[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Brett Bailey

medEia

Brett Bailey

medEia

  • Vrijdag 19 oktober 2012
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 19 october 2012
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Deze voorstelling is in het Engels, maar is goed te volgen./This performance is English spoken.

“Aanstekelijk ritme blijft hangen in heftige en emotionele pop-Medeia.” (Volkskrant****) Klik hier voor de volledige recensie.

MedEia van Brett Bailey is ‘De keuze van’ Frie Leysen en Mark Yeoman in onze Agenda, klik hier voor het interview en meer informatie.

Meesprekend en spraakmakend muziektheater

Zuid-Afrikaanse theatermaker Brett Bailey geeft in zijn producties met krachtige beelden zijn visie op misstanden in het hedendaagse Afrika. Het levert meeslepend en spraakmakend muziektheater op. Bailey verplaatst de Griekse mythe ‘Medea’ naar Afrika. In een ruige theatertaal, met rap en stevige popmuziek, formuleert hij zijn verhaal. Voor deze voorstelling maakt hij gebruik van de door schrijver Oscar van Woensel (Dood Paard) bewerkte tekst.

Bailey maakt MedEia oorspronkelijk als locatievoorstelling. Deze productie werd door de Zuid-Afrikaanse krant De Star een “anarchistische meesterwerk” genoemd en in 2010 uitgeroepen tot de beste Zuid-Afrikaanse productie van de laatste tien jaar. Dit najaar maakt Brett Bailey een tournee door Europa en bewerkte hij MedEia tot een theaterversie. “Hoe Bailey deze Medea-bewerking heeft geënsceneerd is briljant” (Basler Zeitung) en “exacte gestileerd, wonderschoon gechoreografeerd en prangend.” (Tages Anzeiger). “Bailey brengt het drama over liefde, uitsluiting en haat op de bühne als rauw, urbaan muziektheater.” (Tages Anzeiger)

Deze voorstelling is onderdeel van ‘Ervaar daar hier theater’. Dankzij een krachtenbundeling presenteert een groep theaters komend seizoen vijf bijzondere theater- en dansvoorstellingen uit regio’s met theatertradities waarmee het Nederlandse publiek niet of nauwelijks bekend is. Maak kennis met een wereld die verwondering wekt, met gedachten, gevoelens en gebeurtenissen die vér van je af staan, maar tegelijkertijd herkenning oproepen.


Vivacious and controversial
musical theatre

The
Southern African theatre producer Brett Bailey tries to present his vision on
contemporary problems in Africa trough powerful images. This results into vivacious and controversial
musical theatre. The Star, a prominent newspaper, described Brett Bailey’s
piece as “his anarchistic masterpiece” and in 2010 it was named best Southern
African production in the last ten years. In this performance Bailey moves the
Greek myth ‘Medea’ to Africa, where armed gangs go around robbing people and raping women. Using
rough theatre language and powerful pop music, he tells his story. For this
performance Bailey uses a text which is edited by Oscar van Woensel.

This performance is part of the ‘Ervaar daar
hier theater’ (Experience there here theatre’). A group of theatres decided to
join forces and present five special theatre- and dance performances coming
from regions with theatre traditions usually unknown to the Dutch public. Get to know a world that makes one marvel, full of
thoughts, feelings and events that seem far removed, but at the same time feel
familiar.

 

“Explosively vibrant storytelling fuelled by corrosive choreography. (…) ‘MedEia’ is Brett Bailey’s anarchic masterpiece.”

★★★★ The Star:

“An exhilarating theatrical experience.”

★★★★ Cape Times:

“Bailey’s most coherent and therefore best production to date.”

★★★★★ Mail & Guardian:

Das Setting ist (…) spannend.

★★★ Neue Zuricher Zeitung

wie Bailey diese Medea-Adaption inszeniert, ist brilliant.

★★★★ Basler Zeitung

Die knapp zweistuendige Premiere war wie die Flammen, die da ueber die Leinwand flackerten: exakt stilisiert, hinreissend choreografiert und – brennend.

★★★★ Tages Anzeiger

Bailey bringt das Drama um Liebe, Ausgrenzung und Hass als aggressiv-urbanes Musiktheater auf die Buehne.

★★★ Tages Anzeiger

“Het is een tekst vol heldere, korte zinnen met een sterk ritmisch karakter. Wat bijblijft is het aanstekelijke ritme van deze pop-Medeia.”

★★★★ Volkskrantdoor
Vincent Kouters

“Binnen Baileys bonte oeuvre is MedEia een pastel (…) het swingt behoorlijk: de korte, ritmische zinnetjes (van Oscar van Woensle) worden door drie prachtige vrouwelijke vertellers tot muzikale spoken gemaakt, non-stop begeleid door stuwende drums”

★★★ NRCdoor
Herien Wensink

“Een bedwelmende voorstelling is deze MedEia, rauw, vol effect en dankzij Medea’s spel ook op bijzondere wijze verstild.”

★★★★ Theaterkrantdoor
Kester Freriks

http://www.thirdworldbunfight.co.za/productions/medeia.html

Binnenkort bij SPOT

Een man in een blauw shirt zit buiten in een campingstoel naast een caravan en houdt een fles in zijn hand.
20:15 uur

Marcel Hensema

zo 13 sepSPOT/Stadsschouwburg

De energieke en actuele voorstelling van Marcel Hensema opnieuw naar Groningen!

Man in een wit shirt staat voor een microfoon op een podium tegen een donkere achtergrond.

Beste Mensen

vr 18 sepSPOT/Stadsschouwburg

Een voorstelling over de opvallende klimaatspeeches van de afgelopen vijftig jaar

Drie mensen in kleurrijke outfits met tartan-sjaals poseren tegen een donkere achtergrond.

Tulip Town

do 8 oktSPOT/Stadsschouwburg

Een onweerstaanbare mix van operette, humor en kartonnen magie

Soon at SPOT

Een persoon zweeft onder water, omgeven door lichtstralen die van boven naar beneden vallen.

Recirquel

vr 13 novSPOT/Stadsschouwburg

“Paradisum presents intelligent, asserting physical theatre at its most thrilling.” ★★★★★ Culture Fix

Een vrouw met lang blond haar en een zwarte jas staat in een gang met hoge stenen bogen.

Loreena McKennitt

ma 22 febSPOT/De Oosterpoort

Characteristic blend of Celtic folk and world music

Een man in een donker pak zit ontspannen op een beige bank tegen een lichte muur.
Wereldklasse

Kirill Gerstein

wo 10 mrtSPOT/De Oosterpoort

From Mendelssohn to Liszt: fresh, direct, and surprisingly accessible

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid