[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Han Römer, Peter Heerschop e.v.a.

Festen

Han Römer, Peter Heerschop e.v.a.

Festen

  • Zaterdag 30 april 2022
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20.15 uur: Aanvang voorstelling
  • 22.20 uur: Einde voorstelling
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Saturday 30 april 2022
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Grote en glorieuze cast speelt wereldberoemd familiestuk

De film Festen uit 1998 trof de bioscoopbezoekers als een mokerslag en die impact bleek onverminderd toen het legendarische gezelschap De Ploeg de klassieker van de Deense regisseur Thomas Vinterberg in 2003 naar het theater bracht. Met deze nieuwe zwart-komische bewerking van Peter Heerschop zal dat niet anders zijn. Door de mix van cabaret en toneel snijdt het mes aan twee kanten: humor en drama gaan soepel samen, emoties worden meedogenloos de zaal in geslingerd. De lach kan daverend zijn, maar ook ongemakkelijk. 

Een gezellig bedoelde familiereünie loopt volledig uit de hand na een dramatische speech van verloren zoon Christiaan. Wat een feest had moeten worden, mondt uit in een slagveld. Deze door Titus Tiel Groenestege geregisseerde productie telt grote namen, met Peter Heerschop, Viggo Waas, Bas Hoeflaak, Genio de Groot, André Dongelmans, Stephanie Louwrier, Maartje van de Wetering en Han Römer als de pater familias.

“De acteurs zijn in topvorm”

“de tekst is soepel, fijn geactualiseerd en spits.”

– ★★★★★ Scènes

“Doorspekt met grappen en grollen (..) worden de genres cabaret en drama moeiteloos met elkaar gemixt.”

“zo krijgt Han Römer alle ruimte om de nietsontziende pater familias die steeds meer zijn grip op de situatie verliest, prachtig schrijnend te portretteren.”

– ★★★★ Telegraaf 

“sterk spel van Croiset en Römer.”

“het contrast tussen de uitbundige feeststemming en de pijn van een jarenlang trauma, dat allemaal veroorzaakt een zindering door de zaal. Ademloos kijken. Kippenvel.”

“In een nieuwe toneelbewerking van Peter Heerschop blijkt nog eens hoe ijzersterk het simpele verhaal van Festen is.”

– ★★★ De Volkskrant

naar de film van: Thomas Vinterberg, Mogens Rukov en Bo hr. Hansen | vertaling en bewerking: Peter Heerschop | regie: Titus Tiel Groenestege | spel: Han Römer, Peter Heerschop, Viggo Waas, André Dongelmans, Bas Hoeflaak, Genio de Groot, Stephanie Louwrier en Maartje van de Wetering | decor en lichtontwerp: Jantje Geldof | kostuumontwerp: Arien de Vries

Aanmelden voor Facebook event

Binnenkort bij SPOT

Voorgevel De Oosterpoort met verschillende gekleurde ploppers en reflecties op de ramen.

Open dag De Oosterpoort

zo 13 sepSPOT/De Oosterpoort

Gratis kijkje achter de schermen

Man in een wit shirt staat voor een microfoon op een podium tegen een donkere achtergrond.

Beste Mensen

vr 18 sepSPOT/Stadsschouwburg

Een voorstelling over de opvallende klimaatspeeches van de afgelopen vijftig jaar

Een man met grijs haar en een donker colbert, met een serieuze uitdrukking.

Marcel van Roosmalen

za 19 sepSPOT/Stadsschouwburg

Messcherpe formuleringen en een arendsoog voor het menselijk tekort

Soon at SPOT

Dirigent die een orkest dirigeert met een omhooggehouden baton.

Noord Nederlands Orkest

wo 9 decSPOT/De Oosterpoort

Explosive orchestral sound with Grieg and Prokofiev

Een orkest op een podium met een dirigent die het stuk dirigeert.

Noord Nederlands Orkest

za 19 decSPOT/De Oosterpoort

Bach’s 'Weihnachtsoratorium' as ultimate music of Christmas

Een gitarist speelt gitaar en zingt op een podium onder warme oranje verlichting.

Novastar

di 19 janSPOT/Stadsschouwburg

Novastar returns with an intimate show

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid