[Naar de inhoud]
  • Programma
  • Informatie
  • Stories
  • Contact
  • English

Ballet National de Marseille

Le Corps du Ballet National de Marseille

Ballet National de Marseille

Le Corps du Ballet National de Marseille

/
  • Vrijdag 24 maart 2017
  • start programma
  • (Tijden zijn indicatief en kunnen wijzigen)
  • Friday 24 march 2017
  • start of event
  • (Times are subject to change)

Het lichaam in de strijd
De twee Nederlandse dansmakers Emio Greco en Pieter C. Scholten geven sinds 2014 leiding aan Ballet National de Marseille, een van de belangrijkste dansgezelschappen van Frankrijk en gaat daar onverdroten verder met wat zij sinds 1995 al doen: de bravoure en sierlijkheid van het klassieke ballet vermengen met organische bewegingen van de moderne dans. In ‘Le Corps du Ballet National de Marseille’ creëerden ze een speeltuin, of eigenlijk meer een strijdveld, waarin de eenentwintig dansers op een energieke soundscape laten zien dat het geheel van hun krachtige dans groter is dan de som der delen.

Inleiding om 19.15

Inleiding om 19.15

Voorafgaand aan deze voorstelling is er een inleiding om 19.15 uur. Deuren gaan om 19.00 uur open. Kaarten à € 2,50 kunt u meebestellen bij uw bestelling of apart via deze link. De inleiding maakt vanaf dit seizoen deel uit van De Arts Academy.

Diner (uitverkocht)
Voorafgaand aan de voorstelling, om 18:00 uur, is er een Frans buffet in de foyer van de Stadsschouwburg, bestaande uit een voorgerecht, hoofdgerecht en een kopje koffie of thee.
Voorgerecht:
Huisgemaakte vleespate met rode port uitjes / biologisch vloerbrood / roomboter
Hoofdgerecht:

Diner (uitverkocht) Voorafgaand aan de voorstelling, om 18:00 uur, is er een Frans buffet in de foyer van de Stadsschouwburg, bestaande uit een voorgerecht, hoofdgerecht en een kopje koffie of thee. Voorgerecht: Huisgemaakte vleespate met rode port uitjes / biologisch vloerbrood / roomboter Hoofdgerecht:

In cider gesmoorde parelhoen met gekaramelliseerde appels / aardappelpuree / verse groente / veldsla met zongedroogde tomaat / scharreleitjes / olijven en Dijon-mosterd vinaigrette

Bartalk

Bartalk

Na afloop van deze voorstelling uit de Internationale Selectie is er een gratis Bartalk, een informeel gesprek met Emio Greco en Pieter C. Scholten. Deze vindt plaats bij de bar op de vide (op 1e verdieping, bij de kaartcontrole).

Dansworkshop
Donderdag 23 maart om 19:00 uur is er een uitgebreide workshop neoklassiek ballet met danser Alejandro Alvarez-Longines. Dit is een unieke kans om kennis te maken met de danstaal van Emio Greco en Pieter C. Scholten.

Dansworkshop Donderdag 23 maart om 19:00 uur is er een uitgebreide workshop neoklassiek ballet met danser Alejandro Alvarez-Longines. Dit is een unieke kans om kennis te maken met de danstaal van Emio Greco en Pieter C. Scholten.

De workshop is gratis voor bezoekers van de voorstelling ‘Le Corps du Ballet National de Marseille’ en vindt plaats in Balletschool La Danse. Kaarten kunt u meebestellen bij uw bestelling.

Extra informatie

Extra informatie

Deze voorstelling maakt onderdeel uit van de Internationale Selectie: voorstellingen van internationaal befaamde theater- en dansmakers waarmee u zich in een andere wereld waant. Kijk hier voor alle voorstellingen uit de Internationale Selectie.

“Het is stilistisch verfijnd en esthetisch interessant… één ding is zeker: het werk van Greco en Scholten laat voor altijd zien dat ballet niet suf is”

★★★★★ Theaterkrant

“A strong, convincing and intense work.”

La Marseillaise

https://www.youtube.com/watch?v=7I6Vwhpj1bQ" data-video-thumbnail="https://img.youtube.com/vi/7I6Vwhpj1bQ/hqdefault.jpg" data-video-title="https://www.youtube.com/watch?v=7I6Vwhpj1bQ">
Meld je aan voor het Facebook event

Le Corps du Ballet National de Marseille
How can classical ballet be turned into a playground, or rather a battlefield, where the individual and the group meet? This question is a common theme running through the work of Greco and Scholten who, since they first met, have continually been questioning the limits of classical dance. Loosely inspired by Elias Canetti’s literary masterpiece Crowds and Power, here the arabesque joins the shout, the most famous pas de deux move about in front of a group that is as closely bound as a tribe. The body is both Apollonian and Dionysian. Past and present coexist and collide with one another, all set to music that is just as energetic and powerful.

Binnenkort bij SPOT

Een performer in een witte blouse en geometrische broek voert een act uit waarbij hij een persoon in een rode outfit over zijn schouder draagt, met een publiek op de achtergrond.

Tall Tales Company & B’Rock Orchestra

za 2 meiSPOT/Stadsschouwburg

“Zo onwaarschijnlijk mooi dat het je adem telkens doet stokken.” - de Volkskrant ★★★★

Club Guy & Roni ism Noord Nederlands Orkest

Club Guy & Roni ism Noord Nederlands Orkest

vr 22 meiSPOT/De Oosterpoort

Een voorstelling waarin de reis van opgroeien centraal staat

Een man met dreadlocks staat schreeuwend naast een vrouw in een witte jurk die viool speelt, met een achtergrond van bliksem en aurora-achtige lichten.

THOR (8-108)

vr 22 meiSPOT/Stadsschouwburg

Een spannende familievoorstelling over macht, bedrog en vriendschap

Soon at SPOT

Mathilde Santing

Mathilde Santing

vr 24 aprSPOT/Stadsschouwburg

One of the most versatile voices in the Netherlands dives into her vast repertoire

Een man in een pak staat op een enorme munt die op sneeuw ligt, terwijl hij een aktetas vasthoudt.

Marble Sounds

vr 8 meiSPOT/De Oosterpoort

Belgian indiepop takes a new turn with an electronic twist

Black Stone Cherry – The Celebrate Tour

Black Stone Cherry – The Celebrate Tour

vr 2 oktSPOT/De Oosterpoort

Southern rock met heavy riffs, catchy hooks, and a powerful live reputation

Stories

Theatervormgever Kathelijne Monnens over Alice in Wonderland
Interview

Theatervormgever Kathelijne Monnens over Alice in Wonderland

- Een betoverende musical voor jong en oud

Beste Blazers van Eigen BodemPortret van een persoon met kort, licht haar, gekleed in een zwart jasje, staand tegen een rode muur.
Beste Blazers van Eigen Bodem
Short story

Beste Blazers van Eigen Bodem

- Het Nederlands Blazers Ensemble nodigt je om mee te doen met hun workshop én optreden!

40UP bestaat 20 jaar!

40UP bestaat 20 jaar!

- Stem NU op jouw favouriete nummers

De Rhythm & Blues Night website is in een nieuw jasje gestoken
Nieuws

De Rhythm & Blues Night website is in een nieuw jasje gestoken

- Ontdek nu de vernieuwde festivalwebsite

Eerste namen TakeRoot 2026 bekend!
NieuwsAankondiging

Eerste namen TakeRoot 2026 bekend!

- TakeRoot, het festival voor past, present and upcoming American Music

Praten zonder woorden
Interview

Praten zonder woorden

- Interview met Imogen Cooper

Rockit Festival kondigt achttien namen aan voor achtste editie

Rockit Festival kondigt achttien namen aan voor achtste editie

- Onder andere gitarist Al di Meola, Nate Smith, Kurt Elling & Yellowjackets, Tigran Hamasyan en Emmet Cohen naar Groningen

Muziek stroomt zoals water
Interview

Muziek stroomt zoals water

- Fuse ontmoet mandolinist Avi Avital in een concert over bron, beweging en verbinding

Desi van Doeveren wekt Aletta Jacobs tot leven
Interview

Desi van Doeveren wekt Aletta Jacobs tot leven

- Ze was grappig, een voorvechtster, maar ook zacht en lief

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!
Aankondiging

Line-up Rhythm & Blues Night 2026 compleet!

-

Nieuws en event-updates elke (twee) week in je mail? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!

Maak een keuze
Alle velden zijn verplicht

Volg SPOT

    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
    • SPOT Muziek
    • SPOT Theater
    • SPOT Klassiek
SPOT Groningen050-3680111info@spotgroningen.nl
  • FAQ
  • Privacy, cookies & voorwaarden
  • Toegankelijkheid