[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

De Kersentuin / Anton Tsjechov

Carine Crutzen, Paul R. Kooij e.a.

De Kersentuin / Anton Tsjechov

Carine Crutzen, Paul R. Kooij e.a.

  • Vrijdag 19 april 2013
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 19 april 2013
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Slot van Tsjechov drieluik

‘De Kersentuin’ is het slotstuk van een drietal ensceneringen van klassiekers van de Russische meesterschrijver Anton Tsjechov. Na het prima ontvangen ‘De Meeuw’ kreeg ook ‘Oom Wanja’ afgelopen seizoen lovende reacties en werd zelfs genomineerd voor de de Toneel Publieksprijs (en is daarmee één van de tien best gewaardeerde toneelstukken van het seizoen). “Gewaagd, maar waarachtig”, schreef de Volkskrant. ‘De Kersentuin’ heeft een indrukwekkende cast met onder anderen Carine Crutzen die vorig seizoen nog genomineerd werd voor de Theo d’Or (prijs voor beste vrouwelijke hoofdrol). ‘De Kersentuin’ vertelt het verhaal van de weduwe Ljoebov, die de zomer doorbrengt bij haar broer op het landgoed, dat verkocht moet worden uit financiële nood. Ljoebov weigert de realiteit echter onder ogen te zien.

 

“Zijn nieuwste regie is opnieuw consequent, helder: binnen de grenzen van wat een breed publiek moet aanspreken, zoekt Rijnders die grenzen zo nu en dan ook op. (…) De Ljoebov van Crutzen is nou eens geen breekbaar poppetje, maar een kloeke madam die het grote gebaar niet schuwt en die zich tegelijk kan gedragen als een klein kind. Ze is grappig en hartverwarmend het ene moment, tot ergerlijk onhandig en deerniswekkend het volgende. Hein van der Heijden maakt met kleine gebaren een mooi portret van Ljoebov. (…) Kooij speelt zijn Lopachin meesterlijk.”

★★★ De Volkskrant

“De kerstentuin (…) is het slot van het drieluik ‘Tsechov 3’. En een sprankelend hoogtepunt. Wat een speelsheid danst er van het podium de zaal in. In taal, spel en tempo. Het is of wij allemaal worden meegesleurd met de lichtzinnigheid van Ljoebov.”

★★★★ Trouw

“Rijnders regisseert deze klassieker afwisselend als een klucht en als een tragikomedie en biedt daarin zijn spelers volop de ruimte om te schitteren. (…) Zo is De kersentuin met zijn excellerende cast een prettige, luchtige en zelfs behoorlijk optimistische Tsjechov.”

★★★★ De theaterkrant

http://www.tsjechov3.nl

regie: Gerardjan Rijnders · spel: Carine Crutzen, Paul R. Kooij, Hein van der Heijden, Reinier Bulder, Eline ten Camp, David Lucieer, Saskia Temmink, Thomas de Bres, Jules Croiset e.a.

Binnenkort bij SPOT

Een man in een blauw shirt zit buiten in een campingstoel naast een caravan en houdt een fles in zijn hand.
20:15 uur

Marcel Hensema

zo 13 sepSPOT/Stadsschouwburg

De energieke en actuele voorstelling van Marcel Hensema opnieuw naar Groningen!

Twee mannen met lang haar zitten naast elkaar voor een paarse muur; de linkerman draagt een hoed en steunt zijn hoofd op zijn hand terwijl de rechter een open handgebaar maakt.

Herman Sandman & Bert Hadders

zo 27 sepSPOT/Stadsschouwburg

Vijftig soorten grijs waren in het land van zwart en wit

Een vrouw met lang haar danst tegen een rokerige, donkere achtergrond.

Sexodus

wo 7 oktSPOT/Stadsschouwburg

"Naomi Velissariou is een waanzinnige theaterfurie" ★★★★★ de Volkskrant

Soon at SPOT

Band Of Horses

Band of Horses

za 17 oktSPOT/De Oosterpoort

Celebrating 20 Years of Everything All the Time

Drie mensen staan samen voor een grijze achtergrond, met een vrouw in het midden tussen twee mannen in formele kleding.

Caravan Palace

wo 28 oktSPOT/De Oosterpoort

Electronic swing from Paris

Een vrouw met een brede hoed staat in een grasveld tijdens zonsondergang.

Hilde Vos

za 12 decSPOT/De Oosterpoort

TakeRoot presents: Een krachtige americana zangeres met een eigen geluid

Stories

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid