[Naar de inhoud]

  • Programma
  • Informatie
  • Nieuws
  • Contact
  • English

De Nieuw Amsterdam

Salaam Jeruzalem

De Nieuw Amsterdam

Salaam Jeruzalem

  • Dinsdag 11 april 2017
  • start programma
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Tuesday 11 april 2017
  • start of event
  • (Times are subject to change)

een ode aan het leven van Jacob Israel de Haan.

Salaam Jeruzalem – Een ode aan Jacob Israël de Haan
Jacob Israël de Haan. Begenadigd schrijver en dichter. Rusteloos in zijn verlangen naar harmonie, tegelijkertijd een rebel in hart en nieren, oproerkraaier van het eerste uur. Een man van tegenstrijdigheden, ‘een hevig hater’ en ‘een minnaar mild’. Een gepassioneerd prediker van het vrije woord, die zich niet liet beteugelen, maar zijn mening openlijk verkondigde en zijn tijdgenoten aanspoorde over grenzen heen te kijken. Maar lees de woorden van mijn liederen niet. Lees het onleesbare achter de woorden. Dat spanningsveld tussen tegenstellingen was telkens weer zijn strijdtoneel, niet voor één waarheid te vangen, zette hij de heersende moraal voortdurend op scherp. Zo werd hij verliefd op een Palestijn. Ook in deze openlijke verkondiging van zijn homoseksualiteit, schuilde dat dualisme. Hij voelde zich uitverkoren en verstoten, vervuld van trots en diepe schaamte.
Op 30 juni 1924 wordt De Haan voorgoed de mond gesnoerd, als hij met drie pistoolschoten om het leven wordt gebracht. Hij is dan 42 jaar.

Haan is een bijzondere ode aan het leven en werk van een de grootste Nederlandse dichters. De biografie die onlangs verscheen over De Haan vormt samen met zijn prachtige gedichten de leidraad voor deze rebelse muziektheatervoorstelling.

”De kracht van dit poëtische idee – dat politiek denken en handelen uit hunkering naar liefde en erotiek kan worden ingegeven – komt het beste uit de verf in het tweede deel van de voorstelling, als De Haan naar Jeruzalem is afgereisd.”

★★★ Theaterkrant

”De toneelavond is beslist ook een ode aan het individu dat zich niet bij de wereld kan neerleggen, de neezegger die niet precies weet waarom alles in hem zo woelt om verandering.”

Lees hier het hele artikel.

De Groene Amsterdammer

Meld je aan voor het Facebook event

tekst en regie: Gerardjan Rijnders | spel: Sabri Saad El Hamus, Nizar Rohana, Modar Salameh, Ludo van der Winkel en Randy Fokke

 

Binnenkort bij SPOT

De Wijk De Wereld

De Wijk De Wereld

vr 20 junSPOT/Stadsschouwburg

Paddepoel, Selwerd en Vinkhuizen komen thuis in de Stadsschouwburg!

De Wijk De Wereld

De Wijk De Wereld

za 21 junSPOT/Stadsschouwburg

Paddepoel, Selwerd en Vinkhuizen komen thuis in de Stadsschouwburg!

animatie met foto's van de hoofden van de broers met maoiri streepjes op gezicht en erom heen

Ashton Brothers

do 26 junSPOT/Stadsschouwburg

“Cirque du Soleil, eat your heart out.” (Theaterkrant)

Soon at SPOT

Alien Ant Farm

Alien Ant Farm

vr 20 junSPOT/De Oosterpoort

Zeroes Legends return with a prog rock sound

Dutch Classical Talent: Alexandra Kaptein
Net bevestigd

Dutch Classical Talent: Alexandra Kaptein

do 13 novSPOT/De Oosterpoort

Up-and-coming piano talent plays works by Franz Liszt

Fuse, Steef de Jong & koor Boeuf Majeur

Fuse, Steef de Jong & koor Boeuf Majeur

vr 30 janSPOT/De Oosterpoort

Minimal music to dry comedy operetta

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid