
Dave Douglas Gifts Trio
In 2023 presenteert trompettist en componist Dave Douglas een nieuw project: Gifts Trio, met Rafiq Bhatia en Ian Chang. Geïnspireerd door het leven en de muziek van Charles Lloyd (1938) reflecteert het drietal op innovatieve wijze op de wijsheid en visie van de Amerikaanse componist, saxofonist en fluitist. Met name Lloyds fascinatie voor de muziek van Billy Strayhorn wordt verkend.
Rafiq Bhatia is gitarist, componist, producer en geluidskunstenaar. Hij is lid van de band Son Lux, waarmee hij drie albums uitbracht en de score schreef voor de film Everything Everywhere All At Once schreef. Drummer Ian Chang, geboren en getogen in Hong Kong, maakt elektronische muziek, door met zijn drumkit samples te manipuleren. Dave Douglas werkte al eerder samen met deze twee muzikanten, onder meer op de twee bejubelde Greenleaf-albums, waarop thema’s als activisme en rechtvaardigheid centraal stonden. Want Douglas spreekt zich in zijn werk duidelijk uit over sociale (on)rechtvaardigheid en over de moeilijkheden die in de huidige systemen moeten worden overwonnen.
Gifts Trio gaat werken met de liedvorm en duikt in het voorjaar van 2023 de studio in om voor het eerst met het nieuwe geluid te experimenteren. En zo staat op Rockit dus zomaar een nieuwe versie van het Tiny Bell Trio, waarmee Douglas dertig jaar geleden ook al experimenteerde met de bezetting trompet-gitaar-drums.