[Naar de inhoud]

  • Programma
  • Informatie
  • Nieuws
  • Contact
  • English

Stormvogels

De Meester en Margarita

Stormvogels

De Meester en Margarita

  • Donderdag 11 februari 2016
  • start programma
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Thursday 11 february 2016
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Troost, vermaak en confrontatie

Grimmig, bizar en humoristisch sprookje
Stormvogels liet zich voor de nieuwe voorstelling leiden door (onder meer) Michail Boelgakovs ‘De meester en Margarita’, een van de belangrijkste Russische romans en inspiratiebron voor bijvoorbeeld Salman Rushdie’s ‘Duivelsverzen’ en ‘Sympathy for the Devil’ van de Rolling Stones. Het boek was, net als veel ander werk van Boelgakov, lange tijd verboden in de Sovjet-Unie en verscheen pas in 1966 voor het eerst, zesentwintig jaar na zijn dood. Meer dan ooit lijkt deze boze droom, nu vijftig jaar na dato, actueel.

Voorverkoop seizoen 2015-2016

Voorverkoop seizoen 2015-2016

Let op: deze voorstelling is tussen 10 juni tot 15 juni alleen te bestellen als Agenda abonnee. Vanaf 15 juni 19.30 uur start de algemene voorverkoop!

Boelgakov zet in dit grimmige sprookje satire en absurdisme in om zijn verlangen naar vrijheid te tonen en om de misdaden van Stalin aan de kaak te stellen. Maar ook de documentaire ‘Im Keller’ (2015) van de Oostenrijkse filmmaker Ulrich Seidl is voor Stormvogels een belangrijke inspiratiebron. Net als Boelgakov onderzoekt Seidl wat zich afspeelt in de diepste krochten van de menselijke verbeelding.
De regie is van Julie Van den Berghe, die vanaf januari 2017 met Guy Weizman de nieuwe artistieke leiding vormt van het Noord Nederlands Toneel.

tekst: Michail Boelgakov · bewerking: Alain Pringels · regie: Julie Van den Berghe · spel: Eva Heijnen, Tom Jaspers, Anna Keuning, Laurien Riha, Anna Nijenhuis, Ali Zijlstra en Niels Quist · componist: Berny Kloos

Binnenkort bij SPOT

Abonnement Theaterproeverij 2.0

Abonnement Theaterproeverij 2.0

zo 21 sepSPOT/Stadsschouwburg

Vijf voorstellingen voor € 62,50

Kees Hulst, Emma Buysse en Minouk Beekman

Kees Hulst, Emma Buysse en Minouk Beekman

za 27 sepSPOT/Stadsschouwburg

Meeslepende en geestige voorstelling over een patiënt-in-ontkenning en haar therapeut

De Grote Kunstshow met Erwin Olaf

De Grote Kunstshow met Erwin Olaf

ma 20 oktSPOT/Stadsschouwburg

Duik diep in de fotografie en fascinaties van Erwin Olaf

Soon at SPOT

Noord Nederlands Orkest

Noord Nederlands Orkest

wo 26 novSPOT/De Oosterpoort

Swing, Soul & Symphonic Vibes

Coffee Break ism Prins Claus Conservatorium

Coffee Break ism Prins Claus Conservatorium

do 27 novTrompsingel 27

Treat yourself to coffee and classical music on Thursday mornings

Canto Ostinato

Canto Ostinato

zo 8 febSPOT/De Oosterpoort

The masterpiece of Simeon ten Holt

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid