[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Brett Bailey

medEia

Brett Bailey

medEia

  • Vrijdag 19 oktober 2012
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 19 october 2012
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Deze voorstelling is in het Engels, maar is goed te volgen./This performance is English spoken.

“Aanstekelijk ritme blijft hangen in heftige en emotionele pop-Medeia.” (Volkskrant****) Klik hier voor de volledige recensie.

MedEia van Brett Bailey is ‘De keuze van’ Frie Leysen en Mark Yeoman in onze Agenda, klik hier voor het interview en meer informatie.

Meesprekend en spraakmakend muziektheater

Zuid-Afrikaanse theatermaker Brett Bailey geeft in zijn producties met krachtige beelden zijn visie op misstanden in het hedendaagse Afrika. Het levert meeslepend en spraakmakend muziektheater op. Bailey verplaatst de Griekse mythe ‘Medea’ naar Afrika. In een ruige theatertaal, met rap en stevige popmuziek, formuleert hij zijn verhaal. Voor deze voorstelling maakt hij gebruik van de door schrijver Oscar van Woensel (Dood Paard) bewerkte tekst.

Bailey maakt MedEia oorspronkelijk als locatievoorstelling. Deze productie werd door de Zuid-Afrikaanse krant De Star een “anarchistische meesterwerk” genoemd en in 2010 uitgeroepen tot de beste Zuid-Afrikaanse productie van de laatste tien jaar. Dit najaar maakt Brett Bailey een tournee door Europa en bewerkte hij MedEia tot een theaterversie. “Hoe Bailey deze Medea-bewerking heeft geënsceneerd is briljant” (Basler Zeitung) en “exacte gestileerd, wonderschoon gechoreografeerd en prangend.” (Tages Anzeiger). “Bailey brengt het drama over liefde, uitsluiting en haat op de bühne als rauw, urbaan muziektheater.” (Tages Anzeiger)

Deze voorstelling is onderdeel van ‘Ervaar daar hier theater’. Dankzij een krachtenbundeling presenteert een groep theaters komend seizoen vijf bijzondere theater- en dansvoorstellingen uit regio’s met theatertradities waarmee het Nederlandse publiek niet of nauwelijks bekend is. Maak kennis met een wereld die verwondering wekt, met gedachten, gevoelens en gebeurtenissen die vér van je af staan, maar tegelijkertijd herkenning oproepen.


Vivacious and controversial
musical theatre

The
Southern African theatre producer Brett Bailey tries to present his vision on
contemporary problems in Africa trough powerful images. This results into vivacious and controversial
musical theatre. The Star, a prominent newspaper, described Brett Bailey’s
piece as “his anarchistic masterpiece” and in 2010 it was named best Southern
African production in the last ten years. In this performance Bailey moves the
Greek myth ‘Medea’ to Africa, where armed gangs go around robbing people and raping women. Using
rough theatre language and powerful pop music, he tells his story. For this
performance Bailey uses a text which is edited by Oscar van Woensel.

This performance is part of the ‘Ervaar daar
hier theater’ (Experience there here theatre’). A group of theatres decided to
join forces and present five special theatre- and dance performances coming
from regions with theatre traditions usually unknown to the Dutch public. Get to know a world that makes one marvel, full of
thoughts, feelings and events that seem far removed, but at the same time feel
familiar.

 

“Explosively vibrant storytelling fuelled by corrosive choreography. (…) ‘MedEia’ is Brett Bailey’s anarchic masterpiece.”

★★★★ The Star:

“An exhilarating theatrical experience.”

★★★★ Cape Times:

“Bailey’s most coherent and therefore best production to date.”

★★★★★ Mail & Guardian:

Das Setting ist (…) spannend.

★★★ Neue Zuricher Zeitung

wie Bailey diese Medea-Adaption inszeniert, ist brilliant.

★★★★ Basler Zeitung

Die knapp zweistuendige Premiere war wie die Flammen, die da ueber die Leinwand flackerten: exakt stilisiert, hinreissend choreografiert und – brennend.

★★★★ Tages Anzeiger

Bailey bringt das Drama um Liebe, Ausgrenzung und Hass als aggressiv-urbanes Musiktheater auf die Buehne.

★★★ Tages Anzeiger

“Het is een tekst vol heldere, korte zinnen met een sterk ritmisch karakter. Wat bijblijft is het aanstekelijke ritme van deze pop-Medeia.”

★★★★ Volkskrantdoor
Vincent Kouters

“Binnen Baileys bonte oeuvre is MedEia een pastel (…) het swingt behoorlijk: de korte, ritmische zinnetjes (van Oscar van Woensle) worden door drie prachtige vrouwelijke vertellers tot muzikale spoken gemaakt, non-stop begeleid door stuwende drums”

★★★ NRCdoor
Herien Wensink

“Een bedwelmende voorstelling is deze MedEia, rauw, vol effect en dankzij Medea’s spel ook op bijzondere wijze verstild.”

★★★★ Theaterkrantdoor
Kester Freriks

http://www.thirdworldbunfight.co.za/productions/medeia.html

Binnenkort bij SPOT

Voorgevel De Oosterpoort met verschillende gekleurde ploppers en reflecties op de ramen.

Open dag De Oosterpoort

zo 13 sepSPOT/De Oosterpoort

Gratis kijkje achter de schermen

Marcel Hensema
20:25 uur

Marcel Hensema

zo 13 sepSPOT/Stadsschouwburg

De energieke en actuele voorstelling van Marcel Hensema opnieuw naar Groningen!

Twee mannen met lang haar zitten naast elkaar voor een paarse muur; de linkerman draagt een hoed en steunt zijn hoofd op zijn hand terwijl de rechter een open handgebaar maakt.

Herman Sandman & Bert Hadders

zo 27 sepSPOT/Stadsschouwburg

Vijftig soorten grijs waren in het land van zwart en wit

Soon at SPOT

VroegZat
Net bevestigd

VroegZat

vr 11 sepSPOT/De Oosterpoort

A clubnight that brings nightlife to the evening

Nena
Extra show

Nena

di 27 oktSPOT/De Oosterpoort

One of the biggest singers of German pop culture

Gavin James

Gavin James

di 10 novSPOT/De Oosterpoort

Intimate, pure, and with a voice that gives you goosebumps time and time again.

Stories

Meet the band: Mumford & Sons
Meet the bandLongread

Meet the band: Mumford & Sons

-

Opnieuw een recordjaar

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Nieuwe namen TakeRoot 2026!
NieuwsAankondiging

Nieuwe namen TakeRoot 2026!

- 8 nieuwe namen toegevoegd aan de line-up

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid