[Naar de inhoud]

  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Jildau en Jasmijn, 5 VWO leerlingen van CSG Augustinus, zitten in de zaal van de Stadsschouwburg

Wat vond je ervan?

29 januari 2024

Op woensdag 22 november was in de Stadsschouwburg de voorstelling Let’s talk about sex van HNTjong te zien. Jildau en Jasmijn, vwo 5-leerlingen van het CSG Augustinus, waren erbij…

Waarom leek het jullie leuk om deze voorstelling te zien?
Jildau: “Het is een interessant onderwerp. Veel jongeren hebben seks en proberen dingen uit, maar niemand praat erover. Dat is best jammer. Deze voorstelling doorbreekt op een hele grappige manier dat taboe.”

Is praten over seks onder jongeren een probleem?
Jasmijn: “Nou, niet echt een probleem, maar het is wel ongemakkelijk. Het is natuurlijk super persoonlijk. Daar heb je het liever niet over. Net zo goed als je ook niet graag over je onzekerheden praat.”

Was de voorstelling een beetje wat je verwacht had?
Jasmijn: “Ik had eerlijk gezegd niet gedacht dat het zo grappig zou zijn. Toen die ene acteur stond te zingen en die andere, gekleed in een groot piemelpak van bloemetjesgordijnstof, tegen hem aan stond te duwen…”

Ja, die scène met die piemelpakken was…
Jasmijn: Hilarisch!” Jildau: “Jaaaa!” Jasmijn: “Dat gedicht over het naaktstrand was trouwens ook erg grappig.” Jildau: “Je zag ook echt dat de acteurs er plezier in hadden. Dat maakt het extra leuk om naar te kijken.” Jasmijn: “De muziek van Prins S. en De Geit zorgde ook voor lekker veel afwisseling.” Jildau: “Door de liedjes werden alle losse scènes aan elkaar gelinkt. En hij zong oprecht heel erg goed.”

Waren er ook momenten waarop je dacht: hé, dat herken ik?
Jildau: “Ja, direct in het begin al, met die moeder die het met haar dochter over seks wil hebben en dan over haar eigen ervaringen begint. Super awkward! Nu ik wat ouder ben vertel ik best veel aan mijn moeder, maar vroeger… Dan kreeg ik seksuele voorlichting en dacht ik: dit wil ik niet, dit wil ik niet. Wat ik ook herkenbaar vond, was dat meisje dat zich afvraagt: ben ik er wel klaar voor? Jasmijn: “In vriendengroepen heb je altijd mensen die ‘het al gedaan hebben’. Als jij dan nog geen ervaring hebt, voel je toch een soort druk. Tegelijk weet je ook niet zeker of je er aan toe bent.” Maar stel dat je met je vriendengroep naar deze voorstelling was gegaan, was het gesprek dan opener geweest? Jildau: “Als het op zo’n vrolijke, losse manier wordt gebracht, merk je dat er wel iets van schaamte wegvalt. Dan denk je al snel: waarom zou ik niet gewoon zeggen wat ik er van vind. Je vrienden zijn toch vaak mensen die op je lijken. Dat is vertrouwd, dan durf je meer. Maar dan nog zou ik niet álles zeggen.”

In de recensies – geschreven door mensen van tegen de veertig of al dik daarboven – werd gezegd dat de voorstelling nogal braaf was. Wat vinden jullie?
Jildau: “Nee hoor, het was zeker niet te braaf. Maar misschien is dat voor volwassenen met al hun ervaringen anders. Ik hoorde laatst een verhaal over mijn tante, dat ze vroeger gewoon naakt op het strand lag. Ja, als je zo bent opgevoed… Dat zie ik mezelf echt niet doen. Ik vond het juist fijn dat het niet zo in your face was.” Jasmijn: “Die grappige manier waarop alles wordt verteld, zorgt ervoor dat jij je ook minder schaamt om dingen te zeggen.”

Mogen we concluderen dat deze voorstelling voor iets meer openheid zorgt als het gaat om praten over seks?
Jildau: “Ja, maar niet bij iedereen.” Jasmijn: “Het blijft toch een ongemakkelijk onderwerp.” Jildau: “Aan de andere kant: iedereen heeft seks. Of heeft er behoefte aan. Of fantaseert erover. Nou ja, waarschijnlijk. Dus waarom moet je je daarvoor schamen?” Jasmijn: “Door deze voorstelling realiseer ik me dat veel jongeren dezelfde vragen en onzekerheden hebben. Je bent zeker niet de enige die denkt: ben ik er wel klaar voor?”

Let's talk about sex van NTjong met de zanger van Prins S. en De Geit. Op de achtergrond twee acteurs in piemelpakken met bladeren erop.
Share:

Meer stories

Choreograaf Ann van den Broek over Play

Choreograaf Ann van den Broek over Play -

Een uitnodiging om te spelen

Moeder met kind op podium op de rug gezienFamiliedag Stadsschouwburg
Familiedag Stadsschouwburg
Short story

Familiedag Stadsschouwburg -

Met de hele familie op avontuur door de coulissen, in de kleedkamers en tussen de theaterstoelen.

MasterpieceMasterpiece
Masterpiece
NieuwsShort story

Masterpiece -

Na een uitverkochte derde editie kondigen SPOT en NNO vierde editie aan: Berlioz met zijn Symphonie Fantastique.

Marlene Dietrich in de spotlight tijdens optreden in nachtclub.
Column

Moraal vreters -

Mijn liefde voor de muziek van Bertolt Brecht en Kurt Weill begon onverwacht.

Sarina AB achter een bureau.
Backstage

Backstage met personeelsplanner Sarina AB -

Personeelsplanner Sarina AB biedt een kijkje in haar werkdag

3 leden Snow Patrol staan buiten met bomen op achtergrond.
Aankondiging

SNOW PATROL KOMT NAAR GRONINGEN! -

Eerste naam Summerstage 2026 is bekend

Patterson Hood en de pijnlijke liefde voor het Zuiden
Column

Patterson Hood en de pijnlijke liefde voor het Zuiden -

Gastredacteur Peter Kwint schrijft in SPOT magazine over deze bijzondere TakeRoot artiest

Dunja Jocić over Afternoon of a Nymph
Interview

Dunja Jocić over Afternoon of a Nymph -

Een vrouwelijke blik op een wereldberoemd werk

Nieuws

Het podium als plek van verbinding, dialoog en inclusie -

Reactie SPOT op de situatie in Israël en Palestina

Malou Gorter over Phaedra in Vlammen
Interview

Malou Gorter over Phaedra in Vlammen -

De onstuitbare kracht van de liefde

Een levendig concert met een enthousiast publiek dat wordt bedekt met kleurrijke confetti en heldere verlichting.
Nieuws

Eerste namen Noorderslag! -

40-jarig ESNS komt met eerste namen Noorderslag!

Een groep artiesten kijkt naar een enthousiaste menigte tijdens een live optreden.
Backstage

Backstage met marketeer Aldwin Ensing -

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid