MATZER Theaterproducties

MATZER Theaterproducties

Blind

MATZER Theaterproducties

Blind

  • Donderdag 7 december 2023
  • SPOT/De Oosterpoort, Kleine zaal / Trompsingel 27
  • 20:15 start programma
  • (Tijden onder voorbehoud)

In Blind botsen twee wereldbeelden in een van oorsprong sterke familieband. Hoe ga je om met ideologische verschillen? Kun je van iemand houden wiens ideeën je verwerpt?

Een vader en dochter leven al jaren in onmin met elkaar. Hun wereldbeelden botsen dermate, dat hun oorspronkelijk sterke band steeds verder onder druk komt te staan. Hij is een trotse bejaarde met een groot ego en woont in een afgesloten en beveiligde enclave waar mensen zoals hij – wit, succesvol en ooit invloedrijk – zich hebben teruggetrokken in reactie op de veranderde samenleving. Zij heeft die samenleving omarmd en mede vormgegeven en wijst alles af waar hij voor staat.  Hij verwijt haar een gevaarlijk idealisme, zij verwijt hem superioriteitsdenken. De verwijdering lijkt onoverbrugbaar.

Hoe ga je om met ideologische verschillen? Kun je van iemand houden wiens ideeën je verwerpt? Dat vraagt de internationaal gelauwerde schrijver Lot Vekemans zich af in Blind.

In haar regiedebuut schetst ze een afgesloten universum als metafoor voor heel veel omheinde plekken op de wereld. Plekken waar sommigen mensen binnen mogen komen en anderen niet. Maar wat gebeurt er als we het samenleven niet kunnen ontvluchten?

tekst en regie: Lot Vekemans | spel: José Kuijpers en Helmert Woudenberg

The Mix – à la carte menu

Kom een heerlijk hapje eten in ons à la carte restaurant The Mix in De Oosterpoort. Geniet in een kleurrijke omgeving van heerlijk eten en muziek onder één dak en je bent altijd op tijd in de zaal.

Bekijk menu en reserveer