[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Academy of Ancient Music

Händels Messiah

Academy of Ancient Music

Händels Messiah

/
  • Zaterdag 17 december 2016
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Saturday 17 december 2016
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Händel: Messiah

sopraan: Elizabeth Watts · alt: Barbara Kozelj · tenor: Andrew Tortise · bas: Lukas Jakobski

Händels ultieme meesterwerk
De Academy of Ancient Music brengt, aangevuurd door topklavecinist en dirigent Richard Egarr, een sprankelende, authentieke uitvoering van een van de hoogtepunten uit de klassieke muziek. Want wat Bachs ‘Matthäus Passion’ betekent voor Pasen, is Händels ‘Messiah’ voor Kerstmis. Het driedelige oratorium ademt op een barokke manier leven, strijd en bezinning: groots, uitbundig en rijk versierd. Het is nauwelijks te geloven dat Händel het werk in 1741 in slechts 24 dagen schreef. ‘Messiah’ is geen afgerond, op muziek gezet Bijbels verhaal, maar een reeks bespiegelingen uit het Oude en Nieuwe Testament. Tezamen vertellen ze over de aankondiging van de geboorte van Jezus Christus, zijn leven, lijden, sterven, opstanding en eeuwige koningschap.

 

Bekijk hier alvast het programmaboekje.

“Baroque chamber-playing of the very highest order: sincerely conversational, emotive and finely nuanced.”

Gramophone Magazine

Meld je aan voor het Facebook event

Händel’s ultimate masterpiece
The Academy of Ancient Music presents – inspired by top harpsichordist and conductor Richard Egarr – a sparkling, authentic performance of one of the highlights of classical music. Because what Bach’s ‘Matthäus Passion’ is to Easter, Handel’s ‘Messiah’ is to Christmas. This three-piece oratorio breathes life, struggle and reflection in a baroque way: grand, exuberant and richly decorated. It is hard to believe Händel wrote the piece in 1741 in just 24 days. ‘Messiah’ is not a smoothened, Biblical story set to music, but a series of contemplations from the Old and New Testament. Together they tell about the announcement of the birth of Jesus Christ, his life, suffering, death, resurrection and eternal kingship.

Binnenkort bij SPOT

Voorgevel De Oosterpoort met verschillende gekleurde ploppers en reflecties op de ramen.

Open dag De Oosterpoort

zo 13 sepSPOT/De Oosterpoort

Gratis kijkje achter de schermen

Meerdere beeldschermen met blauw licht tonen gezichten in een donkere kamer.

Nederlandse Reisopera met Club Guy & Roni

za 26 sepSPOT/Stadsschouwburg

Zangers, dansers en gigantisch orkest brengen indringend meesterwerk van Philip Glass

Een oudere man met wit haar en baard staat voor een stenen muur.
Wereldklasse

Krystian Zimerman

wo 30 sepSPOT/De Oosterpoort

“Een van de allerbeste pianisten die er op aarde rondloopt” - Het Parool

Soon at SPOT

Twee mannen in donkere pakken voor een behangen achtergrond; links stelt een man zijn das bij en rechts houdt een man een viool.

Alma Quartet & Nicolas van Poucke

di 27 oktSPOT/De Oosterpoort

Five top musicians take you from Beethoven's depth to Schumann's romanticism

Twee mannen met krullend haar in elegante pakken zitten zij aan zij voor een achtergrond met gordijnen.

Tangarine

di 10 novSPOT/Stadsschouwburg

A musical evening full of surprises and musical camaraderie

Een man in een donker pak speelt op een vleugelpiano in een donkere zaal.

Noord Nederlands Orkest

wo 3 febSPOT/De Oosterpoort

An unforgettable and monumental piano concerto

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid