[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

De Kersentuin / Anton Tsjechov

Carine Crutzen, Paul R. Kooij e.a.

De Kersentuin / Anton Tsjechov

Carine Crutzen, Paul R. Kooij e.a.

  • Vrijdag 19 april 2013
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 19 april 2013
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Slot van Tsjechov drieluik

‘De Kersentuin’ is het slotstuk van een drietal ensceneringen van klassiekers van de Russische meesterschrijver Anton Tsjechov. Na het prima ontvangen ‘De Meeuw’ kreeg ook ‘Oom Wanja’ afgelopen seizoen lovende reacties en werd zelfs genomineerd voor de de Toneel Publieksprijs (en is daarmee één van de tien best gewaardeerde toneelstukken van het seizoen). “Gewaagd, maar waarachtig”, schreef de Volkskrant. ‘De Kersentuin’ heeft een indrukwekkende cast met onder anderen Carine Crutzen die vorig seizoen nog genomineerd werd voor de Theo d’Or (prijs voor beste vrouwelijke hoofdrol). ‘De Kersentuin’ vertelt het verhaal van de weduwe Ljoebov, die de zomer doorbrengt bij haar broer op het landgoed, dat verkocht moet worden uit financiële nood. Ljoebov weigert de realiteit echter onder ogen te zien.

 

“Zijn nieuwste regie is opnieuw consequent, helder: binnen de grenzen van wat een breed publiek moet aanspreken, zoekt Rijnders die grenzen zo nu en dan ook op. (…) De Ljoebov van Crutzen is nou eens geen breekbaar poppetje, maar een kloeke madam die het grote gebaar niet schuwt en die zich tegelijk kan gedragen als een klein kind. Ze is grappig en hartverwarmend het ene moment, tot ergerlijk onhandig en deerniswekkend het volgende. Hein van der Heijden maakt met kleine gebaren een mooi portret van Ljoebov. (…) Kooij speelt zijn Lopachin meesterlijk.”

★★★ De Volkskrant

“De kerstentuin (…) is het slot van het drieluik ‘Tsechov 3’. En een sprankelend hoogtepunt. Wat een speelsheid danst er van het podium de zaal in. In taal, spel en tempo. Het is of wij allemaal worden meegesleurd met de lichtzinnigheid van Ljoebov.”

★★★★ Trouw

“Rijnders regisseert deze klassieker afwisselend als een klucht en als een tragikomedie en biedt daarin zijn spelers volop de ruimte om te schitteren. (…) Zo is De kersentuin met zijn excellerende cast een prettige, luchtige en zelfs behoorlijk optimistische Tsjechov.”

★★★★ De theaterkrant

http://www.tsjechov3.nl

regie: Gerardjan Rijnders · spel: Carine Crutzen, Paul R. Kooij, Hein van der Heijden, Reinier Bulder, Eline ten Camp, David Lucieer, Saskia Temmink, Thomas de Bres, Jules Croiset e.a.

Binnenkort bij SPOT

Een surrealistisch tafereel met figuren in gele en paarse outfits die door een grijze, golfachtige achtergrond zweven, weerspiegeld op een glanzend oppervlak.

Opera2Day

wo 21 janSPOT/Stadsschouwburg

Barokspektakel met muziek van Händel

Nic Bruckman Projecten

Nic Bruckman Projecten

vr 23 janSPOT/De Machinefabriek

Theatrale thriller over overleven in een wereld die je niet begrijpt

Great Catch

Great Catch

do 5 febSPOT/Stadsschouwburg

Jonge circusmakers op tour door Nederland

Soon at SPOT

Noord Nederlands Orkest & Isabelle van Keulen

Noord Nederlands Orkest & Isabelle van Keulen

za 24 janSPOT/De Oosterpoort

Star violinist shines in Mozart's Fifth

Drie mensen poseren in kleurrijke outfits voor een fonkelend achtergrond met een reuzenrad.

HOPE

za 28 mrtSPOT/Stadsschouwburg

Interdisciplinary and international theater about power, doubt and truth

Een liveband speelt op een podium met kleurrijke verlichting, terwijl het publiek kijkt.

50 years of Joy Division

za 23 meiSPOT/Huize Maas

Joy Division Undercover celebrates 50 years of Joy Division

Stories

Eurosonic Noorderslag 40 jaar!
longread

Eurosonic Noorderslag 40 jaar!

- Jubileumeditie van showfestival en muziekconferentie

NITE-acteurs Nimuë Walraven en Rosie Reith over HOPE
Interview

NITE-acteurs Nimuë Walraven en Rosie Reith over HOPE

- Hoop in tijden van wanhoop

My First FestivalMy First Festival
My First Festival
Short story

My First Festival

- Wat een dag! We genieten nog even na van een hele toffe editie van My First Festival. Dankzij jullie was het een feestje. Tot volgend jaar!

Het jaar van Meral Polat
Interview

Het jaar van Meral Polat

- Actrice, theatermaker en zangeres Meral Polat over 2025

Mumford & Sons naar Groningen!
Nieuws

Mumford & Sons naar Groningen!

- Prizefighter Tour strijkt woensdag 1 juli neer in het Stadspark

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid