Het Nationale Theater

Het Nationale Theater

Operation Hellfire

Het Nationale Theater

Operation Hellfire

  • Woensdag 20 mei 2026
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start programma
  • Geplaceerde zitplaatsen
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Wednesday 20 may 2026
  • SPOT/Stadsschouwburg, Turfsingel 86
  • 20:15 start of event
  • Reserved seating
  • (Times are subject to change)

Politieke thriller over macht, recht en moraal

Regisseur Eric de Vroedt maakt een politieke thriller over macht, recht en moraal. Wat gebeurter als het Internationaal Strafhof een oud-president arresteert?

Het is 2030. De premier van Nederland organiseert een internationale top over de ineenstortende wereldorde. Hij wil een tegenbeweging op gang brengen, terug naar de tijd waarin het (internationaal) recht er echt toe deed. Maar dan gebeurt het ondenkbare: de oud-president van Amerika, een van de eregasten, wordt bij aankomst in Den Haag gearresteerd door het Internationaal Strafhof.

De reactie uit Washington volgt razendsnel. De American Service-Members’ Protection Act wordt geactiveerd, een wet die Amerikanen beschermt tegen vervolging door het Strafhof. Er ontstaat een diplomatieke rel die zijn weerga niet kent. Het Strafhof weigert de aanklacht in te trekken, zelfs in het zicht van een dreigende invasie. Hoever is Nederland bereid te gaan om de idealen van Den Haag, internationale stad van vrede en recht, waar te maken? Werkt (inter)nationaal recht écht voor iedereen? Juist nu de internationale wereldorde lijkt te wankelen, is het goed om deze vragen te stellen.

Tekst Joeri Heegstra & Max Wind / Regie Eric de Vroedt / Spel Soumaya Ahouaoui, Gustav Borreman, Tamar van den Dop, Hein van der Heijden, Yamill Jones, Yela de Koning, Rick Paul van Mulligen, e.a.