[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English
Een glimlachende man met een gitaar zit in een muziekstudio omringd door diverse muziekinstrumenten.

Thuisblijven met.. Jeangu Macrooy

27 mei 2020

Lege theaters, stille concertzalen: sinds donderdag 12 maart zitten de deuren op slot. In plaats van het publiek te vermaken met mooie, aangrijpende, grappige en ontroerende voorstellingen en concerten, zitten artiesten zoals bijna iedereen in thuisquarantaine. Hoe beleven zij de situatie?

“Mijn eerste theatertour, Horizon, zou op 27 maart in première gaan. Ik was thuis toen het nieuws kwam dat de theaters en concertzalen dichtgingen. Ik ben direct met mijn management op zoek gegaan naar vervangende data. Want het was al snel duidelijk dat het allemaal langere tijd zou gaan duren.”

Niet alleen jouw theatertournee lag eruit, niet veel later ging er ook een streep door het Songfestival, waar jij met het lied Grow aan zou deelnemen. Hoe kwam dat binnen?

“Het was niet het eerste grote evenement dat gecanceld werd, dus het hing al in de lucht. Eerst hoopte ik nog dat het verplaatst zou worden naar het najaar. We waren met een groot team keihard aan het werk om iets heel moois neer te zetten. Zaterdag 16 mei moest het allemaal gebeuren. En ineens werd dat verbroken. De teleurstelling was groot, maar ik begrijp de beslissing heel goed. Onze gezondheid gaat voor alles.”

Heb jij de knop snel kunnen omzetten?

“Ik ben van nature niet iemand die zich erg druk maakt om dingen waar ik toch geen invloed op heb. Toch heb ik wel even tijd nodig gehad om het te verwerken en mijn hoofd weer leeg te maken. Inmiddels heb ik de switch gemaakt en ben ik bezig met het schrijven van nieuwe liedjes. De wetenschap dat voor veel mensen de wereld er ineens anders uitziet, geeft op een bepaalde manier ook troost. We’re in it together.”

De European Broadcasting Union organiseert op 16 mei een alternatief voor het liedjesfestival. Ik las dat alle deelnemers gezamenlijk iets gaan doen, zij het op afstand…

“Ehhh…nou eerlijk gezegd weet ik op dit moment zelf ook nog niet hoe dat er precies uit gaat zien. Maar ik vind het wel heel erg leuk dat er iets gaat gebeuren op de dag dat de finale van het Songfestival zou plaatsvinden. Het competitie-element is eruit, de focus zal liggen op verbinding. Ook in deze tijd van afstand.”

Hoe vul jij je dagen?

“Ik ben iedere dag in mijn homestudio bezig met het schrijven van nieuwe liedjes, iets waar ik het afgelopen half jaar nauwelijks tijd voor heb gehad, behalve dan voor Grow, het songfestivallied. Het schrijven geeft me energie. Hoe vervelend deze crisis ook is: in de rust en ruimte ontstaan ook weer nieuwe dingen.”

Kan muziek ons helpen dit soort nare tijden het hoofd te bieden?

“Muziek kan ons zeker helpen in dit soort nare tijden, daar ben ik van overtuigd. Het kan je troosten, hoop geven en moed inspreken. Muziek zorgt voor verbinding. En dat hebben we nu heel hard nodig. We moeten hier samen uitkomen.”

Jeangu Macrooy zou 24 april naar Groningen zijn gekomen met Horizon.

Share:

Meer stories

Ontmoet de musici van Fuse!
Interview

Ontmoet de musici van Fuse!

- Fuse is dit seizoen SPOT Artist in Residence

Eerste namen Rhythm & Blues Night 2026 bekend
Nieuws

Eerste namen Rhythm & Blues Night 2026 bekend

- De eerste 13 namen voor het festival op 2 mei in De Oosterpoort

Rij kinderen bij een voorstelling op de stoelen.

Voorstellingen voor de hele familie in de kerstvakantie

-

een trap met 8 mensen erop
Nieuws

Ontmoet de Wijkspotters

- Maak kennis met de Wijkspotters van SPOT

Kraantje Pappie hangt aan een kraan met in achtergrond de Martinitoren.
Aankondiging

Kraantje Pappie geeft grootste show ooit in Stadspark Groningen

- Rapper geeft gratis tickets weg voor clubtour

Özcan Akyol, Eus over De Klassenmigrant

Özcan Akyol, Eus over De Klassenmigrant

- Een lange en ingewikkelde reis door elke sociale klasse

Choreograaf Ann van den Broek over Play
InterviewLong read

Choreograaf Ann van den Broek over Play

- Een uitnodiging om te spelen

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid