[Naar de inhoud]

  • Programma
  • Informatie
  • Nieuws
  • Contact
  • English
Een man met een clownachtig uiterlijk zit op een leren bank en schrijft in een notitieboekje, terwijl er achter hem een omhulde figuur met bloedsporen op de muur zichtbaar is.

Kat op het spek / Ko van den Bosch

Amnesiefobie

Kat op het spek / Ko van den Bosch

Amnesiefobie

  • Zaterdag 28 oktober 2023
  • SPOT/De Machinefabriek, Bloemstraat 38
  • 20:15: Aanvang event
  • 21:45: Einde event
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Saturday 28 october 2023
  • SPOT/De Machinefabriek, Bloemstraat 38
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Horrorklucht met een flinke portie humor en absurde polaroids van een man

Amnesiefobie is de angst herinneringen kwijt te raken. Er zijn veel oorzaken waardoor herinneringen verloren gaan, op oude leeftijd door bijvoorbeeld dementie, maar ook op jonge leeftijd is het mogelijk. Wie ben je nog als je geen herinnering meer hebt? Als je veroordeeld bent tot de isoleercel van het nu.

Eén onwisbaar grote daad

Twee bouwvakkers hangen rond in een ruimte. Ze zitten in een pauze, wachtend op het drogen van de kit. De trapleuning zit los. Er liggen kleerhangers in de tuin. Hoe komen ze daar? Waarom staat er ‘muur’ op de muur? Wie heeft dat geschreven? Zijn de collega’s wel echt collega’s? Een van de bouwvakkers, die zich Gypsy King noemt, voelt dat er wat mis is met hem, hij mist steeds vaker schakels in de ketting van oorzaak en gevolg. De wereld doet zich voor als een labyrint met om iedere hoek een nieuwe vraag. Zijn collega, die meer talent voor structuur heeft, geeft hem ongevraagd dubieuze adviezen. In zijn rol van betrouwbare vriend plaatst hij vangrails om de Gypsy King op het rechte pad te houden. Of dat helpt? De beste oplossing om weer grip op de werkelijkheid te krijgen lijkt een grote verbouwing van de werkelijkheid. Eén onwisbaar grote daad, te absurd, te gruwelijk, te grotesk, om te vergeten.

Ko van den Bosch

Thijs Prein, Roelof Pothuis en Ko van den Bosch maakten met Kat op het Spek afgelopen jaren de producties Missie zoekt Massa (over de Russische Revolutie), Strangelove (over de pandemie). De nieuwe voorstelling heet Amnesiefobie. Een klassieke whodunit horrorklucht met een flinke portie humor en absurde polaroids van een man op zoek naar zichzelf. De tekst voor Amnesiefobie is geschreven door de jonge Nederlandse schrijver Koen Frijns. Hij schrijft rauw-poëtische, beeldende en absurde teksten, gevat in grotere metafysische verhalen.

tekst: Koen Frijns | editing: Ko van den Bosch | spel: Thijs Prein, Ko van den Bosch | tekst: Koen Frijns | toneelbeeld: Roelof Pothuis | productie: Gemma Hauptmeijer | techniek: Nick Bek | PR & marketing: meermetveer | zakelijk leiding: Christiaan Uytdehaage

Website Kat op het Spek

Binnenkort bij SPOT

Abonnement Theaterproeverij

Abonnement Theaterproeverij

wo 24 sepSPOT/Stadsschouwburg

Vijf voorstellingen voor € 62,50

Kees Hulst, Emma Buysse en Minouk Beekman

Kees Hulst, Emma Buysse en Minouk Beekman

za 27 sepSPOT/Stadsschouwburg

Meeslepende en geestige voorstelling over een patiënt-in-ontkenning en haar therapeut

Tom Dumoulin

Tom Dumoulin

di 14 oktSPOT/Stadsschouwburg

Een wieleravond over het leven in het peloton

Soon at SPOT

Zachary Lucky
Net bevestigd

Zachary Lucky

ma 20 oktSPOT/Lutherse Kerk

TakeRoot presents: Canadian folk and country with a voice like a warm prairie breeze

Myles Sanko

Myles Sanko

vr 14 novSPOT/De Oosterpoort

Soulful storyteller with a jazz heart and Ghanaian roots

Noord Nederlands Orkest

Noord Nederlands Orkest

vr 13 febSPOT/De Oosterpoort

An evening of pure romance

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid