long read

Cabaretier Yora Rienstra over Vrouwejaars

- Een avond vol herkenning en heel veel lachen

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid