[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Helmert Woudenberg e.a. / Mansholt

Helmert Woudenberg e.a. / Mansholt

  • Zondag 20 september 2015
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Sunday 20 september 2015
  • start of event
  • (Times are subject to change)

"Prachtig, urgent theater over lef en idealisme." (19.30 uur)

Een reus op kleivoeten
Het is 1972. De Club van Rome publiceert het rapport Grenzen aan de Groei en stelt vast dat de wereld afkoerst op een ecologische catastrofe. Voormalig eurocommissaris van landbouw Sicco Mansholt staat aan de vooravond van zijn pensioen. Zijn werk zit erop. Maar als hij kijkt naar de gevolgen van zijn beleid – de boterberg, de melkplas, de enorme schade aan natuur en milieu – slaat de schrik hem om het hart. Aangemoedigd door zijn stagiaire Petra Kelly, de latere oprichtster van de Grünen in Duitsland, neemt hij afstand van zijn beleid en wordt fanatiek profeet van de nulgroei. “Een ontroerend pleidooi voor de liefde en idealisme, dat schrikbarend weinig aan actualiteit heeft ingeboet.” (Het Parool)

Extra informatie

Extra informatie

Deze voorstelling is onderdeel van het Nederlands Theater Festival on Tour. Vier van deze ook in de pers uitstekend ontvangen voorstellingen zijn dit jaar in Groningen te zien, als enige plaats buiten Amsterdam.  > Bekijk alle Nederlands Theater Festival on Tour voorstellingen

Locatie: 2Bunders, Ellerhuizen 26 in Ellerhuizen (Bedum)
2Bunders, groene camping & locatie op een duurzame kleinschalige boerderij met aandacht voor cultuur & voedsel. www.2bunders.nl

“Met een handjevol uitstekende acteurs, een snelle opeenvolging van dialogen en een handzaam decor is dit puur teksttoneel”

Volkskrant

“Prachtig, urgent theater over lef en idealisme.”

Down To Earth

“De puntige, heldere tekst van Tjeerd Bischoff heeft alle trekken van een romantische komedie, die Mansholt upbeat houdt.”

NRC

regie: Jeroen van den Berg • spel: Helmert Woudenberg, José Kuijpers, Paul Hoes, Trudi Klever en Stefanie van Leersum

Binnenkort bij SPOT

Persoon in donker pak maakt een theatrale handgebaar op een schemerig podium met rood-blauwe verlichting.

In de digitale loopgraven

ma 5 oktSPOT/De Oosterpoort

Huib Modderkolk neemt je mee naar het front van de digitale oorlogsvoering

Een vrouw met lang haar danst tegen een rokerige, donkere achtergrond.

Sexodus

wo 7 oktSPOT/Stadsschouwburg

"Naomi Velissariou is een waanzinnige theaterfurie" ★★★★★ de Volkskrant

Drie mensen in kleurrijke outfits met tartan-sjaals poseren tegen een donkere achtergrond.

Tulip Town

vr 9 oktSPOT/Stadsschouwburg

Een onweerstaanbare mix van operette, humor en kartonnen magie

Soon at SPOT

Bladmuziek op een muziekstand met een strijkstok in beeld en vage silhouetten van musici op de achtergrond.

Toonkunstkoor Bekker en NNO

vr 29 janSPOT/De Oosterpoort

Dramatic requiem with operatic intensity

Een man in een lichtblauw overhemd speelt een marimba terwijl publiek in de achtergrond toekijkt.

Coffee Break ism Prins Claus Conservatorium

do 4 mrtTrompsingel 27

Treat yourself to coffee and classical music on Thursday mornings

Zwart‑wit portret van een persoon met kort haar en een smalle lichtstreep die schuin over het gezicht valt.

Nederlandse Bachvereniging

zo 14 mrtSPOT/De Oosterpoort

One of the most impressive stories ever, told with moving music and song

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid