[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

GOOV muziektheater

Aletta, de musical

GOOV muziektheater

Aletta, de musical

  • Zondag 15 juni 2014
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Sunday 15 june 2014
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Musical op bijzondere locaties

Vanaf een week voor de voorstelling is het niet meer mogelijk kaarten via de website te bestellen.

Kaartverkoop gaat via:Kassa De Oosterpoort (Trompsingel 27) of telefonisch 050-368 0 368 (ma t/m za 12:00-18:00 uur)

Gereserveerde kaarten kunt u afhalen en betalen op de dag van de voorstelling, vanaf 1 uur tot uiterlijk 15 minuten voor aanvang bij de Stadsschouwburg (Turfsingel 86).
Wilt u er wel rekening mee houden dat u vervolgens nog naar de eerste locatie moet gaan.

Te groots voor één theater
Het boeiende levensverhaal van Aletta Jacobs, het enorme belang van haar levenswerk, past dat eigenlijk allemaal wel in één enkele schouwburgzaal, ook al is de voorstelling nog zo kleurrijk? Bij GOOV Muziektheater dachten ze van niet. Het gezelschap maakt er een Avontuurlijk Avondje Aletta van, een verrassende ontdekkingsreis via gelegenheidstheatertjes op bijzondere locaties, met de musical als gids. Wie naar de voorstelling gaat, zal twee van deze theatertjes in het oude stadshart van Groningen bezoeken, om daar in te zoomen op een van de aspecten die Aletta zo veelzijdig maken.
Uitgekiende, bijzondere plekken die zonder Aletta echt niet zo bekend zouden zijn, komen tot leven en trekken je vanzelf mee in het verhaal. Op weg naar de door iedereen samen beleefde ontknoping in de Stadsschouwburg, om getuige te zijn van Aletta’s eerste gang naar de stembus. De overtreffende trap van theater-op-locatie dus, over een Gronings icoon, een nationaal voorvechter, een internationaal wegbereider, een pionier, dankzij wiens onvermoeibare strijd de vrouwen in Nederland in 1922 voor het eerst naar de stembus mochten.
‘Aletta de Musical’ is bijna net zo vernieuwend als Aletta zelf. Haar voornaam klinkt een beetje naar ‘jazz’, maar er was toch een team van zes talentvolle componisten nodig om de ‘hele Aletta’ te vatten in een paar onvergetelijke melodieën. Of rake raps, want
de muziekstijlen verschillen nogal, van klassiek en filmisch tot retro en volks. ‘Aletta de Musical’ is kortom een belevenis vol herkenbare dingen uit het gewone leven, die van alle tijden blijken te zijn. Terwijl haar tijd toch echt behoorlijk anders was – haar leven verre van gewoontjes. Een belevenis die u niet mag missen!

Let op! Indien u een kaartje koopt voor ‘Aletta de Musical’, informeren wij u tijdig over de startlocatie. Wanneer u slecht ter been bent, kunt u dit aangeven bij het reserveren.

“Wat als een interessant, ambitieus project begint met gestileerde, doorgecomponeerde muzikale scènes op vijf verschillende locaties in de binnenstad van Groningen, groeit in de Stadsschouwburg uit tot wat theater teweeg kan brengen.”

★★★★★ Dagblad van het Noorden door Jacques d’Ancona

http://www.goov.nl

tekst: Jan Veldman • regie: Jack Nieborg • liedteksten: Noud Jaspers • hoofdcomponist: Jan Meiborg • componisten: Robert Ramaker, Maarten Westers, Michiel van der Veen, Irene Wiersma en Jan Zwerver • muzikale leiding: Piet Roorda • choreografie: Carla van Zanten • koordirigent: Robert Ramaker • decor: Janco van Barneveld

Soon at SPOT

Portret van een vrouw met kort donker haar, die een zwarte blazer en een ketting draagt, glimlachend tegen een lichte achtergrond.
Wereldklasse

Imogen Cooper

vr 24 aprSPOT/De Oosterpoort

Schubert, Bach and Beethoven in hands of world-renowned British pianist

Mathilde Santing

Mathilde Santing

vr 24 aprSPOT/Stadsschouwburg

One of the most versatile voices in the Netherlands dives into her vast repertoire

Nederlands Blazers Ensemble & Maite Hontelé

Nederlands Blazers Ensemble & Maite Hontelé

za 16 meiSPOT/De Oosterpoort

Traditional Dutch brass band and Cuban salsa

Stories

twee handen die samen komen in de vorm van een hartje, tijdens een concerttwee handen die samen komen in de vorm van een hartje, tijdens een concert
Deel jullie love story

Deel jullie love story

- Win twee tickets voor jullie favoriete artiest

Actrice Rosa da Silva over God van de slachting

Actrice Rosa da Silva over God van de slachting

- Het monster in jezelf loslaten

De 10 favoriete americana-, country- en rootsalbums van 2025 van Peter Kwint

De 10 favoriete americana-, country- en rootsalbums van 2025 van Peter Kwint

- Willow Avalon en Jason Isbell binnenkort live in De Oosterpoort

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Help ons winnen: stem op onze Ticketmaster Award-nominaties!
NieuwsShort story

Help ons winnen: stem op onze Ticketmaster Award-nominaties!

- Twee nominaties SPOT Groningen bij Ticketmaster Award

Makers van de toekomst

Makers van de toekomst

- Artistiek directeur Nanine Linning van Scapino Ballet over The Future is Feminine

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid