[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Bint, naar Bordewijk

Jules Croiset, Tijn Docter e.a.

Bint, naar Bordewijk

Jules Croiset, Tijn Docter e.a.

  • Dinsdag 3 januari 2017
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Tuesday 3 january 2017
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Literaire klassieker in het theater

Literaire klassieker in het theater
Maar liefst vijftien acteurs gaan terug naar de schoolbanken voor een groots gemonteerde toneelversie van het volgens velen beste boek van Ferdinand Bordewijk: ‘Bint’. De Bree is een leraar die de weggepeste collega van klas 4d, bijgenaamd de Hel, moet vervangen. Hij wordt bijgestaan door directeur Bint, die voor de school een keihard systeem van tucht heeft ontwikkeld. Er volgt een psychologische strijd tussen Bint en klas 4d, die het hele schooljaar zal duren. Dan gebeurt er iets dat niemand aan zag komen.

“Met een paar ingrepen is Thijs erin geslaagd onderwerp en voorstelling een onverwacht speelse luchtigheid te verlenen. (…) ‘Bint’ is met zijn gedurfd burgerlijk ouderwetse aankleding, zijn subtiele tekstgrapjes (verwijzing naar ‘Knorrende beesten’) en zijn dramatisch intelligente opzet bovenal een even vitaal als springerig pleidooi voor ordening. En tegen uniformiteit. Met mooi ingetogen spel van Tijn Docter als de harkerige De Bree.” (Trouw, 11 oktober 2016)

★★★★ Trouw Recensie – Hanny Alkema

“Tijn Docter als meneer De Bree verbeeldt de innerlijke tweestrijd van de man fenomenaal. In fracties van seconden zie je hem zijn zinnen inslikken, of op de grens balanceren tussen bevelen en janken. Als de klas een lied voor hem zingt, is de mengeling van ontroering en zelfbeheersing op zijn gezicht van een grote schoonheid. Wondermooi acteerwerk. En de jonge acteurs die de leerlingen spelen verdienen een groot compliment voor hun mooie spel en gevoel voor timing.” (NRC, 11 oktober 2016)

★★★ NRC Recensie Bint – Annet Veenstra

”Jules Croiset, die als school directeur Bint fantastisch gecast is en die met zijn onnavolgbare dictie prachtige, gecompliceerde volzinnen mag declameren. Hij speelt sober en ingetogen en gebruikt bijna alleen zijn stem als instrument.”

Theaterkrant Recensie – Ben van Duin

Meld je aan voor het Facebook event

Binnenkort bij SPOT

Voorgevel De Oosterpoort met verschillende gekleurde ploppers en reflecties op de ramen.

Open dag De Oosterpoort

zo 13 sepSPOT/De Oosterpoort

Gratis kijkje achter de schermen

Een man in een blauw shirt zit buiten in een campingstoel naast een caravan en houdt een fles in zijn hand.
20:15 uur

Marcel Hensema

zo 13 sepSPOT/Stadsschouwburg

De energieke en actuele voorstelling van Marcel Hensema opnieuw naar Groningen!

Drie mensen in kleurrijke outfits met tartan-sjaals poseren tegen een donkere achtergrond.

Tulip Town

do 8 oktSPOT/Stadsschouwburg

Een onweerstaanbare mix van operette, humor en kartonnen magie

Soon at SPOT

Drie mensen staan samen voor een grijze achtergrond, met een vrouw in het midden tussen twee mannen in formele kleding.

Caravan Palace

wo 28 oktSPOT/De Oosterpoort

Electronic swing from Paris

Dirigent die een orkest dirigeert met een omhooggehouden baton.

Noord Nederlands Orkest

do 10 decSPOT/De Oosterpoort

Explosive orchestral sound with Grieg and Prokofiev

Vier muzikanten in zwarte kleding poseren met hun strijkinstrumenten tegen een donkere achtergrond.
Wereldklasse

Brodsky Quartet

za 30 janSPOT/De Oosterpoort

Dive into six of Beethoven’s most famous masterpieces for a day

Stories

Een vrouw kijkt door een glazen deur, terwijl mensen in een fel verlichte ruimte op de achtergrond zichtbaar zijn.

Samenwerking SPOT en Stadjerspas

- SPOT stelt opnieuw een tegoed beschikbaar

Een volle theaterzaal met een persoon op het podium die voor het publiek spreekt.Een groep dansers voert een choreografie uit op een podium met paars licht.
Terugblik: De Wijk De Wereld

Terugblik: De Wijk De Wereld

- Vier dagen lang was onze Stadsschouwburg het buurthuis van Selwerd

Overzicht van een openluchtfestival met een grote menigte omgeven door bomen en tenten tijdens zonsondergang.

Opnieuw een recordjaar

- Jaarverslag 2025

Een groep mensen zit op rode theaterstoelen in een zaal.

DE WIJKSPOTTERS KIEZEN MOOISTE VOORSTELLING VAN HET AFGELOPEN SEIZOEN

- ”Alles viel samen in deze geweldige voorstelling"

Portret van een persoon met donker haar en gesloten ogen, warm verlicht en gekleed in een blauw bovenstuk met twee kettingen.
Masterpiece Festival: Berlioz

Nieuwe namen voor Masterpiece Festival

- Berlioz’s Symphonie fantastique

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid