[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Helmert Woudenberg, Joop Wittermans e.a.

De koning van het Grasland

Helmert Woudenberg, Joop Wittermans e.a.

De koning van het Grasland

  • Vrijdag 18 augustus 2017
  • start programma
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Friday 18 august 2017
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Mens versus natuur

Hoever mag de mens ingrijpen in de natuur?

Hoever mag de mens ingrijpen in de natuur? En wie is de baas op het Boerenland? Koning van het Grasland is een aangrijpend stuk van Tjeerd Bischoff, bekend van Mansholt, over de ingewikkelde verhouding tussen mens en natuur. We zien de strijd van de boer, die zich als eenzame ondernemer staande probeert te houden op de wereldmarkt, en die van de grutto, die zich vergeefs probeert aan te passen aan een snel veranderende biotoop.

Kaartverkoop

Kaartverkoop

De kaartverkoop van ‘De koning van het Grasland’ in Ellerhuizen gaat hard. Veel voorstellingen zijn uitverkocht. Er zijn nog wel kaarten te koop voor de voorstellingen in Flintserwolde en Vierhuizen.

Het is 2001, het jaar dat MKZ opnieuw de kop opsteekt in Europa. Hessel en Anke Kroes, twee ’plankgasboeren’, proberen hun leven weer op de rails te krijgen na een noodlottig tractorongeluk waarbij hun zoontje om het leven kwam. Anke houdt zich vast aan oude routines, maar bij Hessel slaat de twijfel toe aan alles waar hij tot dan toe in geloofde. Wanneer een grutto haar nest bouwt op de plek van het ongeluk, en er tegelijkertijd een strijd losbarst tussen natuurbeschermers en boeren over het verhogen van het grondwaterpeil, komen Anke en Hessel lijnrecht tegenover elkaar te staan. Ondertussen komt de MKZ gevaarlijk dichtbij.

David Lelieveld en Mansholt

Koning van het Grasland is geïnitieerd door David Lelieveld en wordt gemaakt door hetzelfde artistieke team dat verantwoordelijk was voor de voorstelling Mansholt. Het stuk wordt gespeeld in een mobiel theater in het open veld, met uitzicht op het landschap. In Friesland is de voorstelling tweetalig (Fries en Nederlands), in Drenthe en Groningen is de voorstelling volledig Nederlandstalig.

Vooraf eten

Kom vooraf op locatie eten! Een lokale cateraar stelt een menu samen op basis van regio- en streekproducten. Bij de avondvoorstellingen wordt een driegangendiner geserveerd. Bij de matineevoorstellingen op zondag een gevarieerde lunch.
Meer informatie: pier21.nl / toneelgroepjanvos.nl

Spel: Marcel Faber, Trudi Klever, Joop Wittermans, Helmert Woudenberg en Bieneke Ehlhardt Tekst: Tjeerd Bischoff, Regie: Jeroen van den Berg, Toneelbeeld: Ellen Klever

 

Binnenkort bij SPOT

Een oudere vrouw en een jonge tromboniste staan naast elkaar en glimlachen, met een trombone zichtbaar.

Hoge Fronten

zo 23 novSPOT/Stadsschouwburg

Van Leeuwens poëzie vertelt, observeert en omarmt als een warme jas

NANOEK

NANOEK

za 6 decSPOT/De Oosterpoort

Nieuwe voorstelling over rouw, vol eerlijkheid, lef en humor

Zes personen poseren in twee rijen voor een groepsportret, gekleed in opvallende jaren-70-stijl outfits.

Het Zuidelijk Toneel

di 9 decSPOT/Stadsschouwburg

Een psychedelische verteltrip over de dwaze helden van deze tijd

Soon at SPOT

Een koor van mensen in zwarte en rode kleding poseert vrolijk terwijl muziekinstrumenten in de lucht boven hen zweven.
Wereldklasse

Akademie für Alte Musik Berlin

zo 7 decSPOT/De Oosterpoort

The finest baroque music for Christmas

Scapino Ballet Rotterdam

Scapino Ballet Rotterdam

di 17 febSPOT/Stadsschouwburg

The power of women creators in two new choreographies

witte man met grijs haarin het zwart-wit kijkt naar camera.

Johnny Dowd

vr 20 mrtSPOT/A-Theater

TakeRoot presents: The moody bard from Americana, where country and punk come together.

Stories

White Lies special guest Snow Patrol

White Lies special guest Snow Patrol

- Postpunk-indierockers keren terug naar Groningen

One to watch: Robin Kester
One to watch: Robin Kester

One to watch: Robin Kester

- Dark Sky Reserve: dromerige indiepop van Robin Kester

Terugblik: Prinses ArabellaTerugblik: Prinses Arabella
Terugblik: Prinses Arabella

Terugblik: Prinses Arabella

- Een magische avond in de Stadsschouwburg bij Prinses Arabella

Zes strijkers poseeren samen in een studio met hun instrumenten tegen een grijze achtergrond.
Interview

Ontmoet de musici van Fuse!

- Fuse is dit seizoen SPOT Artist in Residence

Eerste namen Rhythm & Blues Night 2026 bekend
Nieuws

Eerste namen Rhythm & Blues Night 2026 bekend

- De eerste 13 namen voor het festival op 2 mei in De Oosterpoort

Rij kinderen bij een voorstelling op de stoelen.

Voorstellingen voor de hele familie in de kerstvakantie

-

Kraantje Pappie hangt aan een kraan met in achtergrond de Martinitoren.
Aankondiging

Kraantje Pappie geeft grootste show ooit in Stadspark Groningen

- Rapper geeft gratis tickets weg voor clubtour

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid