[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

George & Eran Producties

George & Eran worden racisten

George & Eran Producties

George & Eran worden racisten

  • Woensdag 20 februari 2019
  • Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 19:15: Stadsschouwburg gaat open
  • 20:15: Aanvang voorstelling
  • 21:30: Einde voorstelling
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Wednesday 20 february 2019
  • Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

"De voorstelling zit zo slim in elkaar, dat iedere gedachte een splinterbommetje wordt." (★★★★★ De Volkskrant)

Nederlands 1e komedie over racisme: George & Eran worden Racisten!

George & Eran worden Racisten is een humoristische en eerlijke vertelling over hoe we in Nederland het racisme debat voeren. Over het racisme dat in ons allen schuilt, los van ons ras, kleur of nationaliteit. George en Eran raken met het zangduo Myrthe Huber & Milan Sekeris verwikkeld in een strijd over wat je wel of niet mag zeggen, doen of denken. Want er is altijd iemand die zich beledigd of gediscrimineerd voelt, hoe goed je ook wil doen.

Extra informatie

Extra informatie

Deze voorstelling hoort bij een reeks toneel-op-toneel voorstellingen. Bekijk alle voorstellingen hier.

In de voorstelling maken zij het grote thema inzichtelijk en invoelbaar door te spelen met de onderliggende mechanismes die wij allen herkennen tot ongemakkelijkheid aan toe. Of het nou witte, zwarte, gele of bruine Nederlanders zijn, racisme kent geen kleur. “Niet racisme is het onderwerp, maar de manier waarop het debat hierover wordt gevoerd: onverzoenlijk, militant, volkomen uitzichtloos” aldus de makers George en Eran.

“In welke pijnlijke positie ze elkaar ook manoeuvreren, van white privilege tot spinning jew en van lelijkste tot zieligste, de opeenstapeling van aperte beledigingen zit zo slim in elkaar, inclusief veelzeggende ballades, dat iedere gedachte (uitgesproken of niet, goedbedoeld of kwaadaardig), een splinterbommetje wordt.”

★★★★★ De Volkskrant

“Briljant geschreven en gespeeld, en bevrijdend om naar te kijken.”

★★★★ Theaterkrant

“Soepel geacteerd, puntig en raak geschreven en tjokvol wrange humor: George en Eran worden racisten is actueel theater op het scherp van de snede.”

★★★★ NRC Handelsblad

“George (Syriër) en Eran (Israeliër), die in vorige producties met de Wereldvrede, en vooral provocatief hilarisch met elkaar aan de slag gingen, hebben zich nu op de discriminatie gestort in het weer ijzersterke George en Eran worden racisten. Scherp en komisch leggen ze allerlei vormen van discriminatie bij elkaar en bij zichzelf bloot.”

Dagblad van het Noorden

“Een vrolijke komedie ontpopt zich al snel tot een pijnlijke satire op het huidige tijdgewricht, waarin het eigen gelijk ten koste gaat van alles en iedereen. Een hit op Oerol en vanaf januari te zien in de theaterzalen.”

Het Parool

Concept & tekst: Koos Terpstra, George Elias Tobal & Eran Ben-Michaël | Spel & Muziek: George Elias Tobal, Eran Ben-Michaël, Myrthe Huber & Milan Sekeris | Regie: Koos Terpstra | Regie assistent & kostuum: Sanne Verkaaik | Decor: Mats Boswijk

Binnenkort bij SPOT

NITE

vr 23 oktSPOT/Stadsschouwburg

Een passie voor de 21e eeuw

NITE

za 24 oktSPOT/Stadsschouwburg

Een passie voor de 21e eeuw

Bo Tarenskeen | Het Nationale Theater

zo 1 novSPOT/Stadsschouwburg

“Tarenskeen kleurt Soekarno prachtig in" ★★★★ Trouw

Soon at SPOT

Josh Ritter

wo 17 febSPOT/De Oosterpoort

Singer-songwriter blending storytelling folk and Americana

The Current

za 20 febSPOT/Stadsschouwburg

Where the night takes you and does not let go

Noord Nederlands Orkest

za 20 mrtSPOT/De Oosterpoort

Bach’s St Matthew Passion in a unique interpretation

Stories

Masterpiece Festival: Stravinsky

Terugblik: Masterpiece Festival ontrafelt de waanzin van Berlioz

- Symfonie fantastique van alle kanten belicht

Winnaars cabaretprijzen bekend

- Lisa Ostermann, David Linszen, Ruud Smulders en Yentl & De Boer gingen ervandoor met de belangrijkste cabaretprijzen

Summerstage

TOTO viert 50-jarig jubileum in Groningen!

- 50th Anniversary Tour doet Stadspark aan op zaterdag 3 juli

Masterpiece Festival: Stravinsky

Stravinsky’s Le Sacre du Printemps op 16 oktober

- Na een uitverkochte vierde editie kondigen SPOT en NNO de jubileumeditie van Masterpiece Festival aan

STATEMENT VAN DE CULTUURSECTOR IN GRONINGEN

- Over slimme brillen in onze gebouwen en tijdens onze evenementen

Nieuwe namen voor Rockit!

- DoYeon Kim en N∆BOU toegevoegd toe aan programma

Terugblik

Een ontroerende muzikale reis vol verhalen en liedjes

- Een ontroerende muzikale reis vol verhalen en liedjes

De toegankelijkheid van onze gebouwen

- Neem een tour voorafgaand aan je bezoek

Vijf verborgen TakeRoot-parels van Peter Kwint

- 5 namen om op 7 november extra in de gaten te houden

Hoe verhalen je oren openen voor muziek

- Primo Ish-Hurwitz, Joke van Leeuwen en Ariane Schluter over Een Flat met Duizend Ramen

Nieuws

Familievoorstellingen in de herfstvakantie

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid